Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez azt jelenti, hogy én is a...

No_Name3 kérdése:

Ez azt jelenti, hogy én is a suli bántalmazók közé tartoztam?

Figyelt kérdés

Általánosba jött egy lány 7-dikbe talán és nem nagyon volt beszédes és az akkori "barátaim" elkezdték kicsit kóstolgatni, inkább egy srác volt olyan aki vicces képeket vágott rá mi meg nevettünk rajta. Ez szerintem addig ment még el nem ballagtunk. A másik eset, hogy volt két lány és az egyik szebb volt a másik nem nagyon foglalkozott magával. Undorodtam tőle, nem is piszkáltam csak amikor buszra szállt volna fel be mentem elé, pár nem volt szép eléggé látni, hogy nyíltan kimutattam neki a nem kedvelésemet. Valamire emlékszem, hogy valamiket beszóltam nekik vagy neki hazafele. Mondjuk egy kislánynak is mondtam valamit, hogy nagyobb a táskája mint ő, nem volt boldog tőle. Igazából ezeket mind el is felejtettem, mert nem is tudom, nem éreztem a súlyát mert 1-2-szer beszóltam utána nem is foglalkoztam velük meg nem gondoltam, hogy annyira durva lett volna, bár lehet, hogy velük maradhatott amit mondtam vagy el felejtették.


Most ha a csendes lányt vesszük akkor ugyanúgy bűnös vagyok mintha tettem volna valamit? Mert nevettem. Egyszer bennem volt, hogy azt mondjam, hogy álljanak le, csak akkor azzal piszkáltak volna, hogy valamit akarok a lánytól vagy szerelmes vagyok belé stb.


Mondjuk középsuliba volt ehhez hasonló helyzet, de annyival, hogy a srác megalázta, nyilván akkor is nevettünk az osztállyal, de ha akartam volna se tudtam volna csinálni semmit mert nem voltam a sráccal egy súlycsoportban. Annyi bűnöm van, hogy valóban viccesek voltak és vártuk is azt.



UI: Nem vagyok jó ember mi?



2023. jan. 2. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Hát van benne valami. Van rá hajlamod. Véleményem szerint amikor nevetsz azon, hogy mást bántanak, az már kicsit passzív agresszív vagy nem is tudom. Pont a nevetés miatt fogja folytatni a bántalmazó, mivel látja, hogy van rá kereslet. Tehát részese vagy a dolognak. Ha beszólsz valakinek ok nélkül, az szóbeli bántalmazás, bár attól is függ milyen hangnemben mondtad. neked se esne jól ha beszólnak minden ok nélkül.

Legalább felismerted, hogy ez nem jó, ha zavar változtass rajta. Sok ember magába se tud nézni, te legalább igen, és ez jó jel.

2023. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Igen, te is bully voltál. Nem mindig te voltál a felbujtó,de ugyanúgy részt vettél benne.


Viszont! Ezt képes voltál felismerni, és úgy olvasom, hogy megbántad, ahogy viselkedtél, ami egy nagyszerű dolog.


(Ha nagyon bánt a dolog, esetleg ráírhatsz az egyik lányra, hogy eszedbe jutottak az iskolás évek, és az is, hogy néha csúnyán bántál vele, és szeretnél bocsánatot kérni. Esetleg meghívhatod egy kávéra, sütire, személyesen is elmondani, illetve kicsit beszélgetni vele.


Ui. Engem is bántottak az iskolában, és tök jól esne, ha valaki felkeresne egy őszinte bocsánatkéréssel. Tudom, se a kávé, se a megbocsátás nem fogja helyretenni az énképem és az önbizalmam, és a terápiákra szánt idő\pénz sem fog megtérülni, de akkor is kedves gesztus lenne a régi bántalmazó féltől, és megnyugodnék, ha tudatná velem, hogy megváltozott.)

2023. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Igen, egy kretén vagy. De nagyon sok tini az. “Nevettem, mert vicces volt, meg amúgy sem tudtam volna tenni ellene”. Na hát öcsém, te voltál itt a legnagyobb lúzer. Ugyanúgy egy toxic kis xar voltál, aki menőnek hitte magát azzal, hogy nevet másokon.

De talán még lehet belőled EMBER a majomból, csak fel kellene nőni hozzá és jó dolgokat is tenni kicsit.

2023. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ez azt jelenti. De ne aggódj. Tonnaszám vannak olyan gusztustslan emberek, mint te. Szóval ne félj, nem tűnsz ki abból a posvány közegből, amiből jöttél.
2023. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Középsuliba épp más volt a helyzet, kezdted visszaütni nekem. Mondjuk a sráccal lehettem volna jóban csak pont azért lettem vele rosszban mert kiálltam másért. Tudom, hogy egy sz@rdarab vagyok ez miatt meg egy lúzer de ugyanúgy én is célpont lehettem volna. Ha szóltam volna akkor át vettem volna a helyét, az osztályból mindenki félt tőle. Sok osztálytársa is megakart engem verni mert balhéztam, velük, csak utána jöttem rá, hogy akármit is csinálhatnák, jönnek a haverok és elkeni a szám.


UI: Nekem általánosba beszédhibám volt, még mindig van. és nekem se volt könnyű, engem is piszkáltak az osztályom akkoriba érzékenyebb is voltam stb. Szerencsém van, hogy a beszédem miatt eleve haverkodhattam velük. Örülök, hogy így is valamilyen szinten nem aláztak meg az általánosba 🤷‍♂️

2023. jan. 2. 17:57
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Szóval nem csak egy pöts vagy, de még egy gyáva kis kukac is. Hm. Egyre "szimpatikusabb" a jellemed.
2023. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Igen, az voltál.


Bele sem gondoltok, hogy annak a lánynak, akit napi szinten gúnyoltatok mennyire eltudtátok venni az önbizalmát és milyen önértékelési gondjai lehetnek még most is, nem tud megbízni senkibe stb. Ezek a dolgok kihatnak az egész életére.


"Mondjuk középsuliba volt ehhez hasonló helyzet, de annyival, hogy a srác megalázta, nyilván akkor is nevettünk az osztállyal, de ha akartam volna se tudtam volna csinálni semmit mert nem voltam a sráccal egy súlycsoportban."

Ehhez meg külön gratulálok, emberileg 0 vagy. Lehet, hogy nem Te voltál az, aki bántotta, de végig nézted és röhögtél rajta, mert az milyen menő.


Vannak még a Te fajtádból sokan. Azt remélem, hogy egyszer visszakapjátok ezt az élettől.

2023. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha majd a saját gyermeked arcáról kell letörölni a könnycseppet mert valaki ugyanúgy elbánt vele, majd gondolom akkor is nevetni fogsz. Ugyanezt üzenném minden más bántalmazónak és annak is aki szintén röhög. Csak tudnám ezekben a szitukban mi olyan vicces. Ha nem tudod a másikat megvédeni legalább ne nevess rajta.


De most őszintén érdekel kérdező! Ha már úgyis értesz a bántalmazó pszichológiájához. Miért kell ilyenkor nevetni?

2023. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Azt értem Kérdező, hogy nem merted megmondani, hogy "srácok, álljatok már le", de miért nem tudtál egyszerűen passzív lenni? Tudod, mint aki észre sem veszi, mi történik körülötte, és pártatlan.

Tudom, ez sem szép megoldás, de még mindig jobb, mintha te is beszállsz a szekálásba sokadiknak. Ez mire volt jó, komolyan? Miért nem tudtál volna simán lakatot tenni a szádra?


Ne védd magad azzal, hogy te is áldozat voltál, beszédhiba stb..

Ez nem mentség arra, hogy te is bántottál másokat.


Na mindegy, tanultál belőle többet ne forduljon elő. Ha munkahelyen látod, vagy hallod, hogy a kollégák valakinek beszólnak, vagy a háta mögött kibeszélik, akkor vond meg a vállad, vagy állj ki érte, vagy bármi is jó, csak kérlek ne állj be újra a birkacsordába.

2023. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Őszintén nem tudom. Mostani fejjel nem tudnák nevetni, középsulis vagyok még és végzős már.


Bár annyival tartozok, hogy az osztályba nekem van egy osztálytársam aki hát idegesítő, tanárok nem nagyon szeretik mert visszabeszél a tanárnak. Volt egy eset, 2-3 éve, hogy piszkálták az osztálytársaim és jött suliba egy rendőr is beszéni velük/velünk aztán osztálycsoportba írtak róla, és sajnos én is írtam egy csúnyát. Kicsit görbe volt a dereka és én meg beírtam, kb ilyet, hogy "Menjen át rajtad az úthenger" vagy valami hasonló. Nevettek a poénon, és a szüleimmel beszélt a osztályfőnök is mit írtam... Az volt a kifogásom, hogy mit mondott a szüleimre, de akkor se kellett volna ilyet írnom neki. Bocsánatot fogok tőle kérni, igazából pont most jutott az eszembe ez, meg tőlük is bocsánatot kérek ha tudok pár nem tudom már hol vannak és soha se tudtam a nevüket. Az a két lány szerintem kiiratkozott a suliból valami miatt vagy nem tudom mi történt velük... De a másik ha lesz egyszer talán alkalmam beszélni vele, akkor bocsánatot kérek, bár valószínű a képemet se akarja látni.

2023. jan. 2. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!