Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmenjek így osztálytalálkozóra?

Elmenjek így osztálytalálkozóra?

Figyelt kérdés
Nemsokára esedékes lesz egy sokadik osztálytalálkozónk az általános iskolai osztàlyommal. Az első kettőn még ott voltam, majd utána elmaradt, aztán pedig az utolsó pillanatban úgy alakult, hogy nem tudtam ott lenni az utolsón. Ez kevesebb mint öt éve volt és ezutóbbiért egyesek úgy megsértődtek, hogy azóta rendesen ignoràlnak. Nem válaszolnak a leveleimre, a születésnapi köszöntőimre és hasonlók. Volt az elmúlt években egy vállalkozásom, amihez hoztam létre csoportot és jól esett volna néhány ember támogatása. Volt közülük,akit ez sem érdekelt, nem reagált a megkeresésemre, más meg ha be is lépett, kikapcsolta az értesítéseket, pedig én még hirdettem is az ő vállalkozásàt. Erősen gondolkodom azon, hogy kell-e ez nekem egyáltalán, hogy olyanokkal smúzoljak órákig, akiknek igazából nem sokat számítok már. Továbbá a múltkor is arról szólt a dolog állítólag, hogy kibeszélték a nem jelenlévőket. A tanàrokra még kíváncsi lennék, de velük meg nem volt túl közeli kapcsolatom, igaz mivel jól tanultam így valamennyire elfogadtak, de fiúként és mert mi voltunk kevesebben, valamennyire én is fekete bárány voltam, az első találkozón még ránk is szólt az egyik osztályfőnököm, amikor a srácokkal hülyültünk kicsit, csakúgy mint anno a suliban. Szóval kétes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Ti mit tennétek a helyemben?

2023. jún. 27. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én nem mennék, semmit se vesztesz nélkülük.
2023. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A válasz alatti kifejtésedből ítélve a helyedben nem mennék el.
2023. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne. Szerintem akkor van értelme osztálytalálkozóra menni, ha érdekel, hogy mi van a többiekkel. De ha így különösképpen nem érdekel a dolog, akkor ne menj. Amúgy az elég nagy gyerekességre vall, ha régebben megsértődtek rád, mert nem tudtál elmenni az osztálytalálkozóra. Mindenesetre, én így nem mennék. Akkor van értelme osztálytalálkozóra menni, ha tényleg van kedved hozzá, és egy jó programnak fogod fel, nem pedig csak tehernek. Viszont ha az egész az kellemetlen bájcsevej lenne, akkor nincs értelme. A kifejtésed alapján pedig úgy tűnik, hogy neked ez egyenesen egy teher lenne, mintsem egy jó kikapcsolódó program.
2023. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Én egyetlen osztálytalálkozón sem voltam. Nem érdekel az a csürhe
2023. jún. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Nehogy elmenj, semmi értelme az osztálytalálkozóknak. Csak a farokméregetés megy, hogy ki vitte többre, meg ki keres többet, meg kinek van drágább autója...
2023. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Én elmennék.

Annak amit leírtál semmi köze kb az osztálytalálkozóhoz. Ráadásul ez pont egy lehetőség arra, hogy ha van valami félreértés (pl hogy rosszul jött ki és nem tudtál elmenni az előzőre) akkor azt megbeszéljétek. Máskülönben meg marad a "hidegháború".

Azaz egy jó lehetőség a fejlődésre, haladásra, javulásra. Ha nem mész el, maradnak az inaktív, semmitmondó kapcoslatok.

2023. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is vacilláltam. Végül elmentem, és nagyon pozitívan csalódtam. De természetesen ha nem akarsz, akkor ne menj.
2023. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
37%

Tényleg ennyire az egó a lényeg, gyerekek? Meg a vélt, vagy valós sérelmek? Valóban nem érdekel, hogy hogyan alakult a sorsa annak a néhány embernek, akik sok évvel ezelőtt részei voltak az életednek?

Nekem nemrég volt az 55 éves osztálytalálkozóm. Gyalázatosan kevesen vettünk részt, de akik ott voltunk, garantáltan nyomot hagytunk a többiekben, mint ahogy ők is bennünk. Jó volt látni, mi lett a csajból, akibe "halálosan" szerelmes voltam, mire vitte az életben az egy-két nagypofájú, vagy az osztály strébere.

Csürhe, kedves 4-es? Hadd hívjam fel a becses figyelmedet, hogy az a csürhe belőled állt. Belőled, meg két tucat hasonszőrű kiskamaszból, aki ugyanolyan beilleszkedésre képtelen, önmagát, a szüleit, a világot gyűlölő, elviselni nem tudó, a normális emberi kommunikációt csak távolról ugató emberpalántából. Ugyan milyen jogon vártál/vársz el tőlük olyan dolgokat, amikre abban az életkorban te sem voltál képes?

Farokméregetés, kedves 5-ös? Szerintem nem jól látod. Az ember úgy van összerakva, hogy szívesen osztja meg ismerőseivel az örömteli eseményeket. Atavisztikus törvényszerűségnek engedelmeskedik, amikor a közösségnek pozitív élményekről mesél. Arról nem tehet, hogy ez meg frusztrálja a hallgatóságát, mert szegénynek ugye nem elég, hogy a szomszéd fűje már megint zöldebb, ezt még az orra alá is dörgölik. A faszbukon is csupa ilyen bejegyzést találsz. Azt senki sem írja ki, (mert romboló hatású) hogy a büdös kölke megint kettest hozott matekból.

Szóval szerintem menj el, kérdező. Remek alkalom lesz visszaemlékezni egy-egy boldog percre, egy vicces esetre, vagy éppen megbocsátani az ellened vétőknek.

2023. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
A válasz nemleges, mivel ott a google, amely mindenkiről (főleg a tanáraidról) sokkal több pontosabb infót ad, amennyi szerintem téged érdekelhet. Egy osztálytalálkozó meg farokméregetésre jó, meg arra, hogy mindenki elhazudja magáról, hogy milyen menő lett x év alatt.
2023. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

A technológia mai magas fejlettségi szintjén teljesen felesleges az osztálytalálkozókat erőltetni. Aki kíváncsi a másikra az a Facebookon, messengeren meg több ilyen módon könnyen megtalálja a másikat.

Egyébként nekem is ue. a tapasztalatom, többségében csak a dicsekvés megy az osztálytalálkozókon. Aki nem dicsekszik az nem is érdekes.

Az első néhányra még elmentem, ma már kizárt dolog, hogy ilyenekkel terheljem magam.

2023. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!