Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, elmenjek az...

Mit tegyek, elmenjek az osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés

Általános iskolai osztálytalálkozóra hívtak. Nem tudom, mitévő legyek, tele vagyok szorongással. A legtöbb osztálytársammal nem volt rossz kapcsolatom, a maradék meg úgy semleges, nem emiatt vacillálok, hogy elmenjek-e vagy ne, hanem amiatt, hogy nyilván mindenkinek mesélnie kell magáról, és hát nem alakult túl fényesen a pályám, ami nem éppen egy sikersztori.

Van diplomám és szakmám is, de sajnos hosszú idő óta nincs állásom, alkalmi munkáim vannak, valamint zenélek, a maradék időben itthon dolgozom őstermelőként. 45 leszek hamarosan, de nem sikerült a családalapítás sem, egyedülálló vagyok, nincs családom.

Előre érzem, hogy lefog égni a bőr a képemről a szégyentől, és emiatt nem merek elmenni.

Egyelőre annyit mondtam, hogy jövő héten választ adok. Arra gondoltam, hogy aki szervezi, annak elmondom mindezt telefonon, és akár ezeket az információkat megoszthatja az ott jelenlévőkkel, de én nem merek így mindenki elé kiállni.


Előre is nagyon köszönöm a segítő válaszaitok!



2022. szept. 7. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék a helyedben. Nem azért amit elmondtál (Más is lesz így), hanem mert már most ezen pörögsz, nem éreznéd jól magad.
2022. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom sok értelmét.


Nyilván nem mindenkinek alakul úgy az élete, ahogyan azt valami homályos sokaság elvárja, szóval nem lennél egyedül. Viszont én annyira nem húznám le magam.

2022. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is hasonló - a fejemben élő elképzelések-elgondolások motiválnak arra, hogy ne menjek.

Elmondás szerint a 15 éves középiskolai osztálytalálkozó hihetetlenül jól sikerült (osztályközösség rémes volt, 4 évig klikkesedés-piszkálódás stb)...

Olyan "biztosak az elgondolásaim" amelyeket szinte valóságnak hiszek... Szembesülnöm kell azzal, hogy "már csak én lakok egyedül szülővel" és elgondolásom szerint (ami nem biztos hogy igaz) jönne a "hát már ne i s haragudj nekem lesülne a pofámról a bőr, ha még otthon laknék"/"én már feleannyi idősen is meg tudtam oldani hogy önálló legyek"/"bejött az élet" sztorik...

2022. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem mennék, de a szorongásod nem reális. Tanultál, diplomád és szakmád is van, munka szempontjából sok ember hatalmas szrban van az elmúlt években (a covidnak utóhatása is van bőven és még lesz is).


Hogy egyedül élsz, nincs családod, abban sincs lófsz se. Senkit nem érdekel kapcsolatban vagy-e.


"nyilván mindenkinek mesélnie kell magáról"


Ez is hülyeség, semmit nem KELL csinálni. Ha annyit mondasz, hogy jól megvagy, gyorsan elrepültek az évek, letudod az egészet. A tanulmányaidat megemlítheted ha akarod, hozzáteheted hogy nem egyszerű benne munkát találni vagy akármi, már ha akarod. Ezt sem kell.


Arról beszélsz amiről akarsz, amiről nem, arról nem. Egyébként mindegyikük szenved ezzel-azzal, minden embernek van gondja. Az, hogy kifelé mit mutat belőle, másik kérdés. A közösségi média korában már megtanulhatnád, hogy mindenki sikeresnek és boldognak akar látszani, de annak a valósághoz nincs sok köze.


Ezeket a falakat magadnak állítod, magad kergeted bele a szorongásba. Olyan szinten hülyeségeken kattogsz, hogy valószínűleg már évek óta szakemberhez kellett volna menned.


Ha akarod őket látni, elmehetsz. Ha nem jön be, bármikor leléphetsz, megmondod hogy dolgod van és csak eddig tudtál jönni. Előre szólhatsz, hogy nem biztos hogy sokáig tudsz maradni egyéb teendők miatt.


Ha nem érdekelnek, akkor nem mész, ez van. Nem kötelező, de mivel ennyire rágódsz rajta, ide is kiírtál kérdést róla, nekem úgy tűnik szívesen mennél. Csak annyira lenézed az életed, annyira nincs önbizalmad és önbecsülésed, hogy mentálisan szét vagy esve.

2022. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem olyat aki elment (jópár évtizedig nem ment) osztálytalálkozóra és nagyon jól sikerült, emlékezetesre.
2022. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem tartottad senkivel a kapcsolatot, akkor semmi értelme, főleg ilyen "semleges" meg "nem rossz" kapcsolatok esetén.
2022. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Ne menj. Nekem a gimis találkozó konkrétan tönkretette az életemet. Ne akarj te is így járni.
2022. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én meg voltam indulva, hogy megyek. De ugyanilyen dolgokon járt az eszem, mint neked, kb. hogy milyen feszélyezve fogom érezni magam.

Aztán jött a megvilágosodás, hogy hiányzik ez nekem? El akarok tölteni egyetlen percet is úgy, hogy szarul érezzem magam a bőrömben?

NEM.

Ezt így megdumáltam magammal, és nem mentem, (egyikre sem), nem veszítettem semmit.

2022. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha már kérdést is kell írnod anonim a netre erről, akkor biztosan nem kellene elmenni.

Annak való többnyire aki simán elmegy, mert elszeretne vagy ha nagyon picit gondolkodik, de ha már ilyen stressz van meg aggodalom akkor felesleges.

2022. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki írt!:)


7-es Hozzászóló:


Megtudhatom, mi volt az? Ha nem publikus, akkor privátban is leírhatod, ha gondolod.

2022. szept. 7. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!