Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A gazdag szülők gyerekei jobb...

A gazdag szülők gyerekei jobb tanulók középiskolában?

Figyelt kérdés

Szerintetek középiskolai szinten van jelentősége a tanulmányi eredményre nézve a szülők anyagi helyzetének?

Általánosságban jobb tanulók a gazdag szülők gyerekei?



2022. szept. 1. 14:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, jobb tanulók
Nem jobb tanulók
28 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

Bár statisztikailag több lehetőségük van segítséget kérni (akár fizetős magán órák formájában is), de attól, hogy apu-anyu marha jól keres, még nem lesz okosabb vagy szorgalmasabb a gyerek.

Ha meg a "vásárolt" eredményeket vesszük alapnak, az nem a gyerek tanulmányi eredménye.

2022. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen változó.


Ismerek nagyon hülye, rossz tanuló cégigazgató-orvos gyereket, de ismerek ügyvéd gyereket, aki nagyon okos, 3 nyelven beszél, matek táborba jár stb.

2022. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem ettől függ...
2022. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
22%
Én azt tapasztaltam, hogy elég lusták, viszont mindig kivételeznek velük. Nálunk is volt egy ilyen gazdag lány, sosem volt egy szorgalmas típus, de mégis valahogy diplomát szerzett, mert nyomták a szüleik.
2022. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Aranyosak a válaszok, de sajnos szociológiai kutatással világszinten (és Magyarországon) is agyonkutatott és igazolt tény, hogy a jobb módú szülők gyermeke jobban fog teljesíteni az iskolában, és (részben emiatt) később az életben is.


Tudom, én is ismerek (főleg) újgazdag családokat, ahol a kölök segghülye, és úgy lett betolva valami mediocre suliba, de ez egy hosszú távú verseny, és az esélyek sajnos nem egyenlőek.

2022. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
13%
5: akkor légyszi tegyél mellé valami hivatkozást legalább... Ha ez agyonkutatott téma.
2022. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

6)

Fölöslegesnek tartom, úgysem olvasna bele senki, ha amúgy ilyen alapvető szociológiai tényekkel nincs tisztában, lol


1 perces Google keresés egyébként

2022. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
15%

Tehát nincs.

A kulturált vita alapszabálya, hogy aki állít valamit, az tesz mellé alátámasztást.

Ez a "keresd meg" tipikus trollkodás.

2022. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Az pedig egy tipikus érvelési hiba, hogy "ez köztudott".
2022. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Én is örülnék egy alátámasztó linknek.

Köszi mindenkinek a válaszokat, mindenki véleménye érdekel a továbbiakban is.

2022. szept. 1. 15:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!