Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan érzem úgy, hogy nem...

Jogosan érzem úgy, hogy nem akarok már nekik segíteni?

Figyelt kérdés

Van két osztálytársam, akik minden órán viháncolnak, rajzolnak, és nem írnak semmit sem a füzetükbe. Mindig elkérik tőlem az anyagot, hogy átnézzék, küldjem át nekik, a házit, stb.

Hát szerintem meg rohadtul nem fair, hogy én megdolgozok ezekkel a dolgokkal, ők meg csak lemásolják rólam, vagy másról. Valószínűleg nagyon nagy szemétségnek vennék, ha legközelebb megmondanám nekik, hogy csináljak meg maguknak, hiszen ezért vagyunk iskolában. Nem mondom, nekem is volt olyan, amikor elkértem mástól a házit, de csak olyan tantárgyból, amiből én semmit sem értek, bármennyit is próbálkozom.

Tizedikesek vagyunk.



2022. okt. 13. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi gond a szemléleteddel.

Sokan összetévesztik a segítség kérésének és elfogadásának lehetőségét azzal, hogy gyakorlatilag mindent megcsinál más helyettük. Ez onnantól kezdve szokott izgalmassá válni, ha elvárás szintre sikerül emelni és ráadásul egyoldalú is.

Nem kell hagyni, hogy egyoldalúan kihasználjanak!

2022. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Jó nagy balek vagy.
2022. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#3? Miért lennék az? Mert kedves akartam lenni, és odaadtam nekik a dolgokat? Vagy mert szerintem a középiskola már nem óvoda, és tudni kéne viselkedni egy bizonyos szinten? Ezt kifejtenéd?

2022. okt. 13. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem adod meg nekik a préda leszel sajnos
2022. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Tanárral beszéltél már róluk?
2022. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4: azért vagy az szerintem, mert tudod, hogy azért nem tudják az anyagot, mert ők úgy döntöttek, hogy nem akarják akkor megtanulni amikor lehetett volna. Sz*rd le, ne érdekeljen, hogy az alja mit művel magával. Ne küldd el nekik az anyagot többet. Majd rájönnek, hogy hülyék, oszt annyi.
2022. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. Ne add oda nekik!
2022. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú hogy tizedikes létükre ezt csinálják. Ha valaki 15-17 évesen egy ingyenélő, komolytalan kis parazita, abból aztán biztos hasznos, dolgos felnőtt válik... ja, nem. Ne add oda nekik, szedjék össze magukat és kezdjenek el jegyzetelni, ha annyira kell nekik.
2022. okt. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#6, az a helyzet, hogy felesleges tanárral beszélni erről, mert ők is látják. Volt, hogy már szóvá tette valamelyik tanár, hogy úgy viháncolnak az óráján, mint az 5-esek. Ezen kívül mást nem tesznek, mivel a tanároknak be vannak nyalva. Csak ugye, én nem fogok kedveskedni a tanároknak, mert tudom, hogy nem csak úgy kaphatok jó jegyet. Őket meg ezáltal a legtöbb tanár bírja, az a baj.
2022. okt. 14. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!