Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kéregetnek egyes gyereke...

Miért kéregetnek egyes gyerekek folyamatosan kaját a suliban?

Figyelt kérdés

Van 3 lány az osztályomban, akik szinte minden nap végigkérdezgetik az összes gyereket, hogy van-e ennivalójuk..

Komolyan nem értem, miért nem hoznak otthonról?

Képesek mástól kéregetni ahelyett, hogy megcsinálnák maguknak otthon a szendvicset, nem tart semeddig, én is úgy szoktam.

Nálatok is voltak ilyen gyerekek?


2023. jún. 1. 14:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a szövegből nem derül ki, hogy lustaság, pofátlanság vagy épp valami társadalmi egyenlőtlenség miatt nem tudnak reggelizni és inkább koldulnak. Mindhárom életszerű történet lenne.
2023. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Arra nem gondoltál még, hogy a szegény a család és így nem tudnak csomagolni nekik csomagolni otthon?

Nálunk nincs ilyen, de van "plusz egy szendvics nap", mikor több kaját küldünk be és a többletet rászorulók kapják.

2023. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

Ez kb. a "ha nincs otthon kenyér, miért nem esznek kalácsot?" kategória.


Majd ha odaértek történelemórán, megérted.


Egyébként a "nem tart semeddig" vonatkozik arra is, hogy neked se tartott volna semeddig ezt a kérdést nekik feltenned.


Feltéve, ha tényleg iskolába jársz, és léteznek ezek az osztálytársaid.

2023. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
ne adjál nekik, majd megunják és nem kéregetnek többet
2023. jún. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Három lehetőség van. Rosszul állnak anyagilag és nincs pénzük vinni. Lusták csinálni. Egyszerűen bunkóak. Hogy melyik ok igaz rájuk csak az tudhatja aki ismeri
2023. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Anno mikor én voltam súlyos, akkor is voltak ilyen lusta és pofátlan gyerekek. Az benne a durva, hogy ezek nem novik ki, felnőttként is pofátlanok maradnak.

Nem azokra gondolok akik szegények és éheznek ne értsétek félre!

2023. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%

A kérdés egyértelműen kitalált, és kicsinyes módja az alacsonyabb társadalmi rétegből származó kisgyerekek lejáratásának.

Gyomorforgató, ha valaki más nyomorát gúnyolja.

2023. jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

7

az én sulimban is volt 1-2 ilyen gyerek, érdekes módon cigire volt pénzük, kajára is biztos lett volna csak arra már sajnálták

2023. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kitana. ***** válasza:
88%

Általában nem az anyagi helyzet az oka, legalábbis nem olyan szinten, hogy ne tudnának venni. Munkahelyeken is megvan ez a lejmolós fajta, csak ott általában cigivel akarják lehúzni az embert. Amúgy tudna venni, csak megspórol annyit, amennyit kap mástól.

A sulis lányok valószínűleg lusták vinni és ha kapnak mástól, minek vegyenek.

2023. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
A mi osztályunkban is volt pár ilyen gyerek, és jellemzően nem a csóróbbak. Általában csak arról van szó, hogy lusták maguknak összedobni egy-két szendvicset.
2023. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!