Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Elmenjek az osztálykirándulásra?

Elmenjek az osztálykirándulásra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy júniusban lesz egy 3 napos osztálykirándulás, de nem tudom, hogy elmenjek-e

Az osztályomba levő két haverom közül egyik sem menne. Először azt hittem, hogy mennek, de kiderült, hogy mégsem.


Amiért nem mennék el:


A két emberen kívül, mással nem vagyok jóba az osztályban. Nem közösítenek ki, közömbösek vagyunk egymásnak. Így 3 napon keresztül egyedül lennék.


Tavaly is voltam osztálykiránduláson. Akkor még nem voltak barátaim az osztályban, és végigunatkoztam. Akkor még 1 napos volt, mi lenne velem a 3 nap?


Szorongok ( járok pszichológushoz) és ha három napig a barátaim nélkül lennék, valószínűleg rosszabodna a helyzetem.


Életem során minden osztálykiránduláson részt vettem, nem is arról van szó, hogy különc lennék


Még nem kellett befizetni semmit, így ha lemondanám, nem történne semmi


Amiért elmennék:

Anyám veszekedne velem, ha nem mennék el


Érdekes helyen leszünk


Ez lenne az utolsó kirándulás


Osztályban elkönyvelnének különcnek


Mit tevő legyek? Tanácstalan vagyok. Légyszi segítsetek


18/l



2023. márc. 3. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Menj el szerintem, ez még talán jó lehetőség is arra, hogy nyiss a többiek felé.
2023. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék hasonló helyzetben.
2023. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, az életben ezer helyre el kell majd menned, ahol nem lesz "barátod", jobb ehhez hozzáedzened magad.
2023. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1-essel egyetértek.


Ha ez az utolsó, próbáld meg. Nekem is volt, hogy iskola végére barátkoztam meg egy-két osztálytársammal, pont ilyen kirándulások alatt kerültünk közelebb egymáshoz, utána pedig bulikon.


Ha közömbösek, akkor pedig nem kell félni. Ha kiközösített lennél rosszabb lenne a helyzeted szerintem, így legalább van esélyed új kapcsolatokat nyitni a számodra szimpatikus emberek felé.


Szerintem menj el. Utolsó osztálykirándulás más, mint a többi, és szerintem később lehet bánnád kicsit, hogy így váltál el az osztályodtól.

2023. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem érzed komfortosnak nem muszáj menni, nyilván a felnőtt életben lesznek szituk hogy ott kell lenni a megbeszélésen/értekezleten akkor is ha az a kolléga akivel jóban van nem megy, vagy üzleti útra küldenek stb. De nekem is az osztályommal nem volt jó kapcsolatom, bár az osztálykiránduláson mindig jelen voltam, de az ilyen egyéb random osztályprogramokat mindig mellőztem, inkább a más osztályból levő haverjaimmal szerveztem programot.
2023. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy 11.-es vagyok.

Próbáltam tavaly egy csapathoz hozzácsapódni, de az lett a vége, hogy mig a a többiek nevetgéltek, addig én ott álltam csendben. Nagyon kellemetlen volt.


Én már összebarátkoztam egy- két emberrel az osztályban.


Inkább arról lenne szó, hogy 3 napig egyedül lennék...

2023. márc. 3. 19:20
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is menj el. Mit veszíthetsz? Ez az utolsó, használd ki a lehetőséget. Én a helyedben elmennék, pedig én is szorongós vagyok. Sőt így hátha másokkal is jóba leszel, mert simán benne van a pakliban. :) Később lehet bánnád, ha kihagynád. Hajrá! :D
2023. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

6 - Megesik, hogy nem feltétlen találsz magadnak csapatot. Ha nem érzed magad odavalónak, nem feltétlen kell ott maradni, csak állj tovább ha tényleg nem megy, és keress mást.


Lehet béna tipp - de ha nincs senki, akkor osztályfőnökkel, tanárokkal is jól el lehet beszélgetni. Én például nem egyszer mentem oda az osztályfőnökhöz egy kirándulás során, és kérdezgettük egymást dolgokról - zene, miért pont ez a zene az amit szeretek, hasonló dolgokról. Of még örült is annak, hogy beszélgettünk vele egyre többen, nem csak tanárként tekintettünk rá.


Nem vagyok pszichológus - ha segít, akkor akár hívd fel a barátaidat messengeren, telefonon, meséld el a napot, milyen itt, mi történt, velük mi történt. Ez lehet kicsit feloldaná még a feszültséget benned, ha nap végén tudsz velük beszélni, ki tudnád beszélni a bajaidat nekik.


Ha tudod, a barátaidat is vedd rá a kirándulásra, úgy hátha több motivációt tudsz a kirándulásra találni.

2023. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megpróbálom rávenni a barátaimat, de nem éppen társasági emberek.


Még vacilálok

2023. márc. 3. 19:35
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha szép helyen lesz, akkor lehet megéri. Én szeptemberben voltam kötelező munkahelyi fejtágítás miatt 5 napot Montenegróban. Nagyon szorongós vagyok és introvertált, nagyon nem akartam menni, több okból sem, de végül a hely szépsége miatt megérte.

Mikor gimis voltam nem mentem szerenádra (nem tudom ilyen még van-e) az akkori párom miatt, és kicsit utólag bánom. Igazából azt bánja meg az ember legjobban, amit nem tesz meg (észszerű és etikus határokon belül). Meg ha belegondolsz, az élmény, mégha negatív is, az is tapasztalat, ami még mindig többet ad az életedhez, mint a semmi, az otton maradás.

2023. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!