Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok az olyan tanárok...

Mit gondoltok az olyan tanárokról, akik ha elégtelent adnak valamelyik diákjuknak, akkor utána kvázi elvárják tőle, hogy egész nap depiben legyen emiatt?

Figyelt kérdés

Anno ('90-es évek) általánosban nekem volt dolgom ilyenekkel. Tehát hogy egy diák elégtelenre felelt, vagy a dolgozata lett egyes, esetleg mindkettő (Dolgozatkiosztás volt, majd utána feleltetetés, és megesett, hogy valaki így duplán egyest szerzett.) És utána később a szünetben vagy a napköziben a tanár meglátta valahol az adott diákot nevetgélni, marhulgatni, trécselgetni másokkal. És akkor ott elsétálva beszólt, hogy: "Úgy látom, nagyon vígan vagy! Én a helyedben inkább lapítanék a szégyentől, meg aggódnék, hogy mit kapok otthon az egyesekért!". Meg mintha olyan is lett volna, hogy még fenyegette azzal, hogy lehet, hogy felhívja az anyját.

Azért ez tényleg elég durva, mert alapjában véve semmi köze ahhoz, hogy a diák órán kívül mit csinál, ha az nem iskolai rendbontás. Tehát az ilyenfajta tanár nézőpontja szerint az egyest kapó és/vagy bukásra álló diáknak a szünetben meg a napközis szabadfoglalkozás alatt csak félre kéne vonulnia valahova és depisen merengeni?

Gondolom, sajnos még manapság is vannak ilyenek.



2022. szept. 24. 07:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%

Nálam is előfordult és persze igazuk volt, sokszor vettem félvállról a tanulást, aztán persze az utolsó hónapban próbáltam kikönyörögni a kettest, amikor már valósággá vált a bukás réme.

Ennek semmi köze az iskolai zaklatáshoz, csak megpróbálja beleverni a lusta diák fejébe, hogy a tetteknek idővel következményei lesznek és ideje lenne kicsit magába szállnia. A szülőket azért kell bevonni, mert őket nehezebben fogja semmibe venni a lusta diák.

2022. szept. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Az emberek különfélék, sokféle pálya létezik, ahol intellektuálisan arra alkalmatlanok működnek.

Tehát nemcsak a tanári pályán, hanem az orvosok, bolti eladók, rendőrök stb. között is.


A leírt esetben egy igazi, jó szakember megkérdezi, mi az oka, hogy nem sikerült a dolgozatod, segíthet-e, szükséged van-e 1-2 korrepetálásra.


Átérzi, hogy egy sikertelen dolgozat nem öröm, és nem rúg a gyerekbe mégy egyet.


Sajnos voltak, vannak és lesznek ilyen ostobák, korlátoltak, akik személyes sértésnek veszik, ha a gyerek nem ért valamit, elfelejtik, hogy az bizony az ő kudarcuk is, az ő egyesük is, mert nem elég hatékonyak.

2022. szept. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

1: És akkor a magába szállást szerinted úgy kellene gyakorolnia, hogy a szünetben meg a napköziben senkivel nem jatszik vagy beszélget, hanem végig csak egyhelyben áll vagy ül és néz maga elé?

És attól, hogy valaki bukásra áll, nem várható el tőle, hogy a napi gondolatai 100%-ban ekörül forogjanak.

2022. szept. 24. 08:06
 4/26 A kérdező kommentje:
2: Igen, szerencsére néha azért ilyen tanárral is volt dolgom, aki így segítő szándékkal normálisan elbeszélgetett. Meg hogy eredetileg buktam volna év végén az ő tárgyából is, de aztán végül megszavaztatta, hogy mégis inkább engedjenek át, hogy csak egy tárgyból kelljen pótvizsgáznom. Mondjuk ez már nem általánosban volt, hanem a gimiben.
2022. szept. 24. 08:10
 5/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ezt nem várják/nem várták el, csak egyesek gondolják eztt bele a dologba.
2022. szept. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
Szar fizetés, hálátlan munka, tudják hogy az iskolapadból kikerülve akármelyik irányba is megy tovább a diák, valószínűleg többet, akár sokszorosát fogja keresni. Akkor ha már valamiben kiélhetik magukat, az legyen ez - gondolják.
2022. szept. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%

2-es vagyok.

Egyúttal az 1-es válaszolóval is egyetértek: kettőn áll a vásár, és klf. élethelyzetek adódnak témán belül.

Pl. a jó képességű, értelmes gyerek figyelmetlen, lusta, nemtörődöm, ezért “nyüstöli”, dorgálja a tanár.


A szülőket köteles bevonni, a jegyekkel, írásbeli értékeléssel tájékoztatni. Fogadó órán személyesen konzultálni, közösen keresni az okokat és a megoldást.


Ez a tanárnak az oktatási törvényben foglalt kötelessége.

Mint ahogy a szülőnek/gondviselőnek is törvény diktálta kötelessége, hogy rendszeresen tájékozódjon a gyereke iskolai haladásáról, a problémákról és mindent tegyen meg, hogy orvosolja, segítse, támogassa a gyerekét.


Habár a globál liberálisok mindent megtesznek, hogy a tanárt, szülőt, diákot egymás ellen uszítsák.

2022. szept. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%

Túlzásokba esel, ez nem erről szól. Ha viszont egy gyerek kap egy brutális karót és utána a szünetben már felhőtlenül nevetgél, miközben az átlaga a bukáshoz tendál, akkor azért megmutatja a hozzáállását az egész dologhoz.

Utána viszont viselje nevetve azt is, amikor osztályt ismétel.

A tanárt ez azért is bssza fel különösen, mert az ilyen tanulóval nem lehet dűlőre jutni egykönnyen, a szülei meg őt fogják elővenni azért, hogy miért olyan gyenge a gyerek teljesítménye az adott tárgyból.

2022. szept. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

5: Szerintem nézz utána a "kvázi" jelentésének.


8: Hogy a tanár magában így gondolja, az még rendben, szíve-joga. De az akkor sem helyénvaló, hogy emiatt órán kívül vegzálja, meg megalázza a diákot más gyerekek előtt.

2022. szept. 24. 09:03
 10/26 A kérdező kommentje:
Komolyan, innen már csak pár lépés lenne eljutni oda, hogy a tanár az elégtelen beírása után szankciót szab, hogy aznap a diákot nem akarja mosolyogni látni.
2022. szept. 24. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!