Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért érzem magam szerencsétle...

Miért érzem magam szerencsétlennek és boldogtalannak? és mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés

Manapság annyira szerencsétlennek érzem magam az élet terén. Hogy miért: sokmindenkinek sokkal jobb az élete mint nekem. Meg a haverjaim közül is rengetegnek 10 csaja van egyszerre meg 3 sportot űz meg megy bulizni meg... Nekem meg nincsen 1 nőm se, csak 1 sportot űzök (azt sem versenyszinten). Meg a barátaim barátai közül sokan pikkelnek rám és egyszerűen nem értem, hogy miért. Nem csináltam semmi rosszat. Nem tettem nekik keresztbe. Semmit nem mondtam amivel megbántottam volna őket. Jó, elismerem nem vagyok az a cigizős, bulizós, piálós alkat, de ők se azok annyira. Mert engem konzervatívan neveltek(semmi köze a politikához), amiről én nyilván nem tehetek, de ehhez képest jó alkalmazkodó vagyok, ez az egyik pozitív tulajdonságom.

Mit tudnék ezen dolgok ellen tenni?

Most is volt ilyen városi buli és mindegyik barátom nővel volt meg társasággal, csak én kószáltam egyedül.

Nem szeretnék jobban belemélyedni ebbe, hanem minnél előbb meg szeretném oldani, mert az csak depresszióhoz vezet. Meg lehet, hogy valamiben tehetséges vagyok, de sajnos nincs elég önbizalmam hozzá.

Ha kell még írok további részleteket.

Válaszaitokat köszönöm!



2023. szept. 20. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Más barátokat kell keresned. Azok a lányok, akik a barátaiddal kavarnak, nem hozzád valók. Rossz helyen vagy. Rossz közösségben. Rossz lányok társaságát keresed.

Találj olyan embereket, akik hasonlóak, mint te.

A társaság amúgy is fog változni többször is az életedben. Suliról-sulira. Munkahelyről-munkahelyre.

Használj társkereső appokat. Lépj be facebook csoportokba. Menj el olyan rendezvényekre, ami téged érdekel jobban. Legyen az zenei, autós, csillagászat...akármi.

Alakul ez majd, csak ne görcsölj erre rá, mert azzal saját magadat blokkolod.

2023. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Szerintem azért érzed magad szerencsétlennek és boldogtalannak, mert valahol belül érzed azt, hogy nem jó az a társaság amiben vagy, nem megfelelő számodra az a baráti kör! És ilyenkor az a megoldás, hogy az ilyen emberektől eltávolodsz és ki próbálsz alakítani egy új baráti kört olyan barátokkal, akik ténylegesen hozzád illenek. Szóval szüntesd meg a kapcsolatot az ellened cselekvő emberekkel, mert ezáltal már nem lesznek differenciák köztetek és nem áll fenn a veszélye annak, hogy rosszul érezd magad e emberek társaságában!


Elmondom neked, hogy én milyen helyzetben vagyok: Egyetlen egy barátom van... és azzal is csak online tudok beszélgetni, más barátom nincs... aminek persze van egy oka is, hiszen én rájöttem arra, hogy ez a társadalom, amiben én itt élek katasztrofális állapotban van, rontottak az emberek, el vannak butítva és agymosottak, szóval teljes mértékben távol tartom magam tőlük! Tehát nem barátkozok az itteni emberekkel, nem járok el bulizni stb. Hiába vannak sokan, akik barátkoznának velem; én tudom, hogy hiba lenne velük barátkozni, mert pontosan érzem, hogy csak ártana nekem - szóval én boldog vagyok, sőt a világ legboldogabb embere vagyok :D, hogy rájöttem arra, hogy sokkal jobban járok, ha inkább kivárom míg megtalálom azokat a barátokat, akikkel egy álláspontot osztok, akikkel jól harmonizálok, minthogy csak úgy random barátkozzak emberekkel csak azért, hogy valamilyen társaságokhoz tartozzak! Ennek semmi értelme nem lenne, csak boldogtalanná tenne! Szóval ki merem azt jelenti, hogy nekem van az egyik legjobb életem a legtöbb embertársamhoz viszonyítva, mert én rájöttem arra, hogy mi az élet értelme, rájöttem arra, hogy mi az a valódi boldogság amire Isten engem megteremtett, miközben a legtöbb ember csak szerencsétlenül deszorientáltan éli az életét,

nem tudja, hogy mi az élet értelme, illúziókat kerget, hamis világképet épít fel stb.

Figyelj, nekem is lehetne csajom, szeretnek engem a lányok, remekül kijövök a lányokkal is (amúgy fiú vagyok és 18 éves ), na de mi értelme van annak, hogy csak azért legyen egy barátnőm, hogy akkor én is menő vagyok meg nagyobb a tekintélyem, ha úgyis csak pár hónapig tartanak ezek a "primitív" megjátszott kapcsolatok?!

Képzeld el, én nem sportolok semmit és mégse vagyok egy szerencsétlen, boldogtalan ember!xD Szóval összegezve: nem sportolok, nincs barátnőm, nem barátkozok csak úgy random az embertársaimmal, nem illeszkedek be a társadalomba, nem járok el bulizgatni és mégis én vagyok az egyik közkedveltebb ember az évfolyamomban, azért, mert én rájöttem arra, hogy én ki is vagyok, mi az életem értelme és eszerint élem az életemet, ami nem csak rám hat ki pozitívan, hanem a környezetemre is, ami engem szimpatikus emberré tesz.

Amúgy lehet, hogy azért pikkelnek, piszkálnak téged ezek a "barátok", mert igazából ők boldogtalanok, elégedetlenek az életükkel és ezért irigyek rád, mert valahol tudatalatt talán érzik, hogy benned több potenciál van, hogy egy boldog életed legyen!

Hát annak inkább örüljél, hogy konzervatívan neveltek, hiszen akkor te is - úgy mint én :) - a normális kisebbséghez tartozol, ami még nincs elbutítva meg megrontva a fertőző liberalizmustól!

Biztos vagyok benne, hogy van legalább egy dolog, amiben igenis tehetséges vagy - azt a dolgot minél előbb meg kell találnod és aztán ki kell rendesen csiszolni azt a tehetséget, hogy tudjad kamatoztatni azt az életedben!

És az, hogy mennyi önbizalmad van, az csak rajtad múlik! Önbizalmat más nem adhat neked, ez csak tőled függ, hogy rendelkezel-e elég önbizalommal! ;)


Remélem, hogy valamennyire érthető az amit írtam (mert lehet, hogy első látásra nem annyira koherens és érthető...) és remélem, hogy tudtam adni egy-két jó impulzust! :)

2023. szept. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2: Köszönöm ezt a hosszú írást. Sokat segített, most perpill. Nekem is van kapcsolatom lányokkal. Sőt van egy lány, akivel egyébként sokat beszélek meg stb, de nem járok vele (meg egyébként Ő is inkább ilyen fajta mint én). Ő kb. az egyetlen akivel így jól kijövök a lányok közül.
2023. szept. 21. 15:34
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Nagyon örülök, hogy ezek szerint akkor tudtam valamennyire is segíteni az írásommal! :D

Na az jó, hogy lányokkal is szoktál lenni, mert szerintem fontos az, hogy (fiúként) ne csak fiúkkal, hanem lányokkal is barátkozzál vagy legyen egy-két lány, akivel csak szimplán jóban vagy, mert legalábbis én úgy vagyok ezzel, hogy lányokkal más dolgokról tudok beszélgetni mint fiúkkal és ezért mindkét beszélgetési típus fontos.

Hát az egyáltalán nem baj, hogy (jelenleg) csak egy lány van, akivel igazán jól kijössz! :)

Hát nem is kell rögtön egy lánnyal járni, csak azért, mert szimpatikus - hidd el, hogy sokszor többet ér egy jó barátság mint egy párkapcsolat!

2023. szept. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4: Igazából nem tudom hogy hogyan kezdtem el vele beszélgetni de még 9-be kezdődött. Bár mondjuk ő szokott másokkal is beszélgetni. Szóval jó kérdés.
2023. szept. 22. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Na hasonlítgasd magad másokhoz, mert az arra nagyszerű táptalaj, hogy mindig rosszabbnak érezd magad valakihez képest. Határozd meg a saját elveidet, és ehhez keress barátokat. Egyetértek az előttem szólókkal, hogy rossz társaságban vagy.
2023. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!