Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaz az, hogy ha bullyingolnak...

Igaz az, hogy ha bullyingolnak valakit egy közösségben, és az illető lelép onnan, akkor a helyére fog jönni egy másik áldozat típusú ember?

Figyelt kérdés
Youtube-on láttam egy pszichológiai-pedagógiai témájú előadást, amin elhangzott, hogy maga a bullying jelensége nem oldódik meg attól, hogy az áldozat kikerül a képletből, mert ilyenkor a helyére jön egy másik. Ez érdekes, mert olyan, mintha egy adott színdarab vagy játszma lenne, ahol adott szerepek vannak, és az emberek csak eljátsszák öntudatlanul ezeket a szerepeket, és ha valaki otthagyja a szerepét, automatikusan kitölti a megüresedett helyet egy másik ember. És tavaly előtt volt nálunk egy srác, aki átment esti tagozatra, mert nem bírta a nyomást a nappalis osztályban, tipikusan az a srác volt, akit csesztettek és nem tudta megvédeni magát. Erre tök véletlenül (??) jött egy új srác pár nappal később, ugyanaz a típus, személyiségben és külsőben is teljesen hasonlít, akinek a szülei kérvényezték, hogy a tanév közben vegyék át a suliba vmilyen okból. Mintha megüresedett volna a poszt, és jött egy újabb ember a régi srác helyét betölteni, ugyanazt a szerepet felvenni. Nagyon érdekes ez. Van valakinek erről személyes tapasztalata?

2023. aug. 8. 12:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%

Nem az hogy valakibe beletorolheti a lábàt. Ez egyfajta fèlelem.


A bizonytalanokkal szemben màs is elbizonytalanodik.


Ez olyan ha bambán mèsz a boltban erre elkezd vki rohanni. Mindenki utána fog nézni es azt kiabálják tolvaj. Senki nem lát jót olyanokban akik szőnyeg alatt kusznak.

2023. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

*Csak a bántalmazóknàl élesebben meglátszik ez.

Màsok meg csak ignoráljàk a csendeseket csak.

2023. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

"Nem az hogy valakibe beletorolheti a lábàt. Ez egyfajta fèlelem."


Marhaság. Ez egyszerű dominancia játék, semmi más.

2023. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Akik nagyon lelkesen pontozgatnak le, kifejtenék a saját álláspontjukat?
2023. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

14 a narcikrol is köztudott hogy kisebbsègi komplexusokbol ered az egèsz.

Minel nagyobb vki szája annàl jobban fél.

2023. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

"14 a narcikrol is köztudott hogy kisebbsègi komplexusokbol ered az egèsz.


Minel nagyobb vki szája annàl jobban fél."


Már értem, hogy érted, de ez így nem pontos. Egy nárcisztikus, vagy egy bully nem azért b.szakodik veled, mert TŐLED félne. Azért genyó veled, mert tőled pont nem fél, ezért rajtad kiélheti az összes frusztrációját (ami valóban lehet félelem, kisebbrendűségi érzés, önbizalomhiány stb). Ha fél tőled, akkor elkerül, vagy eljátssza, hogy ti egy ligában vagytok.


Ha valaki bizonytalan magában, akkor gyakran önigazolást keres. Pl abban, hogy megkeresi a nála gyengébbeket, mert hozzájuk képest már nem is érzi magát gyengének. Ez a tipik bullying: ameddig téged alázlak, addig erősnek érzem magam.


De a lényeg, hogy csakis a nálam gyengébbel kezdek, hiszen nem megmérettetni akarom magam, csak az egómat fényezni, a hatalmat érezni.

2023. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
34%

Alaovetoen van félelmuk amit egy aldozattipus ki is hoz beloluk hiába nyomják el.

Ezert irtam a nyomógombokrol is.

2023. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
34%

Sunyi szonyeg alatt kuszo instabil kiszamithatatlan emberektol nagyon tartanak a nàrcik.

Ehhez elég annyi is hogy nem mer vki hozzászolni.

Mert miert is nem...?

Egybol ébredni fog az alvo oroszlan..

2023. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
34%

Q narcikat is azert kell alla doan dicsőiteni mert csak igy nyugszanak.meg hogy jófejek ök szefethetők. Es aki nem teszi az csak rosszat akarhat neki es támad.

Ha vki.kedves erdeklődő bókoló hősnek nézi azokat meg bírják.

2023. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Szó nélkül elhúztam abból a redvából egy hónap után, a következő évben az akkori igazgatónő odahozza hozzám a volt osztálytársamat, aki meséli, hogy miután én elmentem, őt vették célba. Ő kibírta a tanévet, ennek eredményeképpen olyan szinten nem bír meglenni emberek között, hogy először magántanuló lett, utána ott hagyta azt az iskolát, és ki tudja, mi lett vele.


De amikor a legelső szakiskolában voltam, és ott bírtam ki egy évet (ezért léptem le a következőnél 1 hónap után, eldöntöttem, hogy nem szopatom magam ugyanazzal, mert ugyanaz játszódott), egy ideig tartottam a kapcsolatot az egyik lánnyal, aki mesélte, hogy másra szálltak rá. Ő is lelépett csakhamar, nem bírta tovább. És még néhánnyal kevesebb lett a létszám.

2023. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!