Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Minden suliba ennyire rossz...

Minden suliba ennyire rossz az osztály?

Figyelt kérdés
Nálam legalábbis nagyon az. 11.es vagyok, de az oszt. târsaim cigiznek, és sajna füveznek is. Összetartás 0. Nâlatok milyen az osztály?

2022. márc. 26. 23:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem ereztem sajnos hogy kozejuk tartozom.
2022. márc. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Melyik suli ez? Csak hogy messzire elkerüljem.
2022. márc. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nalunk jo
2022. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 scamdemic ***** válasza:
33%

Ha már a suliban nem tanultad meg a helyes toldalékolást, segítek:

[link]

2022. márc. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki kedves volt mindenkivel (kb 7-8 ember kivételével, de ők se voltak bullyk, csak ilyen rosszmájúak), de valahogy nem tartottunk annyira össze, ilyen passzív "minden mindegy nekünk" közösség voltunk, nem szerettünk vitázni, döntéseket hozni, felelősséget vállalni. Olyan 10-15 ember összejárt bulizni, egymással, meg voltak kisebb baráti körök. Dohányozni nem volt akkora divat nálunk, max a vape, de a cigi nem. A legtöbben ilyen parti vagy alkalmi dohányosak voltak. Sok kisebb baráti kör volt, ezek vagy a gólyatábor idejéből maradtak meg vagy közös érdeklődés (játék, hobbik, divat...stb) alapján alakultak ki. Mindenkinek megvolt a "szokásos köre", nem volt kiközösítés, attól, hogy nem voltunk barátai egymásnak, még simán beszéltünk egy csomó emberrel mondjuk a tanteremnél várakozva, WC-re menet, tesin futás közben, öltözőben, vagy, ha spontán egymás mellé ültetett minket a tanár.

Covid ezt a "laza, de barátságos" közeget kicsit megrázta, a bulis rész még találkozgatott, viszont valahogy páran kiestünk a közösségből, ballagás után pedig az osztálycsoportunk kb 3-4 poszt kivételével inaktívvá vált. Kellemes 4 év volt, de valahogy melankolikusan gondolok rá vissza, sokszor eszembe jut, hogy barátkozhattam volna másokkal, s akkor talán nem lennék egyedül. Viszont annyira nem rossz nekem így se, valahogy reményteljes vagyok és talán ennek így kell lennie, ahogy most van

2022. márc. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%

Minél erősebb egy gimnázium tanulmányilag, annál erősebbek a tanulók mentálisan is, tehát nincsen szenvedélybetegségük.

A TOP 15 elitgimnáziumban egyáltalán nem jellemző ivászat, dohányzás, drogozás. Elő-előfordul, de 1-2 diáknál csak, míg ott van mellette 100 másik, aki tiszta.

2022. márc. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Kifejezetten erős gimnáziumba járok, de nem igazán jövök ki senkivel. Kevés jó tanuló van, a legtöbb személyt minden érdekli, csak az iskola nem. Remélhetőleg az ehhez kedvet csináló személyek kibuknak tőlünk.

Kitartást!

2022. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Én 10. osztályba járok. Nálunk is nagyon rossz az osztályközösség, de ez nem mindenhol van így. Általános iskolában például majdnem minden osztálytársammal jóban voltam.
2022. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Jóban voltam mindenkivel, spontán beszélgetések sokszor voltak, pl. útban mosdóba, büfébe, ha órán egymás mellé kerültünk és társai, de talán 2 barátot sikeredett szereznem gimi alatt.


Viszont végzősként jutott a fülembe, hogy a keménymag azon része, akik állandóan buliztak, rendszeresen füveztek, cigiztek, és ugye piáltak is. A füvezésen lepődtem meg a leginkább, főleg, amikor egyik barátnőm megjegyezte, hogy párszor amúgy ő is próbálta. Majd azt kezdte el sorolni, hogy ki nem próbálta még addig, voltunk vagy 5-en..

A keménymagban volt egy hangadó srác, akinek a szava szent volt párak szerint, ő előszeretettel bomlasztotta is az osztályközösséget. Nem szerette, ha nem az van, amit ő akar, akkor is a saját feje után ment, ha az az osztály érdekével ellentétes volt (pl. suli versenynapok).


Nálunk elég nagy széthúzás volt sokszor, veszekedések is elég mindennaposak voltak, szinte mindenki ismerte egymást innen-onnan gimi előtt, csak páran mentünk oda ismeretlenül, nekünk is volt nehezebb dolgunk a beilleszkedésnél. Szinte mindenki extrovertált volt, így az introvertáltságommal ki is lógtam, pedig nem ez volt a vágyam. Nem nagyon találtam a helyem én sem, kevesen voltunk, akik a tanulást priorizáltuk, főleg a bulikkal szemben, pedig erősebb, ismertebb gimi, válogatott osztályába jártunk.


Azonban, ha komoly helyzet volt, tudott összeszedetten, egy csapatként, összefogva dolgozni az osztály (valakit igazságtalanság ért egy tanár miatt), ezzel mindenkit meglepve. Nem sok példa akadt erre, de azért mégis volt pár.


Nekem is remek éveim voltak, de valahogy mégsem tudok teljesen felhőtlenül visszatekinteni rájuk.

2022. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Minél erősebb egy gimnázium tanulmányilag, annál erősebbek a tanulók mentálisan is, tehát nincsen szenvedélybetegségük."

Ennyire azért ne legyél elfogult.


"A TOP 15 elitgimnáziumban egyáltalán nem jellemző ivászat, dohányzás, drogozás. Elő-előfordul, de 1-2 diáknál csak, míg ott van mellette 100 másik, aki tiszta."

Ezt te honnan tudhatnád mindjárt mind a 15-ről?

2022. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!