Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek, vagy biszexek:...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, vagy biszexek: titeket ért már hátrányos megkülönböztetés, vagy inzultus orvosnál a szexuális orientációtok miatt?

Figyelt kérdés

2018. dec. 19. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Vérre lett volna szükségem. A párom adott volna célzottan nekem. Nem adhatott, mert homoszexuálisok nem adhatnak....
2018. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt mert nem mondom meg az orvosnak hogy biszex vagyok
2018. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Hu #1 ezt nagyon rossz hallani.. mekkora egy szar ez a rendszer mar...
2018. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kazuma-kun, pedig ez sok országban van sajnos így... Én pl. tök szívesen adnék vért, sőt, elég hasznos is lenne, mivel 0- a vércsoportom (azaz, univerzális donor vagyok), de nem, nem lehet.
2018. dec. 19. 13:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legritkább vércsoportok egyike van. Mégsem adhatok vért. Pedig nem élek "kicsapongó" életet (mert ugye ezzel magyarázzák a dolgot).

Egyébként én sem mondtam el orvosnál, így nem ért hátrányos megkülönböztetés sem (bár nem is nagyon feltételeznék ilyet).

2018. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok eltévedve, de nektek mégis honnan tudja az orvosotok, hogy melegek vagytok? Ezt is felsoroljátok, mint tünet vagy mi?:D Nem tudok elképzelni olyan szituációt, ahol nekem ebbe be kéne avatnom az orvost. Ha meg vért kell adni, szimplán csak nem mondanám el, hogy a párom.
2018. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Hatos, szerencsés vagy hogy nem tudsz elképzelni ilyen szituációt. Hosszú időt töltöttem komoly betegséggel, ami alatt a párom volt az egyetlen aki velem volt, támogatott. (Kilenc éve lassan hogy együtt vagyunk, normális, monogám, párkapcsolatban, csak hozzáteszem...). Volt nem egy olyan szituáció amikor bár soha nem mondtuk hogy "hé nézzétek már, mi melegek vagyunk" de levághatták hogy igen, az aki bejár hozzám a kórházba, a párom. És igenis van olyan szituáció amikor ezt közölnöd kell, kérdezik, pl amikor már olyan állapot áll fent hogy kell valaki aki döntsön helyetted a kezeléseket illetően.

Egyes voltam.

2018. dec. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

bizony van olyan helyzetm, d emég mennyi, és nem is kell ilyen messze menni.


a pszichiátert ne is említsük, mert ott rögtön galiba van, de elég egy egyéb orvosi rutinkontroll is bármi miatt, pl foglalkozás, háziorvos, és azért egy idő után feltűnik neki h nincs bnő, nincs feleség, nincsenek gyerekek és akkor jönnek a kérdések. nem kevés embert ismerek, akinek ettől a ponttól kezdve indult meg a kálváriája ...

2018. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár inkább viccesnek fogom fel, és nem vettem magamra. Urológusnál jártam, mivel fájtak a heréim. Egy idősebb főorvos vizsgált meg, a golyóimnak nem volt semmi baja, de mint kiderült, a prosztatámban van meszesedés, a prosztatám emiatt fájdogál néha.

A lényeg, hogy ilyen rutin urológus kérdéseket tett fel, hogy van-e feleségem, milyen gyakran szexelek, én meg mondtam, hogy inkább önkielégítek csak. Majd közli, hogy a normális az lenne egy férfi számára, ha heti 2-3-szor rendes heteroszexuális aktust létesítene. Nem tudom, hogy a heteroszexuális szót miért hangsúlyozta ki, lehet levágta valamiből mi a helyzet, vagy lehet túlgondolom.

27f

2018. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#6-osnak:

Nekem az orvosi kartonomon konkrétan szerepel, hogy meleg vagyok. Sorkatonai bevonulás elkerülése miatt került fel ez az adat rá. A pszichiátriáról kellett szakvéleményt vinnem a honvédséghez, hogy tényleg meleg vagyok és akkor nem visznek be katonának. Én meg vittem, de ehhez el kellett mondanom a háziorvosnak is, hogy miért kell beutaló a pszichiátriára. De ez csak az én variációm, egy a rengeteg közül. Szóval vannak helyzetek, amikor megtudja az orvos.


A kérdésre válaszolva: nem ért még hátrányos megkülönböztetés, de kb. 10 évente vagyok annyira beteg, hogy orvoshoz menjek. Ja, és a doktornő, akihez "járok", ő kifejezetten melegbarát, nem csak elfogadja vagy tolerálja a melegeket, hanem kedveli. :)

2018. dec. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!