Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Másoknak is borzasztóan megy...

Másoknak is borzasztóan megy a prezentáció lámpaláz miatt, vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Ma volt egy prezentációm, szerintem borzasztóan ment, főleg ahhoz képest, hogy otthon hogy ment. Angolul kellett prezentálni, de alapjáraton nagyon jó az angolom (C1), viszont itt olyan nyelvtani hibákat vétettem, hogy azt hittem mentem elsüllyedek, pl focussed on helyett focussed in.. Aztán a végén voltak kérdések a prezentációval kapcsolatban, meg is válaszoltam őket de kb csak össze-vissza dadogva, hol újrakezdtem egy mondatot, hol nem.:S Áhh nagyon gáz voltam gyerekek, majd leégett a bőr a pofámról. Nagyon nem szeretek szerepelni, mert borzasztóan izgulok.

Mással is előfordult már hasonló?



2022. ápr. 6. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Más is van így ezzel. Nekem relatív sokat kell előadnom, és az a "trükk", hogy előtte napokig az megy a fejemben, már jegyzet nékül is elmondom vagy százszor. Így már annyira benne vagyok a témában, a gondolatmenetben, az összefüggésekben, hogy mire mondanom kell, addigra tényleg megy. Poénostul, közönségbevonással együtt.


Tldr: rengeteg gyakorlás :)

2022. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Eleinte nekem sem ment jól. Aztán megszoktam.
2022. ápr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De jó neked, hogy poénkodásra is jut energiád.😅 Biztos nagyon jól prezentálsz. Van benne valami, amit mondasz, mert én ma néztem át az anyagot, prezentáció előtt kb 2 órával, úgyhogy csomó mindent olvastam csak a diáról, mert alig tudtam volna bármit is magamtól hozzáfűzni.:S lehet ez is baj volt, hogy nem készültem fel kellően.
2022. ápr. 6. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Gyakorold, előbb-utóbb megszokod, 1-2 emberrel, aztán többel. Add elő először csak egy embernek. Gondolom az nem segít, ha otthon előadod és "azt képzeled hogy közönség van ott".
2022. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki béna az elején.

Egy tipp:

Vedd fel magad telefonon, nézd vissza, elemezd ki, javíts, vedd föl magad megint, nézd vissza, és harmadjára negyedjére csettinteni fogsz, hogy ez igen, ki ez a Steve Jobs.

2022. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok. Nekem se a gyakorlás, se az idő nem segített, se semmilyen praktika.

Elengedtem és már nem vállalok ilyesmit, azóta nyugodtabb vagyok.

2022. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

A "poénkodásról": a prezentáció is egy retorikai feladat. Többek között meg kell nyerni a közönség jóindulatát, és erre nagyon hasznos eszköz a nevetés. Ha röhögtek egy jót, máris veled vannak, jobban elnézik a hibákat, bevonódnak a helyzetbe. És nekem is segít, mert oldódik a hangulat.


Nem csak szóban lehet nevettetni, a prezi képei is nagyon jó felületek erre. Egy mém, egy kicsavart illusztráció csodákra képes. (#1 vagyok)

2022. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!