Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek érdemes inkább...

Szerintetek érdemes inkább kihagyni a 10 évea érettségi találkozót, ha a legutóbbi óta mélypontra került az életem és nincs mit mesélnem magamról?

Figyelt kérdés
Az osztály legjobb tanulója voltan, versenyekre jártam, de lelkileg soha nem voltam rendben, és ez egyre rosszabb lett az évek múlásával. Már az 5 évesen is feszengtem, de most pontosan ugyanott tartok, miközben a legtöbbeknek már párja, családja és karrierje van. Én nem akarom ezt a szégyent átélni, de azt se akarom, hogy azt higgyék, hogy nem vagyok rájuk kíváncsi. Amúgy szívesen elmennék, de így mégsem akarom.
2022. ápr. 13. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Hányingert kap az ember a sok pióca embertől, mert előnyt élveznek, mert régen egy helyre kellett járnotok. Akire kíváncsi az ember, azzal fogja tartani a kapcsolatot, nem neten kell negatív alapokra helyezve okosnak és ismertnek látszani.
2022. ápr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Normális ember nem villantani osztálytalálkozóra, hanem nosztalgiázni.


Nekünk csak 5 éves volt, mert 10-ediket közben lemondta aki szervezte volna, 15-nél beütött a covid, egyelőre utóbbit nem pótoltuk, aztán már lehet csak 20-adik lesz.


Viszont 5-ödiknél én is így voltam, hogy 0 volt amit addig elértem. 3 évig jártam egy szakra, onnan váltottam, majd az új szakon is bukdácsoltam, éa még nem volt diákmunkán kívül munkahelyem. Mások meg egész jól kerestek. Nem érdekelt. Jól éreztem magamat, ettünk, ittunk, dumáltunk.

2022. ápr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én az első választ nem értem. Most én akarok ismertnek látszani, mert ezt leírtam?
2022. ápr. 13. 11:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy tudod-e ezt kezelni, vagy nem. Én meg tudom érteni, hogy nem akar elmenni az, akinek éppen mélyponton van az élete és nem akar olajat a tűzre.


Másrészt viszont, a komfortzónából ki kell lépni, fel kell állni, az sem feltétlenül megoldás, hogy minden kapcsolatunkat megszakítjuk mert nekik jobban megy az élet.

2022. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aki közel áll hozzám, az tudja, mi van velem, de azt nem akarom, hogy mindenki ilyennek lásson. Inkább maradjon meg bennük az a kép rólam, amilyen akkor voltam.
2022. ápr. 13. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen volt az osztályközösség. A miénk anno undorító volt, ha valami nem sikerült valakinek, akkor eufórikus gyönyört éreztek páran, klikkesedés stb.

Persze felnőttként mindenki változhat és az is lehet, hogy baráti viszony alakul ki egyesekkel és esetleg később is tarthatjátok a kapcsolatot.

2022. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk nagyon jó volt és örülök, hogy nem hagytam ki. Bár nekem sem volt nagy mesélni valóm. Szerencsére nem is ilyen jellegű volt. Senkitől se kérték számon, hogy mit csinált, mit nem csinált :) Inkább kötetlen volt. Jókat beszélgettünk, jól éreztük magunkat, mint régen, amikor együtt buliztunk.
2022. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretted az osztálytársaidat, akkor menj el.

Ha csak annyi kapcsolatod volt velük, hogy egy teremben ültetek napi x órát, és csak úgy ismernek, mint a strébert, akkor felesleges.

2022. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem akarsz elmenni, akkor ne menj. Ezek arról szólnak, hogy mindenki elmondja mi mindent vitt véghez, mintha bárkinek köze lenne hozzá. Kihagynám. De úgy ált. az összeset...
2022. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9:

De nem mindenki ilyen. Akikkel az utolsó kocsmában kötöttünk ki legutóbb, azok állíthatom, hogy egyik sem ilyen.

2022. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!