Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van bármi értelme a bullying...

Van bármi értelme a bullying prevenciós programoknak?

Figyelt kérdés
Őszintén, kétlem, aki bullyingol másokat azt jó eséllyel az ilyen nem fogja meghatni. Szerintem az egyetlen megoldás ha az ember nem hagyja hogy bullyngolják, tudom nem olyan egyszerű de szerintem ez az egyetlen út. Tanárok nem segítenek az emberen ezt már tudjuk, van olyan is aki csak az erőszakból ért. Én eddigi életemben csak középiskola alatt alkalmaztam erőszakot, azt is csak önvédelemből mert nem én ütöttem először. Annyi volt a pozitív oldala hogy az osztályfőnököm megértette hogy önvédelemből tettem és nem lett belőle gondom. Egyébként sűrűn bullyingoltak például általános iskolában, középiskolai elején amíg nem védtem meg magam, összességében büszke vagyok hogy megtudtam védeni magam. Arra annyira nem hogy én is sokszor bántam rosszul másokkal. 23/f
2023. jún. 6. 02:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg annyi, hogy a bántalmazott nem hiszi normálisnak az egészet. S bátorítva volt, hogy szóljon is valakinek. Bár míg a tanárok s a szülők leszarják, sokmindent nem tud kezdeni vele.
2023. jún. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen érzékenyítő programok úgy sem oldják meg a probléma gyökerét vagyis azt, hogy egyes genetikájú emberek lesajnálnak, lekicsinyelnek vagy alábecsülnek más genetikájú embereket. És itt most külső- belsőre értem. A legrosszabb a kettő kombinációja . Tehát ha valaki amellett, hogy esetlenül néz ki csúnya és emellé még gátlásos, introvertált vagy aspergeres is. Az ilyen embereket mindenki más alábecsüli, az agresszívabbak bullyingolni fogják a kevésbe agresszívek simán csak sajnálni vagy ignorálni.


Az ilyen érzékenyítő programok nem sokat érnek mert legbelül úgyis negatívan fognak viszonyulni azokhoz az emberekhez akiket kevesebbnek vélnek.

2023. jún. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
70%

22 vagyok.

Nálam csak az agresszió működött.


Ha be akartam illeszkedni akkor mindig az volt, hogy éreztették ők csak egy szívességet tesznek azzal, hogy befogadnak mert én bizony gyárilag nem érek annyit mint ők. Hiába jobb vagyok emberileg ez nem számít. A genetika többet nyom a latba.

Így nem is kerestem többé emberek társaságát mert ilyen feltételek mellett nem volt oké.

Most az van, hogy megvárom amíg elkezdenek támadni aztán verbális vagy ha kell fizikai agresszióhoz folyamodok. És ezt alapvetően békés nyugodt természettel, mert más megoldást nem találtam.

2023. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem csak iskolában van bullying. Egyetemen munkahelyen sőt nyugdíjas klubokban is!
2023. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
A passzív szemlélőkre lehet hatással. Az a baj, hogy maguknál a bántalmazóknál sokkal mélyebbe gyökeredzik a probléma, semhogy egy ilyen program különösebben hatással lenne rájuk. Főleg, hogy bizonyos közegekben a szülőknél is teljesen normális ez a jelenség, vagy a szülő nem hajlandó elismerni, hogy az ő gyereke ilyeneket csinál - így nagyon nehéz megoldani a problémát.
2023. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

25


Van, hogy a szülő is alacsony empátiájú magas agresszivitású így a gyereke is az lesz. Egyszerűen egy kampánytól nem fognak elérzékenyülni mivel hiányoznak azok az érzelmek amelyeket céloznának ilyesmivel.

Igazából az ilyen elemek elkülönítése lenne az egyetlen megoldás de mivel a passzív többség ingertoleranciáját még nem haladja meg az ilyen bullying ezért változás nem várható.

A tanárok meg ők maguk is úgy táncolnak amint az osztály hangadói muzsikálnak.

2023. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
18%

Igazából az iskola koncepciója hülyeség ahogy a munkahelyé is. Nem lehet egymást utáló egyéneket egy helyre kényszeríteni.

Az amerikai iskolai lövöldözések száma ezt bizonyítja.


Nem korosztályok szerint kellene csoportokat alkotni hanem hasonló személyiség, empátia, érdeklődések, belső értékek alapján. Ez nagyon elavult módszer ami csak szenvedést, erőszakot és feszültséget szít.

2023. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
36%

Mi fiúgyerekként egyszer kitaláltuk, hogy mezei egérre vadászunk. Fogtunk botokat, meg hívtuk a tacskót és a keményre fagyott havon űztük az egereket. Agyonvertük őket, illetve a kutya elkapta őket. Az egyik lány kifejezte, hogy ő sajnálja őket, és hogy ez kegyetlen. Akkor abbahagytuk. Onnantól mi is láttuk, hogy ez kegyetlen. Hatunk egymásra, ki kell állni az értékekért.

50f

2023. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ebben bízom, hogy a közösség tagjai hatnak egymásra ilyen programok hatására.

Egyre többen mondanák, jegyeznék meg, hogy gusztustalan amit csinál a bántalmazó.

Tudom aki e program mellett szól, lepontozást kap, de ez van.

Örültem volna, ha az én időmben lett volna ilyen, lehet hogy megúsztam volna a sok évig tartó főleg lelki bántalmazást.

2023. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

29


De ha más unszolására nem fogja csinálni attól még nem fog ugyanúgy lenézni vagy kevesebbnek tartani szerinted?

2023. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!