Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem baj, ha az orvostól csak...

Nem baj, ha az orvostól csak testnevelés felmentést kérek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor nem vagyok jól, beteg vagyok, viszont láz nincs, és az iskolából nem szeretnék kimaradni. Ilyenkor lehet csak testnevelés alóli felmentést kérni? Nem fogásolja ki ezt az orvos/ iskola?

2023. okt. 16. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

"az iskolából nem szeretnék kimaradni"

. ÉS akkor addig mit csinálsz, míg mások tornáznak? Ez már szerintem a tornatanár hatásköre, hogy elfogadja-e a papírodat, ha egyébként ott ülsz az órán.

Olyan nincs, hogy saját belátásod szerint pár tornaórát kihagysz?

2023. okt. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Ennyi erővel mindenki lóghatna tesnevelésről,mert "beteg"

Egyébként ilyen nincs hogy gondolsz egyet és akkor nem csinalsz semmit azon az órán.

2023. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Látom itt mindenki az igazság bajnoka, de általában van annyi esze egy orvosnak hogy megértse hogy ez egy logikus kérés, szóval valszeg ad igazolást. Vagy már csak azért is érdemes elmenni mert lehet valami fertőző nyavalyád van, aztán igyis úgyis otthon kell maradnod.


De a tornatanárok sem szoktak feszkózni az ilyeneken, ha elmondod hogy rosszul vagy, akkor nyilván nem fog köröket futtatni veled.

2023. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Én ha beteg vagyok, sem mentálisan, sem fizikailag nem tudok koncentrálni.

Mi a valódi gond?

2023. okt. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

#3: miért is vagyok én az igazság bajnoka? Mert adminisztratív szempontból közelítettem meg a kérdést? Mert rá mertem kérdezni, hogy bemegy-e az órára, esetleg el tud kéredszkedni (mert utolsó óra), az osztályfőnökkel egyeztetve?


Meg azért feltételezem, a Kérdező jobban ismeri a tortanárát, mint mi.

2023. okt. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Az orvos valószínűleg úgy fogja megítélni, hogy ha annyira beteg vagy, hogy nem tudsz sportolni, akkor tanulni sem fogsz tudni. Sokan mikor felkelni is nehezen tudnak betegen, csak alszanak egész nap. Ha pedig nem vagy kifejezetten beteg, csak valami specifikus bajod van például fáj a hasad vagy a fejed akkor azt érdemes kezelni, nem letudni annyival, hogy akkor nem tesizel.
2023. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk elfogadta a tanár. De én nagyban játszottam.

Én- márciusig nem szeretnek tornázni.

Doki- hovégéig jó lesz?

Én-március végéig?

Doki-azt mondtad!

Én-természetesen.


És március végéig nem tornáztam. Nagyjából így oktober közepétől,amikor már hideg volt reggel.

2023. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Kedves válaszolók, nem mindenki hitvány, gyenge szar, hogy egy közönséges náthától már felkelni, meg koncentrálni se tudjon.

Viszont futni pl. egyáltalán nem ajánlott, ha köhögsz, szívizomgyulladást is okozhat. Nem vagyok már iskolás, és szeretek futni, az egyik hobbim, simán tudnék is futni attól, hogy egy kicsit megfáztam, de épp ezért ilyenkor nem teszem.

2023. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

7 vagyok. Igazából csak a torna óraval volt bajom.

A sportot mint tevékenységet szeretem...nem mindet. Versenyezetm is, egyszer voltam 77.

2023. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Lehet csak én találkoztam eddig jófej dokikkal, de nálunk mindig írt igazolást mindegyik és sokszor ő maga kérdezett rá hogy meddig meg hogy hogyan írja stb. Tesi alól is külön megírta volna abban biztos vagyok, de én sosem kertem. Egyébként nálunk tesiből is volt félévente két olyan alkalom amikor bármilyen ok és igazolás nélkül nem kellett tesiznie az embernek. Én mindig akkor használtam ki amikor megjött és nem éreztem jól magam általában a legelső napon.
2023. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!