Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Osztálytárs

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van Pali, aki az osztálytársam. 10 esek vagyunk, a suliban általában nem beszélünk, mert nem egyezik a baráti körünk, de úgy igazából nincs bajunk egymással. Párszor segített már nekem, amikor "bajban" voltam, de sosem beszélgetünk csak úgy, magunktól.

Na már most, egy buszmegállóból megyünk haza suli után (bár külön busszal), és általában levegőnek nézzük egymást, ami nagyon kínos, mert pontosan tudjuk, hogy a másik ott van, de úgy teszünk, mintha nem vennénk észre. Ez valószínűleg azért van, mert volt párszor, hogy "észrevettük egymást", és akkor vagy kínos csendben ácsorogtunk egymás mellett 5 percig, vagy pedig ilyen felszínes tipikus "csend elkerülő izzadtságszagú beszélgetést" folytattunk. Ugyanakkor szerintem ez a levegőnek nézés, ha lehet még rosszabb, de nem igazán tudom, hogy mit csináljak. Nem vagyok amúgy egy visszahúzódó típus, de nem akarom ráerőltetni magam, vagy hogy úgy érezze, hogy muszáj beszélgetnünk, csak szeretném elkerülni az ilyen gáz jeleneteket... Főleg, hogy egy csomószor fülessel zenét hallgat, és háttal áll nekem, holott láttam, hogy nemrég még hátrafelé lesett, hogy lássa, jövök e... Szóval ez van. Szerintetek hogyan tudnék ezen változtatni anélkül, hogy az még kínosabb lenne? Ti mit tennétek?


Egyébként nem jön be nekem a srác, és sztm én sem neki, de nem is utál, vagy ilyesmi, szóval eléggé nem tudom mi a helyzet. Ti mit gondoltok?


16L



2023. febr. 7. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Egy kommunikációs alaptanfolyamra menj el, hogy merd ezeket személyesen megmondani neki.
2023. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
15%
szerintem kezdj el ha nagyon akarsz neten beszélni vele, ott könnyebb elkerülni ezeket a szitukat, ha nincs téma ott benyögheted hogy menned kell enni vagy hasonló.
2023. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod,hogy zenét hallgat menj oda hozzá és kérdezd meg mit hallgat majd kezdj el vele beszélni és,ha már unod vagy ő unja akkor menj odébb vagy szimplán csak kezdj el vele beszélni valamiről és ennyi.Bár én nem tudom minek kell erőltetni ezt a beszélgetős dolgot.Nekem is 100x volt már hogy osztálytársam ott volt a buszmegállóban,de nem szóltunk egymáshoz,mert nem volt közös téma és az ilyen tipik milyen volt az irodalom doga témájú beszélgetést meg nem akartam elkezdeni,mert az is gáz.
2023. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1


Nincsen kommunikációs problémám, csak nem szeretem a kínos szituációkat.


#2


Nem beszélgetni akarok vele feltétlenül, csak ha már úgy hozza a helyzet, hogy egymás mellett ácsorgunk 15 percet, nem szeretném levegőnek nézni.


#3


Nem akarom erőltetni a beszélgetést, vagy ilyesmi, azzal én teljesen jól ellennék, ha mondjuk köszönnénk egymásnak, aztán ennyi, mindketten tovább telefonoznánk, csak ez a levegőnek nézős dolog nagyon kínos amikor 2 en vagyunk egy 1 m2 es területen...

És igazából pont ez az, hogy nem is vagyunk rosszban, szóval nincs okunk így levegőnek nézni egymást szerintem, és még közös témánk is lenne úgy ahogy, mert volt már hogy tök jól elbeszélgettünk erről arról (nem buszmegállós szituban)


De amúgy köszi a válaszokat. Még ha valakinek van ötlete, kíváncsi vagyok.

2023. febr. 8. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég, ha köszöntök egymásnak. Ha nincs miről beszélgetni, akkor nyugodtan vedd elő a telefonod, halgass zenét, vagy valamivel foglald le magad.
2023. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!