Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeretem a bioszt, meg minden,...

Szeretem a bioszt, meg minden, biosz- kemia fakon vagyol, de valahogy nemtudok figyelni bioszon, alszok el es almos vagyok nagyon, mit tudnek tenni hogy eber maradjak es figyelhessek? Tenyleg probalkozom de az alom keringet..

Figyelt kérdés

2023. szept. 5. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gátold az álmosságérzetért felelős adenozin receptoraidat koffeinnel: fakt előtt igyál kávét, vagy fekete teát (szálas fekete teát főzz, ne Pickwick-et, Liptont meg hasonlókat). B opció, hogy titokban felveszed az óra anyagát (szigorúan saját használatra), figyelsz, amennyire tudsz, és mondjuk vasárnap, egy kiadós alvás után kiegészíted a jegyzeted, és átismételed az anyagot.


Remélem, segítettem valamennyit!


Üdv: egy már diplomás biológus, volt egyetemista

2023. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem megemlíteni, hogy gimnazista vagyok még. :/
2023. szept. 6. 06:14
 3/3 anonim válasza:
Első jókat mondott. Még azt tudod tenni, hogy kérdéseket írsz le vagy akár fel is teszed a tanárnak az anyaggal kapcsolatban, amit éppen mond, és akkor jobban dolgozik az agyad. Vagy rágózol, ha szabad. Vagy ha tudod, mi lesz a következő órai anyag, akkor előre elolvasod és motiváltabb leszel. Esetleg viszel be valami stresszlabdát és azt nyomkodod.
2023. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!