Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmennél így az osztálytalálko...

Elmennél így az osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés
15 éves gimis találkozó lenne. Eddig egyikre sem mentem el. 6 osztályos gimnáziumba jártam és az a 6 év életem legrosszabb időszaka volt. Én voltam a csendes, csóró lúzer, akit 2 kivétellel mindenki kirekesztett. Már 33 vagyok, de a mai napig fáj és gyomorgörcsöm van az emléktől is. A napokban rám írtak, köztük azok is, akik annyit bántottak annak idején. Szeretnék, hogy elmenjek, meséljek magamról én is, annyit mondtam, hogy még gondolkozom. Én nem akarok menni, de párom szerint mennem kellene, mert lehet a maguk módján sajnálják, amilyenek akkor voltak, de van egy olyan érzésem, hogy megint csak ott ülnék kirekesztve, mintha láthatatlan lennék, meg sem hallanának, ha beszélgetni szeretnék.
2022. máj. 21. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Ne menj!

Nekem is most lesz,ez lesz az első 20éves érettségi o.t.,de nem megyek.

Volt 2-3 idióta,akik azt élvezték,hogy ba.ztathatnak.Ennek verekedés lett általában a vége.Ez elég esélyes,hogy most is előfordulna,nem szeretném.

De,ha beszólnak(ahogy korábban),úgy most sem bírom ki,hogy nem szólok vissza.

2022. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Én általános iskolaira még sosem mentem, pedig pár éve volt a 40 éves. Annyira gáz volt ahogy viselkedtek velem anno, hogy igazából én nem akarok az életemből semmit megosztani nekik, és egyébként nem is vagyok kíváncsi rájuk. Én nem mennék a helyedbe.
2022. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Én ugyanezen gondolkodok, bár csak most végeztünk pár éve, és még 2-3 emberrel még jóban vagyok.


Néha elképzelem (kicsinyes, de ez van, no) hogy villantok hogyha kicsit jobban összejön a dolog...


... de nem tudom... nem tudom, hogy akarok-e olyanokkal lenni, akik vagy aktívan piszkáltak (persze az ő fejükben másképp volt. 🙄), avagy bár aranyosak voltak, passzívan nézték a kínlódásom. Mert az mindenkinek egyértelmű volt.


Esetleg ha akarod, menj el, és az elején mondod, hogy "nem tudsz végig maradni". Így akkor lépsz le amikor akarsz, különösebb kérdés nélkül.


Őszintén én sem tudom... a kapcsolatok jók lennének... csak akik mögöttük vannak nem. :/

2022. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytalira akkor érdemes menni ha örömmel mész, látni akarod őket, kíváncsi vagy rájuk. Ha már most gyomorgörcsöd van akkor teljesen felesleges odamenned. Mire akarsz emlékezni velük ? A rosszra? Hogy előtte 1 héttel és utána is csak rágódj rajta?
2022. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz, ne menj. De sajnos nagy esély van arra, hogy a sérelmek, amiket hosszú évek óta hordozol, csak benned élnek. Saját tapasztalat, hogy senki sem emlékszik, hogy pokollá tették volna az életem.


Tehát ha csak emiatt nem akarsz menni, akkor érdemes lehet átgondolni. Illetve fel kéne dolgozni a saját érdekedben.

2022. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Osztálytalálkozókra a 75% el se megy. Általában 5 gyerek ül össze, nem oszt, nem szoroz ha mész.


Az egyik volt sulimban jól csinálják, évente egy öregdiák találkozó van, én azokra eljárok a tanárok miatt, benézek, köszönök nekik, megnézem a régi termet meg az épületet, ha van volt osztálytárs, beszélek vele.


De az hogy egy osztály összegyűljön egy helyen nekem nem szimpatikus, akkor lenne az, ha folyamatosan tartanánk a kapcsolatot és a gimiből is szép emlékeink lennének. Kicsit nevetséges a felfogás, hogy éveken át xartunk a gimiben egymásra, utána se érdeklődtünk a másik iránt aztán 10 év múlva mindenki kiváncsi a másikra.

2022. máj. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Ne menj.

Engem se keresett senki 15 ev alatt. Ugy hogy en leszarnam

2022. máj. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Ebben az esetben nem.

Bár jó volna velük le zárni a múltat, hogy te is teljesen túl tudd magadat ezen tenni, de ha ennyi év alatt senki sem keresett 1x sem akkor minek is?

2022. máj. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Max azért menj hogy leorditsd a férgeket… de ha gyomorgörcsöd van egyáltalán minek gondolkodsz el rajta?
2022. máj. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Miért okoznál magadnak rossz érzéseket? Ne menj el! Én sem mentem, jól tettem.
2022. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!