Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mondtátok már el kedvenc...

Mondtátok már el kedvenc tanárotoknak hogy ő a kedvencetek? Mi volt a reakciója?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon hogy majd elmondjam az enyémnek, csak nemtudom mennyire jó ötlet. Mit gondoltok?

2022. dec. 23. 01:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem, mert nem volt. Viszont olyan volt akit a legjobban gyűlöltem és elmondtam neki.


Jól elvert utána.


Azt azért hozzáteszem, hogy én a 70es, 80as években voltam iskolás.

2022. dec. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem mondtam el egyiküknek sem, hogy ők a kedvenceim (bár szerintem elég egyértelműen utaltam rá), csak azt, hogy mennyire nagy és pozitív hatással voltak rám, illetve, hogy mennyire szerettem az óráikat. Mit ne mondjak, mindig meghatódtak, egyikük még el is könnyezte magát.

Hidd el, egy tanárnak rengeteget jelent, ha azt látja, hogy jó hatással van egy diák életére, aki ezzel tisztában van és hálás neki.

21/L

2022. dec. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, fura is lett volna/kellemetlen. Nem volt egy “ömlengős” alkat, elég nyers és racionális típus volt, sőt kifejezetten olyan stílusa volt, ami miatt majdnem mindenki utálta rajtam kívül. :D

De őt kértem meg, hogy tűzze a szalagomat a szalagavatón, úgyhogy, gondolom, leesett neki. Annyit mondott faarccal, hogy megtisztelem. :D

2022. dec. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már mondták ezt diákjaim, de ilyenkor mindig kétkedéssel kell fogadni.

Örültem neki persze, de nyilván az ilyen megszólalás mindenkinél másból eredhet, nem szabad belőle azt levonni, hogy az ember hó de jó tanár, csak mert van diák aki ilyet mond. Aztán a következő héten amikor meg dolgozat lesz vagy rossz jegyet kap, már nyilván nem vagyok annyira kedvenc. :)

2022. dec. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam el neki ugyanabból az okból, mint #3. Érzelmet sosem láttam az arcán, és nem is próbált velünk mélyebb köteléket kialakítani a kötelezőn felül. Így kínos lett volna egy ilyen "ömlengős" beszélgetés. De próbáltam azzal kifejezni a szeretetem és tiszteletem irányába, hogy mindig élénken figyeltem, és rávettem magam, hogy alkalmanként jelentkezzek órán (amit egyébként utálok csinálni, és a 12 év alatt szinte soha nem tettem meg, csak az ő óráin). #4 kommentjéhez pedig, néha kaptam rossz jegyet, de mindig indokoltan. Az egyes akkor is egyes, ha jófej, meg akkor is, ha nem, max javítót írathatott volna, de azt meg nem várom el a tanároktól, akik már amúgy is túl vannak terhelve. A jellemét, és a tanítási stílusát szerettem, ezen pedig az osztályzataim nem változtattak.
2022. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miután megtudtam, hogy elmegy, utána írtam neki egy verset amiben benne volt hogy "legjobb tanáromnak" (ami nagyjából ebben a kontextusban egyenértékű a kedvenc tanárommal). De egy összehajtott lapnak a belsejében volt a vers és a külsejét is kiszíneztem, és nem vette észre, hogy van belseje is. 😅 Szóval nem tudom, hogy hogy reagált. Még korábban pedagógusnapon hálálkodtam neki, de szerintem ilyesmit ott nem mondtam. Amit mondtam az szerintem jól esett neki, de nehezemre esik a metakommunikáció értelmezése szóval nem biztos.


Szerintem elmondhatod, de célszerűbb lenne mondjuk pedagógusnapon (vagy ballagáson/banketten, ha végzős vagy) valami kisebb ajándék (pl. csoki) kíséretében. Legalábbis szerintem spontán egy kicsit furcsa lenne.

2022. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 "Hidd el, egy tanárnak rengeteget jelent, ha azt látja, hogy jó hatással van egy diák életére, aki ezzel tisztában van és hálás neki."

Ez így van. Tavaly a tanítás vége után bejött egy előző évben ballagott diákom és látszott hogy sokkal jobban érzi magát az új iskolájában, szinte kivirágzott. Ő mondta el, hogy amikor kezdte a sulit arra gondolt amit mondtam nekik még a felvételizéskor, hogy ne aggódjanak az eredményeik miatt, mindenki oda fog kerülni ahová kell és meg fogja ott találni a maga közösségét, mivel már nem egy vegyes iskola lesz, jobban fogja érezni magát azokkal akik szintén hasonlóan hozzá ezt az iskolát választották. Így is lett. Ez sokat jelentett, hogy szerinte segítettem abban, hogy kevésbé élje meg negatívumként egy új iskolába való belépést. Hogy vissza is jött ezt elmesélni.

2022. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De szerintem egyértelmű, mikor őt kérem fel szalagtűzésre vagy egyetemen témavezetőnek.
2022. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai évek alatt ezt nagyon cikinek éreztem volna, viszont az osztálytalálkozó kicsit jobban sikerült a kelleténél, és ott elmondtam a kedvenc tanáromnak, hogy gimiben ő volt a kedvencem, meg az egyik példaképem is, és annyit mondott, hogy az egyértelmű volt, hogy kedvelem, mint tanárt, de az utóbbiról nem tudott, de megtisztelő :D Rögtön ahogy kimondtam, leesett (és ezt is hangosan kimondtam), hogy "úúúristen, már megint túl őszintére ittam magam", mire kiröhögött, hogy nem baj, mindig jól esik az embernek a pozitív visszajelzés, ő örül, hogy kimondtam.
2022. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam nki. Még tavaly amikor még tanított. Akkor egyszer amikor vissza hívott a termébe óra után h szedjem össze a szemetem akkor elmondtam nki. Azt mondta h ő is bír engem. Am törit tanított. Idén sajnos egy másik tanár tanítja aki nagyon hülye. De lesz4rom h hülye a másik tanár. Egyedül tanulom a törit. Lesz4rom h az a másik bolond mit gondol rólam. Tanulok egyedül. És ő (mármint a volt tanár)tud mindenről. Büszke rám. Én meg hálás vok nki. Ő az aki megszerettette vlm a tantárgyat. Amikor vmelyik nap beszéltünk a folyosón megmondtam nki h mennyit köszönhetek nki. Kicsit meg is hatódtam. A vége az lett h megöleltem. (Mindkettem nők vagyunk mielőtt vki félreértené)
2022. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!