Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A közösségi szolgálatnak van...

A közösségi szolgálatnak van értelme a semmin kívül? Ha adnának érte fizetést akkor lenne motiváció de ingyen? Úgy kinek van kedve 50 órát dolgozni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 21. 10:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
6%
A 9-es megelőzött! :)
2022. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
8%
@9, 11, ti végeztek ingyen segítő munkát?
2022. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

12: igen.

Egy alapítvány könyvelését csinálom ingyen.

2022. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

#12: persze.

De manapság család mellett elsősorban anyagilag támogatok szervezeteket.

2022. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%
Rakosodjon el a torka annak aki kitalálta.
2022. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy itt több válaszoló (1, 3, 4, 6) valószínűleg nincs tisztában azzal, hogy ez mit is jelent.

Én 5 éve érettségiztem, nekünk már kötelező volt csinálni. Volt olyan, amit szívesen csináltam és szerettem, de a többsége teljesen felesleges volt.

Csak a példa kedvéért: iskola körül szabadidőben szervezett szemét szedés. Ingyen is mentem volna, de beírták azt a 2-3 órát amit ott voltunk. Vagy a helyi tűzoltóságon oktatás, tűz megelőzésről, biztonságos menekülésről és újraélesztésről. Kb 8-10 óra volt (heti 2 óra nem emlékszem már hány héten keresztül). Idősekkel való társalgás az egyik helyi idősek otthonában. Nem pakolás, takarítás, hanem leültünk hallgatni azokat az időseket, akiknek már nincs senkije vagy akikhez valamilyen oknál fogva már nem jártak. Nekik egy kis figyelem, egy kicsi lendület és ezt például duplán elszámolták. Ezeket nagyon szívesen csináltam és a mai napig szívesen teszek hasonló dolgokat.

De amikor beültettek a mentőállomásra eredetileg olyan jellegű oktatásra, mint a tűzoltóságon volt, aztán kiderült, hogy nem volt leegyeztetve és senki nem foglalkozott velünk (de órákig ott kellett lenni). Vagy amikor egy másik idősek otthonába mentünk és szintén azt se tudták mit kezdjenek velünk, csak helyet foglaltunk és az lett a vége, hogy az eredeti 4 óra közösségi szolgálat helyett fél órát ott voltunk, mindenkinek beírtak egy órát és elküldtek...

És nálunk kifejezetten jó volt ilyen szempontból, mert egy kis városban voltak lehetőségek bőven és az esetek jó része szervezett volt. A szomszéd faluban annyira nem volt lehetőség, hogy akit tudtak hozzánk küldtek (az persze már nem tetszett sok gyereknek, mert rossz tömegközlekedés, a buszjegyet senki nem fizette és korlátozott hely volt nekik normális programokra), a maradékkal meg mindenféle mondvacsinált munkát végeztettek. Papír pakolás, irat gyűjtés és rendezés az iskolában meg az önkormányzatnál és volt egy eset, amin a szülők is felháborodtak, hogy a közmunkásokkal közösen kerítést festettek, de úgy hogy még csak nem is szóltak előre, hogy koszolós ruhában jöjjenek meg hozzanak egy kesztyűt.



Ugyan nem tudom a mostani állapotokat, mert a fiatalabb ismerőseim is 2-3 éve elballagtak, de az én tapasztalataim és információim szerint jó részt még mindig szervezetlen, így pedig felesleges. Nem ördögtől való a gondolat, de ha nem képesek normálisan megvalósítani, nincs értelme...

(Persze akkor is lesz, akinek semmi nem jó, de hát mindenkinek nem lehet megfelelni).

2022. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
50 óra 4 év alatt lófsz. fél év alatt lazán megcsinálod.
2022. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
28%

Az állam előírja. Fogd fel úgy, hogy a te ingyenes taníttatásodért ezzel fizetsz. Az államnak a te iskoláztatásod költség. Halkan jegyzem meg, hogy nem kötelező érettségizni ha ezzel nem értesz egyet.


Ha nappali képzésről felnőttoktatásba (esti gimi) mész akkor nem kell közösségi szolgálatot csinálnod.

2022. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%
Már fiatalon szoktatnak a rabszolga sorshoz, - könnyebben viseled el majd felnőtt korodban, hogy ingyen dolgozol mások boldogulására.
2022. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez egy szuper lehetőség lenne csak sajnos tapasztalatom szerint ez sem úgy működik, ahogyan működnie kellene. Legalábbis nekem inkább negatív tapasztalatom van vele. Én egy vidéki kisvárosban jártam gimibe és ott helyben nem sok lehetőség volt arra, hogy ezt az 50 órát valóban hasznosan, értelmesen töltsük el… Általában sulin belül vagy az önkormányzat szervezte programokon lehetett segíteni, de ez 90%-ban azt jelentette, hogy vagy ilyen “hozd ide-tedd ide-cipeld fel” munkát végeztünk vagy csak félreültettek minket egy sarokba, hogy foglaljuk el magunkat amivel akarjuk, csak ne legyünk útban… Én pl. voltam tankönyveket pakolni a könyvosztáskor, voltam a közmunkásokkal gazolni, voltam segíteni a suli könyvtárában és egy helyi oviban (csak ücsörögtünk, nem volt miben segíteni), de nagyjából ennyi. Nekem pl. anyukám (óvónő) is leigazoltatott több órát, mert különben össze sem tudtam volna szedni annyit, hiszen nagyon sok diák volt és egyszerűen nem volt annyi lehetőség. Sokan így oldották meg. Ha lett volna többféle lehetőség, ami közül mindenki megválaszthatta volna a hozzá illőt, ami passzol az érdeklődéséhez, képességeihez, továbbtanulási terveihez, hobbijához stb., és valóban bevontak volna minket az adott tevékenységbe, akkor én tök szívesen mentem volna. Szerintem sok mindent lehetett volna tanulni így, új kapcsolatokat építeni, kipróbálni magad több területen, fejlődni stb. és például abban is segíthetett volna, hogy ezeken a tapasztalatokon keresztül könnyebben rátalálj a hivatásodra, hogy mivel szeretnél foglalkozni a jövőben. Nagyvárosokban lehetséges, hogy ez jobban működik, de vidéken szerintem ebben a formában ez inkább csak egy felesleges macera.
2022. szept. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!