Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van bármi értelme a bullying...

Van bármi értelme a bullying prevenciós programoknak?

Figyelt kérdés
Őszintén, kétlem, aki bullyingol másokat azt jó eséllyel az ilyen nem fogja meghatni. Szerintem az egyetlen megoldás ha az ember nem hagyja hogy bullyngolják, tudom nem olyan egyszerű de szerintem ez az egyetlen út. Tanárok nem segítenek az emberen ezt már tudjuk, van olyan is aki csak az erőszakból ért. Én eddigi életemben csak középiskola alatt alkalmaztam erőszakot, azt is csak önvédelemből mert nem én ütöttem először. Annyi volt a pozitív oldala hogy az osztályfőnököm megértette hogy önvédelemből tettem és nem lett belőle gondom. Egyébként sűrűn bullyingoltak például általános iskolában, középiskolai elején amíg nem védtem meg magam, összességében büszke vagyok hogy megtudtam védeni magam. Arra annyira nem hogy én is sokszor bántam rosszul másokkal. 23/f
2023. jún. 6. 02:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
41%

"Valakinek tud, sokaknak pedig nem."


Azért mert nincsenek jó tapasztalataid, ezt "sokakra" általánosítod és csak "valakinek" tudnak segíteni, mintha ez amolyan elvétett kivétel lenne.



Egyébként szerintem csak önigazolás-jelleggel írtad ki a kérdést, hogy olyan embereket találj, akik megerősítenek: "hát biza, semmi értelme nincsen ezeknek". Amíg széles körben nincs elterjedve és nem nőtt fel egy generáció úgy hogy a kezdetektől része volt az életének ilyen szemléletformáló program, addig nem lehet mondani, hogy "nincs értelme", "nem működik".

2023. jún. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Azt gondolsz amit akarsz.
2023. jún. 6. 05:36
 13/35 anonim ***** válasza:
0%

"Azt gondolsz amit akarsz."


Te is azt gondolsz amit akarsz az én véleményemről, de például fogyatékossággal élőkkel kapcsolatosan uis vannak ilyen szemléletformáló programok és azóta jobban mernek közeledni az emberek, tudják hogyan kell jól segíteni stb.


A kérdés kezdete, a "Van bármi értelme" már megadja, hogy szerinted semmi értelme sincs és minden válaszadótól azonos gondolkodást várnál el, értsen egyet veled maximálisan.

2023. jún. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme.

Én is volt hogy összeszedtem a bátorságomat és kiálltam magamért. Ollóval összevágták a táskámat és vizes krétaporral leöntötték a könyveimet. Én körzővel belecsikartam a kabátjába a legnagyobb pofájúnak.

Ki kapott beírást? Na ki? Csak én. Ők semmit. Soha. Feljelentést tettem még aznap. Kiment a rendőrség, elbeszélgettek elvileg az igazgatóval az esetről. Utána próbáltak rávenni hogy vonjam vissza a feljelentést.

Eddig a kabátot is ki akarták velem fizettetni (az én könyveimet, táskámat persze senki se fizette volna ki), a feljelentés után már nem. Sajnos anyám se volt mellettem ezért nem vittem tovább az ügyet.


Lényeg az, hogy már korábban bizonyítékot kellett volna szereznem és feljelentenem őket.

Vagy; visszaadni a zaklatást.

Ha lesz gyerekem, tuti azt javaslom majd neki hogy tapossa agyon a zaklatót. Harapja, üsse, verje. Inkább tőle tartsanak mint ő tőlük.

2023. jún. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%

Az hogy a múltban ilyenek történtek (velem is sok éven keresztül szemétkedtek) nem jelenti, hogy ezek a szemléletformáló programok ne segítenének.


Erőszakra erőszak: ebből is történhet tragédia, akár a bántalmazó, akár a bántalmazott részéről...


Amikor meguntam a sok aljas bántalmazást és úgy döntöttem: kiállok magamért, nem hódoltam be a bántalmazónak, olyat kaptam, hogy egyszerre 4 fogamból tört le egy-egy darab.

2023. jún. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha felkészült, hozzáértő szakember szervez ilyen programot, akkor van értelme. Mondjuk ehhez a pedagógusok együttműködése is kell.
2023. jún. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
A bully-ra vagyis a szekálóra biztos nincs hatással, de a semleges résztvevőkre, akik normál esetben max. szemtanuként működnek, na esetleg rájuk hathat egy ilyen program.
2023. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg ez egy nagyobb probléma az iskolánál, és össztársadalmilag kellene vele kezdeni. Szülők bevonása, közösségi média nagyobb kontrollja, folyamatos, ismétlődő programok az iskolákban.
2023. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
A szekáló fel se ismeri hogy mit csinál, nincs tudatában annak hogy életeket tesz tönkre, neki ez csak "csínytevés meg szórakozás".
2023. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"A szekáló fel se ismeri hogy mit csinál, nincs tudatában annak hogy életeket tesz tönkre, neki ez csak "csínytevés meg szórakozás"."


Az ilyen programok hatására a szekálót a csoport többi tagja kiközösítheti, ha ilyen viselkedést folytat, mert érzik, látják (és a program hatására tudják) milyen hosszútávú károkat okozhat ez.

Biztos azt is elmondják, hogy bárkire rászállhatnak és ez senkinek nem jó érzés, empatikusabbak is lehetnek: "ha most nem szólok, lehet hogy velem történik ez holnap!".

2023. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!