Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez azt jelenti, hogy én is a...

No_Name3 kérdése:

Ez azt jelenti, hogy én is a suli bántalmazók közé tartoztam?

Figyelt kérdés

Általánosba jött egy lány 7-dikbe talán és nem nagyon volt beszédes és az akkori "barátaim" elkezdték kicsit kóstolgatni, inkább egy srác volt olyan aki vicces képeket vágott rá mi meg nevettünk rajta. Ez szerintem addig ment még el nem ballagtunk. A másik eset, hogy volt két lány és az egyik szebb volt a másik nem nagyon foglalkozott magával. Undorodtam tőle, nem is piszkáltam csak amikor buszra szállt volna fel be mentem elé, pár nem volt szép eléggé látni, hogy nyíltan kimutattam neki a nem kedvelésemet. Valamire emlékszem, hogy valamiket beszóltam nekik vagy neki hazafele. Mondjuk egy kislánynak is mondtam valamit, hogy nagyobb a táskája mint ő, nem volt boldog tőle. Igazából ezeket mind el is felejtettem, mert nem is tudom, nem éreztem a súlyát mert 1-2-szer beszóltam utána nem is foglalkoztam velük meg nem gondoltam, hogy annyira durva lett volna, bár lehet, hogy velük maradhatott amit mondtam vagy el felejtették.


Most ha a csendes lányt vesszük akkor ugyanúgy bűnös vagyok mintha tettem volna valamit? Mert nevettem. Egyszer bennem volt, hogy azt mondjam, hogy álljanak le, csak akkor azzal piszkáltak volna, hogy valamit akarok a lánytól vagy szerelmes vagyok belé stb.


Mondjuk középsuliba volt ehhez hasonló helyzet, de annyival, hogy a srác megalázta, nyilván akkor is nevettünk az osztállyal, de ha akartam volna se tudtam volna csinálni semmit mert nem voltam a sráccal egy súlycsoportban. Annyi bűnöm van, hogy valóban viccesek voltak és vártuk is azt.



UI: Nem vagyok jó ember mi?



2023. jan. 2. 17:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

Csak hogy valami pozitívat is írjak:

Nem vagy rossz ember, csak rossz társaságban voltál.

Bántalmazó voltál, de legalább utólag beismered a hibádat, sokaknak ez sem megy.


Ha lesz gyereked, legalább már tudod, hogy hogyan ne viselkedjen az emberekkel és jó dologra fogod tudni tanítani.


#7-es voltam.

2023. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem akarja látni a képes.

De növessz szépen gerincet, és kérj bocsánatot. Ne csak mondd, hanem gondold is komolyan!

Fel a fejjel, érettségi után... nem is: téli szünet után tölts tiszta vizet a pohárba.


(Még egy apróságot hadd meséljek el, hátha motivál téged: szakmai éven volt egy velejéig rosszindulatú, erőszakos, durva srác. Volt neki 3 haverja is, két fiú, és egy szőke, nagyképű csaj.

Hol engem bántottak (miközben lány voltam (szép volt srácok), hol valaki olyat, aki csendes, visszahúzódó, vagy magának való volt).

Én sosem védtem meg magam, mert féltem, hogy kirúgnak engem az intézményből (a gonosz srác bármit csinálhatott, mert neki valakije volt ott a valaki...).


Történt egyszer, hogy gyakorlaton az orrom előtt ez az ördög, meg a haverja felváltva lefogják egy fiú osztálytársam és a végtagjait csavargatják és a fejét ütögették.

Nem tudom mi történt akkor velem, de lány létemre megfogtam egy széket, és nekirontottam vele a nálam két fejjel magasabb srácnak (a fő szekálónak).

Sikerült ezzel leválasztani őt a vétlen fiúról.

Úgy meglepődött, azt sem tudta először honnan, ki ment neki.

Akkor úgy elküldtem őt melegebb éghajlatra, és megmondtam, hogyha még egyszer meglátom, hogy valakit bántani mer, akkor abban nem lesz köszönet.


Aztán odébb ballagtak és többet nem bántották azt a gyereket.

De engem sem, 3 napig. Utána velem elölről kezdték a bántalmazást, de valamiért magamat sosem tudtam megvédeni normálisan. Érdekes dolog. Végül ez az eset kiszivárgott, kiderült, hogy valakik látták, amikor megvédtem a szaktársamat, és év végéig maguk az oktatók álltak ki mellettem és tartották távol tőlem azt az alja embert.

Végülis a végeredmény számít..)

2023. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#11/12


Szerintem meg rossz ember vagyok, mert nem tudhatom, hogy kire milyen hatással volt, és láttam a kislányom, hogy elszomorodott azon amit mondtam, nagyon sz@r érzéssel tölt el. Faterom is azt mondta amit te, hogy nem vagyok "rossz", meg megbántam legalább de nem érzem jobban magam tőle.

2023. jan. 2. 19:07
 14/21 anonim ***** válasza:

Éppen ezért kell nem csak magadban tisztáznod, hanem kinyílvánítani is afelé, akiben kárt tettél.


Legjobb személyesen, de ha ez nem lehetséges, akkor Interneten keresztül mondd el, hogy eszedbe jutott, nagyon sajnálod, nem tudod hogyan tehetnéd jóvá a sérelmét, de fontosnak érzed, hogy tudasd vele: szörnyen röstelled a tetted. Ezúton is elnézést kérsz.


Ennyi, én a kérdésedet szerintem már megválaszoltuk, le is zárhatjuk ezt a részét. Már csak Te következel, Kérdező. A többi rajtad áll. Hajrá, menni fog!

2023. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Rendben. Az első az lesz, hogy amint suliba megyek, amint tudom elmondom neki azt, úgy, hogy senki nincs ott és kap valami ajándékot, csoki stb. Tudom, hogy nem lényeges de hátha. Majdnem a könnyebbik utat választottam, hogy interneten írok neki, de kitöröltem az üzenetet, nyilván furcsállni fogja, de élőbe kell bocsánatot kérnem.
2023. jan. 2. 19:24
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

Szimplán bunkó vagy. Mit szólogatsz be random embereknek? Azzal, hogy nevettél azon, hogy más embereket megaláznak, ugyanolyan vagy te is, mint ezek bántalmazók. De te legalább észhez tértél, úgy tűnik.

Nem tudom, hogy te és a hozzád hasonló emberek mégis mit szólnának, hogyha random az utcán elkezdenének nekik ordibálni, hogy milyen ronda a ruhájuk, vagy akármit a kinézetükkel kapcsolatban.

2023. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

16), már túl van tárgyalva. Nyugi :)


A kérdező már érti.

2023. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem olvastam el a válaszokat. Általában csak az alapból kiírt kérdésre szoktam reagálni, az meg ezt a reakciót váltotta ki belőlem.
2023. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Túlgondolod ezt már, ez a többedik kérdésed. Amit csináltál az a semmi kategória, itt a gyakorin mindenki az erkölcs bajnoka, hazudnak ezerrel, de patyolattiszták. Bocsáss meg magadnak és lépj tovább.
2023. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%

#19 látszik, soha életedben nem éltél meg igazi szekálást, kiközösítést, alaptalan elítélést gyerekkorodban.


Egészen a felnőttkori viselkedésig, pár- és pályaválasztásra is képes kihatni.

2023. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!