Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kéregetnek egyes gyereke...

Miért kéregetnek egyes gyerekek folyamatosan kaját a suliban?

Figyelt kérdés

Van 3 lány az osztályomban, akik szinte minden nap végigkérdezgetik az összes gyereket, hogy van-e ennivalójuk..

Komolyan nem értem, miért nem hoznak otthonról?

Képesek mástól kéregetni ahelyett, hogy megcsinálnák maguknak otthon a szendvicset, nem tart semeddig, én is úgy szoktam.

Nálatok is voltak ilyen gyerekek?


2023. jún. 1. 14:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk sem a csóró volt ilyen. Tök jó cuccai voltak, drága telefon, ruhák, festett haj, műköröm, ékszer, cigi, hétvégente buli a drágábbik helyeken.


Az anyja valami ribi volt, minden héten más palit hordott haza. A nővére pontosan ugyan ez a szint, aztán szép lassan ő is ilyen lett.

Magyarul nem a pénz hiányzott, hanem más volt a neveltetés, náluk az ilyen fajta viselkedés volt a normális.

2023. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, nem fejtettem ki bővebben.

Az egyik lánynak minden nap adnak pénzt a szülei, de cigire költi el, szóval délutánra nem marad pénze - erről csak ő tehet, de gazdagok, az biztos.

A második csaj szintén ugyanez, csak őt az apja neveli, mert nincsen anyja, (meghalt) ezt meg lehet érteni.

A harmadik lány pedig a legnagyobb hülyeséget csinálja, odaadja a pénzét az első lánynak, akit említettem, hogy vegyen cigit, aztán ketten szívják el az összeset.


Gondoljanak már arra, hogy nem mindig viszünk annyi szendvicset, hogy nekik is tudjunk adni, pl. ha 8 óránk van, vagy szakköröm van délután.

Ne költsék el cigire, amúgy is káros, de ezt úgysem fogják megérteni.

2023. jún. 1. 18:43
 13/17 A kérdező kommentje:

Valószínűleg annyira lusta és hülye szüleik vannak, hogy tojnak arra, mit esznek majd a suliban, mert elárulom, rengeteg ilyen szülő van sajnos, és ezeknek mind nem kelett volna gyerek.

Ráadásul mind a 3 még bunkó is sokszor.

2023. jún. 1. 18:45
 14/17 A kérdező kommentje:
#8, pontosan erről beszéltem!
2023. jún. 1. 18:47
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Akiknek tényleg a szegénység miatt nincs mit enniük, azok általában pont nem mernek kérni.
2023. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

Mert amit nem költenek el kajára, azt megtarthatják. Gondolom otthon kapnak menzapénzt, büfépénzt, azt elrakják.


Tudod a melóban hány cigit lejmoló munkatársam volt? Azzal magyarázták, hogy attól félnek, hogy ha vesznek egy dobozzal, rászoknak vagy hogy most csak pár szálat szívnak, ezért nem akarnak egy egész dobozzal venni. Közben gondolom csak annyi volt a háttérben, hogy azt a pénzt, amit elköltenének, megspórolják, mert úgyis lesz pár idióta akitől elcsórják a napi elszívnivalót.

2023. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jelentem,ki lehet nőni! Sajnos én is voltam ilyenhez hasonló suttyó, mert vagánynak tartottam valami film hatására, meg otthon is mindig téma volt,H mennyire nincs pénzünk (de ám volt,jól éltünk)... Na mindegy is. De tényleg ha valahogy mondod nekik/mondjátok,hogy nem olyan menő, vagy nem adatok (főleg ha bunkók,akkor miért adnátok?) akkor majd csak megjön az eszecskéjük legalább e témában,hogy a kaja pénzt kajára költsék,S ne élősködje ék másokon:)
márc. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!