Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Történt már olyan, hogy...

Történt már olyan, hogy osztálykirándulás balhéba, vagy botrányba fulladt a pedagógus figyelmetlensége/tájékozatlansága okán?

Figyelt kérdés

Még a múltkor írt itt valaki olyat, hogy osztálykiránduláson az ofő elnézte a címet, rossz helyre mentek, és nem is lehetett meggyőzni, hogy nem oda kellett volna menni. Bementek valami használaton kívül, bezárt szállóba, ahol még világítás sem volt, az udvaron meg állt a gaz, stb. Éjszaka pedig jöttek a rendőrök, miután a tulaj kihívta őket, hogy betörtek az ingatlanjába. A diákok szüleinek szóltak, hogy jöjjenek értük, az ofőt meg kirúgták az iskolából az eset után.


Na ez mondjuk elég extrém eset, de ez ihlette a kérdést: tudtok hasonlókat, vagy olyan esetet, amikor lett, vagy lehetett volna valami botrány vagy baleset abból, hogy az osztálykirándulást szervező osztályfőnök nem járt el kellő körültekintéssel a szervezés során?


(Amit még tudok: egyszer utaztunk a miskolci villamoson pár éve, amikor felszállt egy óvodás vagy alsós osztály, a Diósgyőri várba mentek, és nem tudták, hogy melyik megállóban kell leszállni (kérdezték tőlünk). Jó, ez persze csak apróság, de ennek szerintem azért illett volna utána nézni, mielőtt elindultak...)


Na de a lényeg: milyen hasonló esetekről tudtok még?



jan. 15. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Nekem tesóm mesélte jó pár éve már, hogy az ő osztályában volt olyan, hogy kiránduláson pár srác úgy beivott, hogy este összehányták az egész szállást, mindezt úgy hogy az osztályfőnök felügyeletére voltak bízva, és kiskorúak voltak még. Szerintem ez eléggé botrányos önmagában is.
jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekünk gyerekkorunkban volt egyszer egy olyan eset, hogy az osztályfőnök kb. 350-400 km-es távolságra szervezett osztálykirándulást, egy kastélyt szerettünk volna megnézni. Oda is utaztunk, csak éppen zárva volt aznap... (Baja környéki kisfaluból utaztunk az ország keleti részébe, Tiszadobra.) De ez még az internet előtti időkben volt, amikor térképen kellett megszervezni az utazást és telefonon kellett ügyintézni mindent. (1991-92 körül.) Szívás volt, utaztunk 5,5-6 órát, hogy odaérjünk, zárva volt minden, szaladgáltunk egyet a kastély kertjében a parkban kb. fél órát vagy 1 órát, aztán indultunk haza, szintén 6 órás út visszafelé TSZ busszal. Ennyi volt az osztálykirándulás. Nem mondanám botránynak, meg nem lett belőle nagy ügy, de "emlékezetes" maradt mindenki számára. 12 órát utaztunk a lóf@szért.
jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 Jajj az kellemetlen lehetett. Én itt lakom Tiszadob mellett, tudom melyik kastélyra gondolsz.


Ez mondjuk szívás mert a Tisza parton kívül abban a putriban semmi nincsen.


Nálunk olyan volt, hogy a két kísérő tanár úgy berúgott, hogy mentőt kellett az egyikhez hívni. Őt kirúgták.

jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

És kiegészítésként megemlítem a pedagógus mindezt teljesen térítésmentesen végzi, hogy kirándultatja az osztályt...

(Nem a havi bruttó 40E Ft nem fedi le. Ezzel kb az ofői óra, adminisztráció, iskolai programszervezés, szülői értekezlet, ofői értekezlet, problémás gyerekek, problémás családok, stb. sincs lefedve sokszor...)


Én amikor viszem a fiatalokat, akkor saját zsebből fizetem a buszjegyet, belépőt (ha nincs tanári jegy), szállást, kaját. Intézem az engedélyeket. Lebeszélem mondjuk a múzeummal a programot. Egésznapos felügyelet. Stb.

jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Mármint magadnak fizeted a szállást meg a kaját, nem?


Csaknem az egész osztálynak. Az már kőkemény mártírkodás lenne.

jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

#5

"Mármint magadnak fizeted a szállást meg a kaját, nem?"


Nyilván magamnak...

jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 De úgy értem, hogy csakis magadnak és nem az egész osztálynak, nem?
jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7


Igen.

Ezt próbálom mondani, hogy sajnos erre semmilyen fenntartói, munkaadói elszámolás sincs (a pluszórákra sem), pedig ez bőven iskolai keretnek tekinthető. Persze, ha bármi történne, az a tanár felelőssége lenne.

febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!