Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Annyira elegem van belőlük....

Annyira elegem van belőlük. mit akarnak még?

Figyelt kérdés

kormányellenes vagyok, ezt tisztázzuk.

de akkor is elegem van a tanártüntetésekből, meg hogy ők a magyar értelmiség mártírjai, és szerintük nekik a legszarabb!


qurva keveset keres egy könyvtáros is, egy művészettörténész, egy műfordító, egy szociális munkás, és hosszan sorolhatnám.

egy könyvtáros kevesebbet visz haza, mint egy tanár, holott ő is egyetemet végzett. a művtöriseknek gyakran csak közfoglalkoztatotti munka jut a múzeumokban, pedig a művtöri egy nehéz szaknak számít.

műfordítók nélkül mindenki hülye maradna, metrt a szakkönyveket is ők fordítják le magyarra, az átlag magyar nem beszél olyan szinten angolul, franciául, németül, bármi, hogy megértse a nehéz szakszövegeket, de egyébként a szépirodalmat sem.


szerencsélen szocmunkások már kb. azon a szinten vannak lassan, mint a klienseik.


a tanárok meg fogják kapni a béremelést, majdnem 1 millát fognak keresni, akkor mit akarnak még?!

a státusztörvény sem lépett júni 1-el életbe.


egyszerűen már hányok ezektől a tüntetésektől, és azt is gondolom róluk, hogy visszaélnek a gyerekek helyzetével, őket használják arra, h. nyomást gyakoroljanak a kormányra, és kialkudjanak még magasabb béreket.

ugyanakkor nem látom azt rajtiuk, hogy ők kimennének más értelmiségiek miatt tüntetni, de elvárják, h. velük mindenki szolidáris legyen.


2023. jún. 4. 19:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

10

kérlek, akkor a tanárok is lesznek kedvesek munkaidőn kívül, és csakis akkor tüntikézni.

ne beszélj már bolongságot, egy betegg, öreg, tászoruló embert nem lehet itthagyni, nem lehet kiülni a folyosóra, hogy nem segítek rajta, mint ahogy a tanárok kiültek, és nem végezték a munkájukat.


és ezen fenti, többi szakma dolgozóinak senki nem ígérte meg, h. ők is kapnak ilyen magas bért. nekik tehát reményük sincs semmire.

2023. jún. 4. 19:46
 12/22 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, csak azért, mert a tanárok nem álltak/állnak ki másokért úgy ahogy mások értük igen, csak azért szerinted a tanárok se mehessenek ki? (Kérdőjel!) Ez nem az én ötletem, nem nekem van bajom azzal, hogy kinn vannak, le is írtam, hogy támogatom őket, akkor is, ha nincs szakmaközi szolodaritás. Neked van eleged abból, hogy kinn vannak.
2023. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy van, hogy munkaidőn kívül tüntettek, és több tüntetes volt így.

Ezek szerint arra vagy irigy, hogy van, aki megcsinálhatja, hogy otthagyja a munkáját, más meg nem. Ez meg mindig a "nehogy már másnak jobb legyen".

2023. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

12


persze hogy elegem van, meg még sok embernek az ismerőseim közül.

olyanoknak, akik tényleg tűpontosan napi 8 vagy 12 órát dolgoznak, nem pedig 45 perceket, és abból is max. napi hetet.

olíanoknak, akik társadalmilag szintén fontos munkát végeznek, de azt kell látni, hogy egy országos sztrájk megszervezése nem úgy megy, h.hipp-hopp kimegyek az utcára, mert ha eleve nem rendelkeznek akkora szakszervezettel, ha nem olyan erős az érdekképviseletük, ha jellegéből adódóan atomizáltabb a szakmájuk, akkor nem tudnak országos sztrájkot csinálni.

2023. jún. 4. 19:55
 15/22 A kérdező kommentje:

13


sazerinbted iigy vagyok arra, h. más nem végzi rendesen a munkáját, és akármikor félbehagyja?

te tényleg ennyire hülye vagy?

ebben mi irigylésre méltó van? a helyes jelző rá a bosszantó!

ha egy gondozó hagyja magára a klienst és az meghal, akkor még ő mgy böri meg tiltják el.

tehátr a tanárok nagyon frankón manipulálnak, afelől nincs kétségem.

ez a nehogy másoknak jobb legyen, hanem egész konrétan annyi, h. ne állítsák be magukat mártírnak, mint ami a médianyilatkozataikból kiderül, meg néha említsenek meg másokat is, és ne olyan végletesen fogják fel a helyzetüket, hogy nekik a legnehezebb ebben az országban.

2023. jún. 4. 19:58
 16/22 anonim ***** válasza:
56%

Ha már hülyének nézel (nyugodtan, nem ráz meg), akkor még egyszer írom, hogy a gondozóknak sem kell otthagyni a beteget. Ha változtatni akar, akkor munkaidőn kívül kimegy az utcára, gondolom van éjszakás kolléga, aki felváltja.

Az, hogy szerinted annyi a tanar munkaja hogy 6x45 vagy 7x45 percet dolgozik arról árulkodik, hogy fogalmad sincs arról, hogy miből áll egy tanár munkája, az alapjan van egy elképzelesed, ami kívülről látszik. Ha majd egy tanár erre téved, és van türelme, meg úgy gondolja, hogy van értelme leírni, elmeséli, milyen is egy nap.


Viszont most én ezt befejezem, mert már rég értelmetlenné vált ez a beszélgetés.

2023. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
17%

Osztom kérdező álláspontját! Én is egyetemet végeztem, a kreatív iparágban dolgozom, nem keresek többet, mint egy középiskolai tanár.

9-től 5-ig vagyok benn, és nekem is készülnöm kell másnapra, ülök otthon még minimum 2 órát a számítógép előtt, ez szerintem szinte minden szakmánál így van, hogy ha nem is szellemileg, de mentálisan készülnie kell másnapra.


És mi sem tudnánk egy érdemi tüntetést tető alá hozni, és nekünk sem ígért többet senki a jövőre nézve, ellentétben a tanárokkal.

De ezzel "a legnagyobb szívás tanárnak lenni"-dumával én is rendszeresen találkozom. Gondolom, megsértődnének a tanárok, ha valaki a szemükbe mondaná, hogy ez nem feltétlenül így van.

2023. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

16


miben szakadnak meg szerinted? mindenki más is készül másnapra, és igen, a matek stimmel, az nem 60 perc, amit ledolgoznak, nem 8x60, hanem csak 45 perc, közte szünetekkel, max. napi 7 tanórával... jah, igen, még készülnek másnapra, gondolom, valami extra munkát igényel, miután 5-10-20 éve ugyanazt a tananyagot nyomják minden évben.

2023. jún. 4. 20:18
 19/22 anonim ***** válasza:
Az ilyen ostobák kölkeivel való kínlódásba...
2023. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én a tűzoltók, mentők fizetése után emelném a tanárokét, de csak úgy, hogy a diákok és a szülők osztályozhassák a tanárokat és az alapján kapjanak + pénzt.

Sajnos a mostani tanárok többsége nem is érdemel fizetésemelést

2023. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!