Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki nem jár osztálytalálkozóra...

Aki nem jár osztálytalálkozóra, az miért nem?

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 07:08
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
39%
Van pár csaj aki szervezi. Szeretek menni általában DE... Nekem is lettek elveim, 1, a férfi nem beszél a bevételeiről 2. a férfi nem beszél a nőügyeiről. Csak egy osztálytalin pont erre kíváncsiak az emberek... A f@szméregetés meg értelmetlen az elvek miatt, föleg ha talán neked a leghosszabb.. :-)))))
2023. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
66%

1# jól írja, miért nincs olyan válaszlehetőség: "én sikeres vagyok és a többiek nem" Ebből eredően eléggé sokan megorroltak rám. Pedig régebben még engem kértek fel a többiek, hogy szervezzek találkozót. Megszerveztem, nagyon jól sikerült! Még a volt osztályfőnökünket is rá tudtam venni, hogy eljöjjön. El is szállítottuk őt. (sajnos azóta már meghalt) Ekkor rádöbbentek a többiek, hogy én a szakmámban sikeres lettem. Nem kérkedtem soha evvel, nem toltam / tolom senki képébe, mégis vannak, akiknek ez nem fér bele az életükbe. Tulajdonképp, az volt az első és utolsó nagy létszámú találkozónk, amelyre szinte mindenki eljött, legtöbben párjukkal együtt. Azóta néhány kisebb találkozó volt, de nagyon szétvált a társasság. Úgy tűnik, akik sikeresek lettek, azokat zárták ki az összejövetelekből a többiek. Ami érdekes volt: egyik ilyen összejövetel szervezője, aki gyerekkorukban nagyon jó barátom volt, képes volt elkérni tőlem az összegyűjtött elérhetőségeket, majd végül engem és még sokakat nem is hívott meg. Azóta nem vagyunk beszélőviszonyban!

Több gyerekkori baráttal, iskolatárssal, osztálytárssal neten tartom a kapcsolatot. Összejövetelt manapság nem szoktak szervezni, nemigen van rá igény. Tulajdonképp, manapság már a barátokkal is nehéz személyesen összejönni. Az életkor előrehaladtával kevésbé törekednek erre. 52 éves férfi vagyok.

2023. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelmét nem látom. Aki már a sulis évek alatt sem érdekelt, annak most minek hallgassam az igaz vagy kitalált sztorijait? Hidegen hagy.
2023. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a sikeres, nem sikeres egy hülyeség, senkit nem az alapján ítélnek meg. Csak sok esetben magát az embert változtatja meg a saját sikere, vagy sikertelensége. Egy nagyképű baromra senki nem kíváncsi, meg egy nyavajgó szerencsétlenre sem. Egyébként is mi az, hogy sikeres? Milliárdjai vannak, vagy már az is sikeres, akinek van saját lakása, vagy egy bizonyos összeg felett keres? Vagy akinek gyerekei vannak és boldog a családjával, vagy ki?
2023. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

12 éve nemet váltottam, és tartok tőle, hogy csak botrány lenne, ha elmennék (na nem mintha valaha hívtak volna, vagy csak értesítettek volna róla, hogy van találkozó). Feltételezem, hogy tudják, egyrészt ugye át kellett íratni az érettségimet az új nevemre, tehát az iskola vezetősége tud róla, és az ilyen szenzációk nem szoktak titokban maradni, főleg nem egy egyházi iskolában. Másrészt egy volt osztálytárs már a váltás után bejelölt Facebook-on, és vissza is igazoltam. Úgy gondolom, ezzel eléggé jeleztem, hogy felőlem akár mehet is a kapcsolattartás, innentől úgy gondolom a szervezőkön a sor, hogy megtegyék az első lépést, és értesítsenek, ha van találkozó, és érdekli őket, hogy mi van velem.

Őszintén szólva nem is tudom, hogy mit tennék, ha egyszer tényleg hívnának. Kell a francnak, hogy órákon keresztül más se legyen a téma, mint az én nemváltásom, meg nem is erről kellene szólnia egy osztálytalálkozónak, márpedig nyilván ez lenne a realitás. Ráadásul külföldön élek, most csak azért hazamenni, hogy én is, és mindenki más is feszélyezve érezze magát, elég értelmetlennek tűnik, különösen, hogy annyira nem is voltam senkivel extrém jóban, mindig iskolán kívül volt a szűkebb baráti köröm. Ugyanakkor annyira rossz sem volt a kapcsolat senkivel, és csak kiváncsi vagyok, hogy mással mi történt az elmúlt 20 évben, úgyhogy szerintem, ha hívnának, megpróbálnám úgy szervezni az életem, hogy haza tudjak akkor ugrani.

2023. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Semmire nem vittem az életben + szerelmi feszültségek + egyszer elmentem akkor is kár volt.
jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
1 db. volt (10 éves gimi), de eléggé erőltetettre, sablonosra sikeredett. Ráadásul az osztályfőnököm már nem él.
máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!