Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha az autizmusról tartok...

Ha az autizmusról tartok előadást az osztálytársaimnak, akik amúgy is fogyatékosnak néznek, meg kitaszítanak, autizmussal élőnek fognak nézni, hiába elmagyarázom, hogy miben nyilvánulhat meg az autizmus, de nem fogják fel?

Figyelt kérdés

Nagyon nem toleránsak, homofóbok, rasszisták, stb…


Csak rontanék a helyzeten, ha az autizmusról tartanék előadást, vagy valami mentális betegségről?



2022. nov. 8. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Lehet.


De most ezt az "az autizmusról tartok előadást" nem értem, így kontextus nélkül nem mond sokat, márpedig az befolyásolja, hogyan csapódik le náluk.

2022. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan idióták sajnos.
2022. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Miért nem érted? Az autizmust mutatom be.
2022. nov. 8. 11:54
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

"Miért nem érted?"

. Ok, megpróbálom elképzelni: amikor a tanár éppen harasztok szakaszos egyedfejlődését magyarázza, Te egyszer csak felállsz, és kiselőadást tartasz?

2022. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom én azt a feladatot kapták, hogy tartsanak kiselőadást.
2022. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Ez bennem is felmerült, csak akkor ezt leírhatná a kérdező ahelyett, hogy visszakérdez, miért nem értem.

Mert nagyon nem mindegy a reakció szempontjából, hogy ki van adva a téma, vagy ők váalszthatnak bármit, vagy egy témakörből kell választani stb.

2022. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács az erdeklodest nem mutató osztálytársakhoz, kiselőadás esetében:


Száraz Wikipédia hivatkozásokkal telepakolt prezentáció helyett inkább mutass videót nekik:


[link]

2022. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igen, a gyerekek gonoszak.
2022. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jesszus négyes, ha kérdeztem itt nyilván előadást kell tartanom ebből én nem random ugrok fel.


Nem wikipédiáznék, emberek tapasztalatait, ahogy megélik, azt adnám elő.

2022. nov. 8. 12:31
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
hát ha bioszra kell a fejlődési rendellenességekről előadást tartani, akkor minden második gyerek erről fog előadni, ha mondjuk nyelvórára vagy társadalomismeretre kell, akkor lehet furcsán fognak rád nézni... nem azért mert bunkók feltétlenül, hanem mert rohadt fárasztó tud lenni egy egy nagyon felvilágosult kis megváltó. nekem is volt ilyen osztálytársam, a "mutass be egy fát" című feladat is a kisebbségek jogainál lyukadt ki, én meg utáltam mint a szrt, lévén meleg vagyok, és más se hiányzott, mint hogy az agyatlan pofázásával valaki figyelmét felkeltse, és akkor véletlenül még engem is megtalál valaki kellemetlenség.
2022. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!