Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolaigazgató tisztában...

Az iskolaigazgató tisztában van azzal, hogy az osztályfőnöknek és az osztályfőnök helyettesnek egy szobában kell aludniuk kiránduláson? Ha igen, miért választ ellentétes neműeket?

Figyelt kérdés

Az iskolaigazgató miért válogatja úgy az osztályfőnököt és az osztályfőnök helyettest, hogy néha az egyik férfi, a másik nő? Egy kiránduláson hogy fognak egy szobában aludni? Házas emberek! És nem egymással házasok! Vagy ha nem házasok, hát mégsem egymáséi! Ez biztos kellemetlen az osztályfőnöknek és a helyettesnek, nem?

Miért nem nemek szerint válogatja őket? Férfi ofőnek csak férfi lehet a helyettese, nőnek csak nő. Így elkerülhető az esetleges szorongás az odaúton, a lehetséges stressz a szobában és az esetleges stressz okozta kialvatlanság másnap, nem?

Tanárok, ti hogy éreztek ezzel kapcsolatban? Kerültetek ilyen szituációba? Hogy bírtátok ezt 4 éven át? Vagy szóltatok az iskolaigazgatónak aki áthelyezte az osztályfőnök helyettest egy vele egynemű osztályfőnök mellé?


2022. júl. 11. 00:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Férjedet félted? Ő a tanár?

Lehet azt a helyettest nem is az igazgató választotta.

2022. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hosszú évek óta mindig egyágyas szoba van foglalva a kísérőknek, meg a buszsofőrnek is. Ált.vagy nincs is felár a csoportkedvezmény miatt, vagy minimális. Csodálkozom, hogy máshol nem így van. És direkt külön nemű kísérők mennek az osztállyal pont azért, hogyha be kell menni valami probléma miatt fiúszobába vagy lányszobába, ne legyen kellemetlen. De a kérdezőt sem értem, hogy nem érintettként miért aggódik ezen.
2022. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ofő választja a pót osztályfőnököt. Konkrétan öt év alatt volt 4 pót ofőnk. Nekik nincs is nagy szerepük. Összeszedik az igazolásokat, ha az ofő beteg, meg ha épp ki akarsz menni a suliból, de nincs bent az osztályfőnök, akkor ő szól a portán. De például egy csomóan nem is tudják, hogy ki a pót ofőjük, annyira nem fontos. :D

Én olyan osztályba jártam, ahol az egész osztály kolis volt, voltak kötelező kirándulások, 9 hétvége/tanév. A csoportvezetőnk (osztályfőnök kolis megfelelője) férfi volt, az ofő nő. Ők nem kedvelték egymást, szóval csak a gólyatáborba volt ott mind a kettő, meg az egyetlen egy hetes úton (a többi covid miatt elmaradt). A sulis osztálykiránduláson évi egyszer az ofő volt ott, a többin meg a csoportvezető. Mindkettő úgy választott mindig kísérőt, hogy felsorolt pár tanárt/kolis nevelőt, hogy na őket kedveli, válasszunk közülük. Egyébként a szobából sose volt gond, minden szálláson jutott külön, ha éppen férfi és női kísérőnk volt, néha akkor is, ha mind két kísérő férfi, vagy mind kettő nő volt.

2022. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nőlj fel előbb, és akkor tedd fel ezt a kérdést, ha még nem érted.

Nem tanár vagyok, de voltam kiküldetésben férfi munkatársammal többször is, és nem is mindig ugyanazzal. Normális felnőtt férfi, aki már nem kíváncsian fantáziálva tekint egy nőre, mint egy kamasz, elfordul kérni sem kell rá. Én sem úgy viselkedek, mint egy csitri lány, aki zavarban van, takargatja magát.

Egy intelligens férfi elfordul, de ha leskelődik is, akkor mi van? Nekem jól esik, ha másnak is tetszem, de nem akarok rossz nőnek látszani, ezért úgy teszek, mintha nem venném észre. Nekem is ugyanaz van, mint a feleségének, és ugyanolyan női problémáim is lehetnek, mint a feleségének, ismeri már ezeket. Amúgy meg nincs folytatás, átöltözöm, ha leskelődött szereztem neki egy jó napot. Azt meg nem tudja, hogy én tudom hogy megnézett. Minden el van boronálva.

Ami a féltékenységét illeti, féltékenykedni, nem bízni a párjában egy csúnya dolog. Ha a párom nem bízna bennem, már régen otthagytam volna. Én sem vagyok féltékeny rá, Ő is megbízik bennem.

Nálunk nem az a megcsalás, ha néha valamelyikünk a szomszédban, vagy "étteremben" vacsorázik, hanem az, ha nem szereti legalább annyira a párját, mint saját magát, nem a párja az első, nem tesz meg érte mindent, nem segíti, nem őszinte, nem tartja be a "jóban-rosszban" fogadalmát.

A házasság ősszefogás a világ bajai ellen, és egymást segíteni, boldoggá tenni. Ebben szó sincs kizárólagosságról, féltékenységről, a másik korlátozásáról, megfosztásáról bizonyos örömöktől, amit néha nem otthon szerez meg.


Minket egyébként egy nő és egy férfi tanár kísért a kirándulásra. A nő, aki az oszink volt, ugyanúgy kopogott, mielőtt bejött hozzánk, mint ahogy a fiúkhoz. A férfi tanár viszont sohasem jött be hozzánk, lányokhoz. A férfi tanár együtt aludt a buszsoffőrrel, a nő tanár meg egyedül.

2022. okt. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!