Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a tanárok beszolnak nektek...

Ha a tanárok beszolnak nektek jogtalanul, visszaszóltok/megvéditek magatokat?

Figyelt kérdés
pl ha olyanba szolnak bele amibe semmi kozuk, smink, hajszin, ruha(marmint ami nem illetlen)
jan. 12. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Hát, aztán egész évben utána bűvölhetitek egymást óra közben?

Mindenképp a tanár jön ki győztesen.

Ismertem olyan lányt, akit ezért húztak meg félévben, mert nem bírta magában tartani...

jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban nem mertem.

Középiskolában igen. Utált is ezért néhány tanár. Szerencsére azért a normálisabbak voltak többen.

jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Vannak iskolák (például egyházi sulik) ahol jogszerűen szólnak a tanárok a hajszín és a ruha miatt. Az ezekre vonatkozó szabályokat a beíratkozáskor elfogadtad.
jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Így felnőtt fejjel azt mondanám, hogy igen.


Gyerekként viszont akkor se mertem felszólalni, mikor a tanár megalázott, mert nem értettem az anyagot s rosszul oldottam meg a házit. Meg azért se, mikor a tornatanár megkerdőjelezte, hogy menstruálok-e. Huszonevesként simán az ilyen féreg kezébe nyomnám a véres betétet, de egy gyerek egyszerűen még nem tud ennyire kiállni magáért olyasvalakivel szemben, akinek ennyivel több hatalma van, mint neki. Főleg, ha még azt is nevelték bele, hogy a tanár az Isten, kinek feltétlen engedelmességgel tartozik.

jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok vele, hogy felnőtt fejjel igen, fiatalabbként viszont erre képtelen voltam.


Felsőben volt egy tesi tanár, nagyon nyers volt, helyenként olyan bunkó, hogy ez a szó nem is fedi le, ahogy ott egyesekkel viselkedett. 1-2 alkalommal én is kaptam belőle, pedig mindig igyekeztem tesin, viszont olyan stílusa volt, hogy a legnagyszájúbb gyerekek sem mertek visszabeszélni.

Gimiben pedig rám is szállt egy tanár, és sosem mertem neki visszaszólni. Csendes, halkszavú voltam, neki meg kapóra jött.

jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy olvastam a kérdést,nagyon sajnálom, hogy a nem védtem meg magam a tanárokkal szemben.

Kitaláltak minden hülyeséget rólam és az osztály előtt aláztak.

Csupàn azért mert szerény èletmòdù családba tartoztam és nem voltam jó tanuló.

Rengetegszer kellett az alàzàsokat meghallgatom.

Ha tehetném visszamennèk a mùltba és ugyanazt tennêm velük, amit ők tettek velem.

jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. Amikor visszaszóltam, azonnal ők lettek az áldozatok, óbégattak, mártírkodtak, pillanatok múlva már úgy volt beállítva, hogy én a semmiből rájuk támadtam,.
jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Felnőtt fejjel persze.

De anno félénk voltam, és inkább magamban kerestem a hibát.

Azóta persze rájött az ember, mennyi igazságtalanság érte és hogy az őt tanító tanárok többsége totál átlagos képességű volt, aki jobbára a diákokon vezette frusztrációját.

jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 HunLo ***** válasza:

Vannak ilyen eseteim a diák éveimből ,amikor durván vissza válaszoltam neki,nekik.

Finoman szólva volt olyan ,hogy káromkodó szavakkal szóltam be,vissza neki.

Volt olyan is ,hogy üvöltve ,mert úgy felidegesített.


Szóval én igen ,megvédem magamat.

Én szerintem ,hogy ha nem is mindig ,de vannak olyan pillanatok ,amikor muszály.Ezeket a pillanatokat ,mindenkinek magának kell meglátnia!

jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 HunLo ***** válasza:
A káromkodót ,most itt úgy értem ,hogy csak szimplán felindultságtól mentesen beszóltam neki valamit.
jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!