Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztályfőnököm nagyon durván...

Osztályfőnököm nagyon durván visszaélt a hatalmával. Mit tegyek? Jogosan érzem magam fenyegetve.

Figyelt kérdés

Most megyek tizenkettedikbe, gimnázium.

Magamról annyit, hogy hátrányos helyzetű vagyok ami azt illeti. Nem anyagiakban, hanem egy nagyon nehéz gyerekkorom volt emiatt az utóbbi időkben több pszichés problémám felerősödött. (Szociális szorongás, pánikbetegség)

Ezen a nyáron agyilag összeszedtem magam. Tavalyi év alatt sokat voltam beteg (ibs) Ezek mellett egy 4-es átlagot összehoztam.

Az iskola igazgatója, vezetősége tárt karokkal támogat, tudják a sorsomat. Járok pszichológushoz is, aki segít nekem konfliktusok kezelésében. Igen nem vagyok még hibátlan (senki az), de javulok.

Akkor mi a probléma? Rám szállt az osztályfőnök... Tavaly.. Többször megalázott, olyanért kaptam intőt ami miatt nem is járhatott volna (azért kaptam intőt mert beteg voltam és a betegségem alatt anyám nem szólt be a suliba, házirendi pontra arra hivatkozott hogy későn hoztam igazolást)

Többször fenyegetetett hogy kirúgat..

Ezek mellett strébereknek kiteregette a magán életemet. Londonba utaztak pár lánnyal, és ki volt a téma a kiránduláson? Én. Ez egy hete történt. Az egyik lány mesélt nekem... osztályfőnököm dalokat Anyukámról, betegségemről, rágalmazott (konkrétan azt mondta hogy én lekrváztam ami sose történt meg), azzal dicsekedett, hogy 4,12-es átlagra 3-ast adott mert nem volt meg egy TZ jegy... Többiek nevettek a lany elmondása szerint.

Osztályfőnököm 9.ben megütött amikor teremben ketten voltunk mert nem válaszoltam neki egy kényes kérdésre. Hagytam.

Igazgatónak és a segítőmnek jeleztem akik azt mondták, hogy igazam van ő ilyen de mellettem állnak legyek türelmes.

Elég volt. Sajnos angolt tanít. Ha lehúzza az átlagom megint mit tegyek? Szándékosan izolál az osztályközösségben. Megtiltotta hogy 12.ben osztálykirándulásra menjek, arra hivatkozott, hogy szerinte közösségellenes vagyok.. konkrétan amikor erre a nőre gondolok hányás, undor, félelem tör rám...

Osztályban sokan észrevették ezt, ha szám kell, 22 emberből 15 mellettem van.

(Stréber szó itt nem gúny de minden tanárnak nyaliznak)


Plusz az osztályfőnök fura. Állandóan politikát csempész az osztályfőnöki órába, szidja a melegeket, mi hazánkot és fideszt dicséri, muszlim ellenes kijelentéseket tesz, kritizálja az abortuszt, Biden, Gyurcsányt, Ukrajnát... Nem érdekel hogy mi a politikai nézete ha nem erőltetne ránk axioma videókat.


Aki nem ért vele egyet ellenség, példa volt rá.



2022. aug. 26. 01:36
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Hülye vagy. Ki kéne nyirnod, mert simán tönkreteszi az életed.


Rád fog szállni, nem bírja megállni. Az ember az ilyen.

Sajnos hiányos tulajdonság.

2022. aug. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Teljesen át tudom érezni hogy min mész most keresztül. Elsőben, és másodikban volt egy osztályfőnököm. Nagyon spirituális, és ezoterikus. Ezzel nem is lett volna baj, de ezt a hitét rá akarta erőszakolni, ránk, a 7-8 éves gyerekekre, akiknek a tanár szava szent, és mi teljesen komolyan el is hittük ezeket. Az osztályom 25 fős volt. Ebből 20 gyerek elhitte, 5-en kerekedtek. Igen, ebben az ötben én is benne voltam. Hazamentem, és elmondtam a szüleimnek, hogy mit mondott a tanár. Erre a szüleim nagyon kiakadtak, hiszen egyikük sem az ezoterikus fajta. Elmagyarázták hogy ezek a dolgok nem így működnek, és minden egyéb. Másnap, amikor a tanár rakezdte, akkor feltettem a kezem, és kérdeztem valamit, ami már nem tudom mi volt, de arra emlékszem, hogy a tanár nem tudott rá válaszolni. És innentől kezdve lettem az a diák akinek pokollá tette az életét.


Megalázott. Igazságtalanul osztályozta le a dolgozataim. Visszaélt a hatalmával, mint ahogyan nálad is. Megjegyzéseket tett rám az osztály előtt. Ezért a legtöbb gyerek kiközösített. Egyszer bezárt a tanteremben engem és 4 másik gyereket 10 percre, mert nem készültünk el elég hamar hogy utána lehessen az osztály az udvarra. Lehet hogy az a 10 perc nem olyan, durva, de ilyet nem lehet egy gyerekkel csinálni!!


Utáltam miatta a sulit, utáltam tanulni! Nagyon rossz volt!

Aztán, harmadiktól egy másik suliba mentem. Onnantól fogva jobb volt minden; szerettem tanulni, lettek barátaim, és a tanárok is nagyon kedvesek voltak hozzám.


Szerintem neked is segítene az iskolaváltás. Mást nagyon nem lehet tenni szerintem.

2022. aug. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Az ember olyan, hogy aki nem uralkodik rajta, arra reflexből rá száll.
2022. aug. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2 nagyon sajnálom hogy miket mentél át. Te történeted nagyon durva, és jó, hogy kitudtál jól jönni belőle. ☺️


#1 sokszor gondoltam rá, nem vagyok állszent...



Nincs valami olyan, ahogyan jogi úton (legjobb az lenne ha tanítástól való jogot örökre elvennék tőle, és gyerekek közelébe ne mehessen) osztályfőnök csere vagy valami? Pszichológiai amnézisben le van írva feketén fehéren, hogy az osztályfőnök rendszeresen verbálisan bánt...


Iskola váltás erre a pici időre macerás. Itt tényleg jó helyen van csak ez az osztályfőnök nagyon rám szállt, 12.be durvább lesz.

2022. aug. 26. 02:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a ragokért, csak este van és nem figyelek arra hogy a Google épp mire javítja ki a szavakat.
2022. aug. 26. 02:30
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Legyel magantanulo masik iskolaban.

Mert nem valoszinu ,h balesetet szenved hazafele menet.

2022. aug. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Az semmiképpen nem lenne megoldás, ha esetleg évet ismételnél?!


Elhiszem, hogy vannak ilyen dolgok. Nekem sem volt egyszerű - sem az általános iskola, sem a középiskola (szakma megszerzése.)


Furcsának tartom, hogy egy - a leírásod alapján - MENTÁLISAN BETEG(!) tanárt foglalkoztasson egy gimnázium.


Ügyvédet esetleg fogadhatsz (ha még nem vagy nagykorú, a szüleid beleegyezése is szükséges.) Lakóhelyed szerint illetékes jogi osztály segíthet. VISZONT!!!


Olyan is előfordulhat, hogy egy ÜGYVÉD(!) használ ki érzelmileg - zsarol valamilyen módon, stb. (Velem ez történt nőként.) Majdnem teljesen "ártalmatlannak" látszott, végül ez lett belőle...


Ha a hímneműek táborát erősíted, akkor szerintem a női ügyvédeket kerüld! (Hallottam már olyan esetről, hogy ÉRETT(!) korú felnőtt, felelő beosztásban dolgozó férfit zsarolt meg női ügyvéd "házassággal"...


Nem egyszerű az élet. Legyen szerencséd!

2022. aug. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Azonnal váltsál sulit! AZONNAL!! Ez tönkre fogja tenni az életed. Ha az igazgató se segít semmit, akor meg pláne! Vagy jelentsed fel rendőrségen, csak előtte szerezz róla bizonyítékot. Például fotót és/ vagy videót, hangfelvételt satöbbi. De ha az osztályból elég sokan melléd állnak, akkor jó nagy esélyed lehet, hogy kidobják a sulidból a tanárt:)
2022. aug. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Párhuzamos osztály? Másik iskola? Az osztályfőnök leváltását csak abban az esetben tudnád végig vinni, ha az egész osztálynak lenne vele problémája, és kivétel nélkül minden szülő írásban követelné a leváltását (mindenki aláírná). Azzal, hogy egyedül rád szállt, nem sokat tudsz kezdeni, hacsak valami nagyon kirívó dolgot nem tudsz rábizonyítani. Ha az igazgató támogat, simán áttesz párhuzamos osztályba, az a legegyszerűbb.
2022. aug. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!