Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legjobb lereagálni,...

Hogyan legjobb lereagálni, hogy a (volt) legjobb barátom minden előzmény nélkül egyszerűen ignorál és nem jelentkezik, pont egy hónapja?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva én 30 éves vagyok és az eddigi legjobb barátom 29, kb 8 éve vagyunk barátok. Azt, hogy legjobb barátok vagyunk/voltunk ezt ő is többször megerősítette, és igazából mindig megtaláltuk egymással a közös hangot legyen szó szabadidős programokról, beszélgetésekről, nyaralásról stb. Általában heti 1-szer szoktunk találkozni és még 1-2 szer melette a szociális médiákon írni. (néha előfordukt, hogy heti többször is, de nem túl gyakran) De viszont pont egy hónapja minden megváltozott minden előzmény nélkül. Azt tudtam, hogy több hétig szabadságon volt és azt is, hogy elmegy pár napra wellnesezni az egyik ismerősével. Gondoltam nem is zavaron, had pihenje ki magát, bár azért egy kicsit fura volt, hogy egyáltalán nem jelentkezik, mert ilyenkor is ha elutazunk néha szoktunk egymásnek üzenett küldeni. Gondoltam, majd jelentkezik, ha visszaért a welensből, azt tudtam, hogy mikor van elvileg újra itthon, így aznap jelentezett gondoltam, másnape stre ráírok, mivel ekkor már 2 hete nem is halottam róla, egy kicsit már aggódni is kezdtem, mert már ez szokatlan volt. Így végül most pont egy hónapja ráírtam, hogy minden oké? visszaértél? erre nem válaszolt, de közbe láttam, hogy online elég gyakran, így feltételeztem, hogy jól van /nincs baja, végül rá kb 10 napra most alssen 3 hete ismét ráírtam, hogy minden rendben van-e, de erre se jött semilyen válasz, de azóta is látom, hogy rendszeresen online. Egyszerűen próbálom túltenni magam rajta, de nem fér a fejembe, hogy mi lehet az oka, hogy teljesen ignorál ill. nem jelentkezik, mert nem volt se vitánk, se nézeteltérésünk, arról se tudok, higy az ő életében beállt volna változás, ami miatt keevsebb dieje lenen, de ha ígyis lenne azt is meg lehet írni. Vannak még 1-2 másik barátom, meg vélhetőleg 1-2 új is, de őket jelenleg azért legjobb barátnak nem mondanám, így akarva-akaratlanul is, hiába vannak programjaim más berátokkal, hiányzik, mivel korábban mindig egymásnak szóltunk először akkor is ha baj van, akkor is h valami jó történt. Ez kölcsönösen így volt, én a magam részről tényleg igyekeztem jó barát lenni, de ő is. Teljesne össze vagyok zavarodva és nem tudom mit kéne tennem. Zaklatni se akarom. Néha gondoltam arra, hogy így kéne hagynom az egészet, és tovább lépni és az új meg a másik barátokkal fogalkozni,de viszont van még egy csavar a történetben. Minden évben a Balatonon töltünk egy hosszú hétvégét, immár a 6.alkalom lenne, ez elvileg az idén is lenne immáron 6. alakalommal. Még április elején nem sokkal mielőtt ignorált beszéltük meg az időpontot és a helyet, ahol az időpontot is az ő szabadságához viszonyítottuk. Mint minden évben most is én befizettem az előleget az söszeg felét,a másik felét meg ő fiezeti be helyeben. De viszont így, hogy egy hónapja nem kommunikál velem, most nem tudom mi van. Mert elvileg meg van beszélve, hogy megyünk, azt is tudja, hogy le van foglalva, a foglalási igazolás el is küldtem neki, akkor még regált is rá.Meg más ismerősöknek is beszélt róla, hogy megyünk a Balatonra. De most nem tudom mi van, hogy nem reagál. Szeretne még jönni vagy nem? Próbáljam még minél előbb lemondani az egészet, vagy próbáljak mást keresni, akie steelg eljönne velem? vagy úgy gondolja, hogy valamikor jelentkezik és eljön, mintha mi se történt volna? Igazából én se tudom, hogy így már szívesen mennék vele akárhova is vagy nem.

Plusz még egy kisebb csavar is van, 2 hét múlva tartok egy házi bulit, most azt se tudom mi a jó stratégia, ha meghívom, hátha eljön (egy utolsó próbálkozás) vagy ha nem hívom meg? Illetve a közös ismerősöknek, akiket meghívok mit mondjak, mondják el ők neki én a partyt, hátha elakar jönni sé ejlentekzik, vagy hívjam fel a figyelmüket, hogy ne mondjanak neki semmit? Ha esetleg az egész témát ignorálom, és a közös ismerősök se mondanának neki semmit(mert az is lehet), akkor is előbb-utóbbf eltennéka krdést, hogy mi van van vele, mert azt mindenki tudja, hogy miylne jóban vagyunk/voltunk és arra se tudom, hogy mit mondjak.



2023. máj. 13. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen!
2023. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Végigolvastam. Amúgy hallottam már olyat, hogy valaki nincs is fönt adott oldalon;és tévesen jelez aktivitást. Remélem, él még.

Ha van közös ismerősötök, üzend meg, hogy kérdezed , hogy mi történhetett kettőtök között, szeretnéd tudni, mert hiányolod őt, hogy légyszi valamit mondjon.


Másik , fogalmam sincs, mi történhetett.

De szerintem azért küldjél meghívót neki arra a bulira; hátha ha sokan lesznek akiket ő is szeret, tiszteletét teszi. :):)

2023. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A meghívót szerintem is küld el. Nem tudom mi lehet vele. De te rendes vagy. 30/F
2023. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy baratnom ugyan nem volt online, csak nem valaszolt. Mindig nezegettem, megosztott-e valamit. Tobb mint egy evvel kesobb derult ki szamomra, hogy meghalt.

Online meg tenyleg tud lenni ugy is valaki hogy nincs is fenn.

Nem valaszolni leszaras is lehet, meg van, hogy ki lehet magyarazni, de ez nagyon nem stimmel. En telefonon felhivnam, hogy csak azt szeretned tudni, o megvan-e, mert a baratsag a jelek szerint nem.

2023. máj. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Futó ismerősnél azt mondanám, hagyd, de barátságnál más a helyzet, és még akkor is, ha a „csavarokat” nem írtad volna. Mindenképp próbáld meg telefonon, ha nem veszi fel, közös ismerősöktől megtudni valamit, esetleg elmenni hozzá (nyilván nem az éjszaka közepén) olyan időpontban, amikor ált. otthon szokott lenni stb. Ez semmiképp nem zaklatás, nyomulás, ahol egymás életének a részesei vagyunk aktívan, igenis lépjen ki a másik, mondja meg nyíltan, ha nem akar már kapcsolatot tartani, addig viszont keresheted akárhányszor, pláne, hogy akár baj is lehet a háttérben. Szóval, kérdező, kötve hiszem, hogyha ráfekszel a témára, ne derülne ki semmi hamar, addig meg hagynám a Balatont, bulit szervezésügyileg.


4-es: Részvétem, de bizonyára az inkább csak jó ismeretség volt, nem tényleges barátság.

2023. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok, hogy nem halt meg vagy ilyesmi. Mind a whats apon meg viberen rendszeresen online, meg kis is van jelezve, hogy elolvastam az üzenetet, meg még új profilfotót is töltött fel pár napja a facebookon.

Lassan 3 hete a 2. érdeklődő üzenet után pár nappal fel is hívtam, de nem vette fel.

2023. máj. 14. 12:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt irnam, hogy ezek szerint sosem fogom megtudni, miert irtal le. Ezek szerint a nyaralas is felejtos. Kosz, hogy arra se meltatsz, mi ez az egesz.
2023. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5) Igen én is úgy vélem ha nema legjobb barátomról lenne szó, hanem egy haverról, vagy egy olyan barátról, aki elkötözött és ritkán találkozunk csak online tartjuk a kapcsolatot, akkor bele is nyugodnék a második meg nem válaszolt "Mi újság?" vagy "hogy vagy" után mert nyilván ebben az esetben vannak racionális okok.

A házibuli meghavással aza bajom, hogy szerintem most nem a legalkalmasabb hely lenne, ha bulin találkoznánk, inkább négyszemközt kéen ezt megbeszélni, de az az érzésem, hogy most már nem én vagyok akinek jelentkezni kéne, hanem neki. De igen d emég ott van a Balaton is, amit azért le kéne tisztázni.. igen 7es lehet iagazd van és ezt kéne írnom, mivel mégha el is jönne, azért így nem sok kedvem van már4 napig nézni....

2023. máj. 14. 13:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Így nagyon sanszos, hogy akkor se Balaton, se buli, és érthető, hogy már te sem kapálóznál érte jelentősen, hogy részt vegyen ezeken, ő meg szinte tuti, hogy nem fog menni. Továbbra is azt mondom, próbálj azért ismerősöktől megtudni valamit, de a napokban írnék neki egy hasonló üzit, mint amit a 7-es javasolt.


Én egyébként nagyon a múltban csináltam ilyet, azóta is szégyellem, depressziós voltam, és emiatt lezárás, magyarázat nélkül kizártam embereket az életemből. A legjobb barátnőmet is. Pár hónap múlva kilábaltam a mélypontról, megkerestem, bocsánatot kértem, és részletesen elmondtam, mi volt akkor. Megbocsátott, de kellett több találkozó, hogy újra visszanyerjem a bizalmát.


De az is eszembe jutott, vki nem kavarhatott vmit a hátad mögött ellened? Esetleg a wellnesses partner? Ha vki hall vmi durvát, nem biztos, hogy úgy reagálja le, hogy tisztázni akarja a másikkal, hanem inkább elzárkózik.

2023. máj. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
A depresszio, melypont nekem is azonnal eszembejut, vagy valami nagyon rossz dolog, amirol nem akar beszelni. De akkor igy a social media koraban megosztani se szokott valaki, mintha mi sem tortenent volna.
2023. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!