Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lenne ilyenkor (gyerek...

Mi lenne ilyenkor (gyerek bántalmaz szóban gyereket) a helyes szülőként?

Figyelt kérdés

Egy nyilvános internetes fórumon, amit az osztálytársak és többeknek a szülei is látnak a gyerekek elkezdték egymást piszkálni a kissé viccestől az egészen komoly leszólásig. Egy gyerek osztja ki a többit, de szinte senki nem figyel rá. Viszont mostanában ez odáig fajult, hogy az egyik osztálytársra nagyon csúnyákat ír. Viszont senkinek a szülője és az ezt olvasó tanár se avatkozott eddig be a fórumon. Ez így helyes? Ti mit tennétek? Általános iskolások.

Nekem nagyon bántó az egész, szülőnek jeleztem, hogy mi történik, de annyival elintézték tud róla. Az összes gyerek ugyanúgy olvassa a bántást, egyikük írta ez nem helyes. De nem töröltette a gyerekkel a sértegetést. Ti mit tennétek?



nov. 21. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A tanárával kellene beszélni és felhívni a figyelmét a pár héttel ezelőtt hasonló okokból történt öngyilkosságra!
nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak pár hete, kb a covid óta nem telik el úgy év, hogy ne lenne egy gyerek öngyilkos az osztalytarsai miatt 😥
nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szülők is írhatnak oda be?

Ha igen, akkor én helyre raknám azt a gyereket és azt is kerek-perec leírnám, hogy apját-anyját is minősíti, ha ő bárkivel szemben is így viselkedik.

Olvassa csak ennek a gyereknek is az apja meg anyja, akadjanak csak fönn rajta nyugodtan!

Az ilyen piszkálódóknak az a legfőbb fegyvere, hogy a legtöbben nem mernek, nem akarnak visszaszólni, nehogy ők legyenek a következő céltábla. Ilyenkor kell hangosan és határozottan kiállnia valakinek, és helyre raknia az illetőt. A szülők is sunnyogjanak nyugodtan, legföljebb ők is kapnak éles megjegyzést, amiért hagyják, hogy a gyerekük ezt csinálja.

Lehet, hogy balhé és vita lesz, de legalább nem tudja akadálytalanul tovább csinálni a bántást az illető.

nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nincs a gyerekeknek netes közösségi fóruma.


Ha lesz is csak szűk baráti csoport csak, amiben van 2-4 jobarát és nem az osztaly.

Kiskorúak fel se regisztrálhatnának pont ezért.

nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4es ez egy classroomban folyik...csak nem akartam kitenni. De van viberuk a gyerekeknek stb. ne hidd, hogy nincs. A videojátékos csetszobákat meg hagyjuk is.
nov. 21. 12:05
 6/12 anonim ***** válasza:

De szülői felügyelettel lehet csak minden ilyen is.

Be kell szüntetni a közösségi beszelgetéseket ha nem tudják a felnőttek szabályozni korlátozni az egészet

nov. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt mindenképpen nézd meg a reagálás a rossz csak

Megszuntetgető az arrogancia kommunikációval.

[link]

nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Iskolai buillyng kezelése a videoban.
nov. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es megnéztem, jópofa, de most perpillanat a cybertérben nem segít. De hasznos :-)
nov. 21. 21:07
 10/12 A kérdező kommentje:
6-os: classroom egyik kurzusának megjegyzései között van. Az egész osztály látja. A szülők, már ahol a gyerekük nem változtatott jelszót, azaz úgymond szándékosan nem zárta ki a szüleit, ott a szülők is ha belépnek látják a kurzusmegjegyzéseket. Úgy tűnik különösebben nem üti meg senki ingerküszöbét, hogy a gyerekek nem a megfelelő célra használják a felületet, hanem van, aki ott éli ki a lelki bajait, piszkál másokat. Ha ez egy sima facebook csoport lenne, ahol valaki ilyeneket írna, akkor a moderátor vagy pl itt kitenné, törölné a megjegyzést stb. Én egyik se vagyok, és nem tudom, hogy most akkor aza normális, ha behunyom a szemem, mert az én gyerekem nem érinti vagy hát ez csak bullying és ha nincs reakció majd elmúlik vagy szólni kell a tanárnak vagy a szülőnek, hogy tegyen valamit? Ha visszaugrok 30 évet az időben, akkor úgy kérdezném, hogy kiírta a padtársam a terem falára, hogy én egy értéktelen kis senki vagyok és mindenki utál, igaz vállalta hozzá a nevét, de az enyémet is odaírta, akkor ilyenkor ez a felirat az osztályterem falán maradjon? Ott kell hagyni vagy mi legyen? :-) szerintem hagyjuk ott, mert jól mutat.
nov. 21. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!