Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azok az egyetemisták akik...

Azok az egyetemisták akik dolgoznak vizsgaidőszakban mikor készülnek a vizsgáikra?

Figyelt kérdés
Mert én annak idején nem dolgoztam és még úgyse fért bele sokszor minden vizsga egy vizsgaidőszakba nekem
2023. máj. 30. 06:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már egy rakat olyan emberrel találkoztam életemben, akik kábé fele annyi idő alatt jobban megtanulták az anyagot, mint én, meg egy csomó olyannal akik még annyira sem tudták, mint én...


Teljesen különböző az, hogy az emberek mennyire fogékonyak ezekre a nyers tanulás dolgokra.

2023. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is vendéglátásban diákmunkázok, a tavalyi nyári vizsgaidőszak alatt is hasonló munkakörben dolgoztam, csak egy másik helyen. Szerencsére relatíve rugalmasan kezelik/kezelték a beosztást ilyenkor mind a két helyen, a mostaninál talán az a szerencsésebb, hogy itt nem csak diákok dolgoznak, hanem akadnak bőven teljes munkaidősök is, úgyhogy ha a diákmunkások ebben a pár hétben kevésbé aktívak, akkor sem áll be a teljes káosz.

Én olyanokkal próbálok taktikázni, hogy jól jöjjön ki a munkaidő, hogy ha például tudom, hogy délelőtt lesz a vizsgám, direkt aznap délutánra kérem magamat a melóba, mert aznap már úgysem fogok tudni, nem lesz kedvem produktívan elkezdeni tanulni a következő vizsgára, úgyhogy akkor már jobb ezt a délutánt "hasznosan" tölteni, és következő nap újult erővel belevágni a tanulásba. Vizsga előtti utolsó két (de legalább egy) napban pedig nem dolgozom, hanem akkor nagyon intenzíven készülök a sulira.

De szerintem egyáltalán nem gáz, ha valakinek suli mellett nem fér bele a munka! Ha valaki olyan szerencsés, hogy megvan az anyagi háttere, hogy úgy végezze el az egyetemet, hogy nem dolgozik, az szerintem ne is dolgozzon feltétlenül, hacsak nem kifejezetten belső késztetésből jön a dolog. Elvégre a tanulás is nagyon nehéz "munka", és szerintem baromi toxikus, hogy egyesek úgy tekintenek rá, hogy az iskolába csak melegedni járnak be a diákok, és aki nem dolgozik az egyetem mellett, az egy ingyenélő senkiházi. Aki rendesen készül, tanul, az egy héten egy fél állásnyi, de akár egy teljes állásnak megfelelő időt is bizony rászán a sulira simán. Minden ember és minden szak tök más, úgyhogy tök oké dolgozni, tök oké nem dolgozni, csak az nem oké, hogy másokat shamelünk mondjuk amiatt, mert irigyek vagyunk, hogy ők jobb helyzetből indulnak, mint mi.

2023. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
56%

Sosem dolgoztam egyetem alatt, vizsgaidőszakban pedig még mosdóba is nehezen jutok ki.

Orvostanhallgató vagyok

2023. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!