Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként hogyan kéne elegánsa...

Tanárként hogyan kéne elegánsan lereagálni, ha az egyik diákod flörtöl veled az órán?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy poén is legyen, de ne sértődjön meg senki, közben mégis megmaradjon a tanári becsület.

Most az egyszer légyszíves hanyagoljuk a vulgáris tanácsokat. Tudom, a fantáziája mindenkinek kellően széles skálán mozog :)



nov. 15. 15:35
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
Milyen módon flörtöl? Az se mindegy.
nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
94%

"hogy poén is legyen, de ne sértődjön meg senki"


A tanár-diák viszony, nem haverság.

Félre kell hívni a diákot és tisztázni vele a dolgot.

nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom, de talán fontos a válaszhoz, hogy milyen nemű a tanár, milyen nemű a diák, milyen idősek, milyen a szexuális beállítottságuk, temperamentumuk, stb.
nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Hát most hirtelen egy példa jut eszembe, a mai, az egyik diákom nem találta a vonalzóját, mondtam neki, hogy matasson még kicsit a táskájában, hátha meglesz, ő meg erre azt mondta, hogy "tanár úr nem akar matatni nálam?" Az osztály meg felnevetett. Erre soha nem vagyok felkészülve, csak elmosolyodtam kínomban, és annyit mondtam, hogy "köszönjük a poént". Relatív még pályakezdő vagyok. De ehhez hasonló szituációk időnként előfordulnak.
nov. 15. 15:53
 5/59 anonim ***** válasza:
70%

Nahát pont, hogy ne legyen poén, és sértődjön meg, ha meg akar. De határt húzni tudni kellene. Egy tanárnak kellene lennie ennyi belső izomzatának. Aztán csodálkozunk, hogy mi megy az országban...

Ne poénkodj, határozott legyél.

nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem pont hogy jól reagáltad le. Véresen komolyan venni egy ilyet, még nevetségesebb lett volna. Amúgy nem tudom mióta vagy náluk? Mert azért ezt a szintet nem biztos, hogy egyből megengedik egy új tanárral. Esetleg tesztelnek.
nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
84%
Kis fruska, az osztálytársaim közül se bírtak a vérükkel soha az ilyenek. Az fontos hogy ne állj kötélnek, ne tegyél és reagálj úgy mintha ez annyira szimpatikus lenne. Mert a normális réteg között (mint mi is voltunk) nagyon taszító és könnyűcske leszel. Egy tanárnak határozottnak kell lennie akkor fognak felnézni rá, a csitrikkel meg nem foglalkozni, hiába tombolnak a hormonok stb de ez akkor se idevaló. A tanárok eredeti célja az lenne hogy tanítság a jövő nemzedékét. Aki alkalmas rá és nem tüzel azok lesznek a tanítványaid, a többi meg csak vonja a figyelmet, és ha rád nő az óráid is csak róla vagy róluk fog szólni. Ezt csak egyszer lehet elbszni, de akkor nagyon.
nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem árt az, hogy ha jó viszonyban vagy a diákokkal. Ettől függetlenül azonban kellenek a határok amiket szigorúan meg kell tartani. Ha nincsen meg a fegyelem akkor nagyon eltudd fajulni az óra és gondolom nem akarod, hogy az egyik gyerek balesetin kössön ki.

Ez pedig nem túlzás. A gyerekek rettentően ostobák tudnak lenni és egyáltalán nem gondolnak bele, hogy mennyire baleset veszélyes az amit csinálnak (persze van kivétel is de elegendő egy ostoba gyerek ahhoz, hogy valaki vagy rosszabb esetben valakik a balesetin kössenek ki).

nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Valahogy olyan átkötéseket kéne ilyenkor találni, amivel úgymond áthidalom a felvetést, hogy úgy tegyek, mintha nem érteném, mire céloz, és valami egészen más dologra reagálni. Persze, ez mindig szituáció-függő, ezért nem lehet előre tervezni.
nov. 15. 16:03
 10/59 anonim ***** válasza:
66%

"Nahát pont, hogy ne legyen poén, és sértődjön meg, ha meg akar. De határt húzni tudni kellene. Egy tanárnak kellene lennie ennyi belső izomzatának. Aztán csodálkozunk, hogy mi megy az országban..."


Emellé pedig visszatérő válasz szokott lenni, hogy a csúnya, rossz tanárok nem foglalkoznak a diákok lelki épségével és mennyire megnyomorították őket lelkileg....


Bármit csinálsz tanárként az nem lesz jó.

nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!