Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » OSztályfőnökváltás? Bővebben lenn

OSztályfőnökváltás? Bővebben lenn

Figyelt kérdés
Szóval ez a csávó olyan felelősségteljes, hogy a döglött kutyámat nem bíznám rá, nemhogy egy osztályt. Már lassan két éve szívunk vele. Az osztályközösség egy rakás szar, kéne kezdeni vele valamit, de ehelyett az ofőórák arra mennek el, hogy a privát krétás dolgokat hangosan felolvassa (kinek mennyi intője, hiánya, milyen jegyei vannak). A március 15-öt is mi kaptuk, jövő héten előadás, egy ujját nem mozgatta meg, a magyar és a töritanár segít. Egyébként bármi feladat van, rásózza a diákokra, pl Marika számold már össze hányan jönnek kirándulni! Nem értesít semmi fontos dologról, mindig más tanároktól tudjuk meg hogy pl holnap nincs suli. Bármi ötletünk van osztályprogramra rávágja hogy szar ötlet, és ragaszkodik a sajátjához (tavaly a szemétégetőbe mentünk kirándulni). Egyébként eddig bárkinek bármi problémája volt, és mondta neki csak az osztály előtt hangosan visszamondta, és azt is hogy ki mondta ezt neki. Hallottam hogy szülők fellázadnak egy tanár ellen, és elveszik az osztálytól. Ofővel is lehetséges? Bárkinek tapasztalata?

márc. 6. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, lehetséges. A megoldás az, hogy jelzitek a szülőknek, a szülők a szülői értekezleten jelzik a problémákat és ha nincs javulás, az igazgató felé mennek tovább és ott is jelzik, hogy gond van. Ha nagy a gond, akkor kérhetnek új osztályfőnököt. Lusta tanárokból soha nem lesz jó ofő, mert oda nagyon kell a testi és lelki energia is, odafigyelés, tenniakarás, pszichológiailag is topon kell lenni.
márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen, összefogással, ahogy az 1-es is írta lehet tenni.
márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Levhun03 válasza:
81%
Abszolút lehetséges, kell beszélni szülőkkel, igazgatóval, minél többször és jól kifejtve kell mondani, hogy mi a probléma, hogy komolyan vegyék. Lehetőleg minél több osztálytárssal menni tanárokhoz, hogy ez így nem állapot. Ha van szimpatikus tanár aki tudna vállalni titeket akkor főleg hozzá érdemes segítségért fordulni, mindenképp érdemes osztályon belül megbeszélni szerintem. Kitartást, az meghozza az eredményt!
márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem a mi osztályunkkal történt, de felsőbb évfolyamos rokonoktól jött a sztori, hogy egyszer egy osztály addig balhézott, addig ütötte a tamtamot, amíg le nem cserélték a matektanárukat arra, akit ők akartak. Nemtom,hány kérvényt adtak be az igazgatóságra, de szóval sikerült nekik. Addig "hisztiztek",amíg nem az lett a matektanáruk, akit ők akartak. Abban az iskolában voltak kiváló, meg nagyon gyatra matektanárok is, nekünk 9-10.-ben nagyon rossz matektanárunk volt, ebből valamelyik évfolyamon nem értettem valamit matekból, (9.-es tanárunk motivált volt, ő nagyon akart tanítani, csak rosszul magyarázott, a 10.-es meg csak sztorizgatott kb. folyton, esze ágában sem volt tanítani, le is voltunk maradva az anyaggal rendesen, aztán végre 11.-ben kaptunk egy jó tanárt,de ő meg sokat betegeskedett, de ő amúgy jól is magyarázott, meg haladtunk is vele rendesen. [mindegyik matektanárunk matek-szakos volt]), na, szóval vmit nem értettem 9.-ben, vagy 10.-ben,és akkor mondta osztálytársam,hogy menjek el korrepre, mert ott egy olyan tanár van, aki mindent flottul elmagyaráz,és elmentem,és így is volt,ott megértettem a dolgokat.
márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

*Ja és nálunk egyik matektanárt se mi cseréltük le,bár lehet,hogy talán a szülők emlegették a szülői értekezleten,hogy le kéne cserélni (a sztorizgatós tanárt), és akkor azt ofő intézte, nekünk jó osztályfőnökünk volt,lehetett rá számítani.

Ja és a korrepetálós tanár is más volt,mint a mi matektanárunk,

tehát ott kb. A matektanárok 50%-a volt jó, legalábbis azokból, akiket én ismertem, meg akikről hallottam.

márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

Mondok egy példát, hogy értsd.

Ugye ha bemész egy boltba, és nem tetszik a kínálat, akkor nem az asztalt fogod verni, hogy márpedig rendeljenek másmilyen árút, hanem átmész egy másik boltba vásárolni! Ergo, ha bajod van az ofővel, akkor válts iskolát.

Azért, mert neked nem szimpatikus, még nem fogják lecserélni, és az elvárás is irreális. Plusz tanárhiány is van, másrészt elég csúnya lenne, ha szimpátia alapon a diákok mondanák meg, hogy ki legyen a tanáruk...Örülj, hogy egyáltalán van! Pár év és a portás bácsi lesz az "ofő"!

márc. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is hasonló a helyzet, de a diákdiri azért segített rajta, mostmár azért jobb :D


Összefoglalták már előttem, annyival egészíteném ki, hogy ne fűzzetek hozzá nagy reményt :( Lehet, hogy szerencsétek lesz, de így is alig tudnak tanárokat összeszedni, nem hogy olyat, aki még el is vállalja az ofőséget.

Ahogy előttem is írták lusta tanárból nem lesz jó ofő, de aki meg beleéléssel, szívvel csinálná annak meg nem éri meg. Alig látszik meg a fizetésükön, ingyen pedig te se szívesen teszed bele szíved-lelked-időd valamibe amiért pénzt kéne kapnod.


Minden esetre sok sikert, egy próbát megér!

márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Az osztályfőnöki pótlék havi bruttó 50 ezer forint körül van. Évek óta próbálnak engem is meggyőzni hogy legyek osztályfőnök. Inkább rúgjanak ki de nem vállalom el. Az okokat most nem sorolnám fel. Szerencsére osztályfőnökségre nem kötelezhetnek.


Az rendben van hogy te/ti osztályfőnök cserét akartok de van e tanár aki elvállalna titeket?


Sajnos a pedagógus pályán rengeteg olyan ember dolgozik aki nem oda való. A béremelés után sem szűnt meg a tanárhiány. A tankerületeket nem érdekli hogy milyen emberek tanítanak.

márc. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok, én és #8 miért lettünk leszavazva? Full normális választ adtunk xd
márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el a szüleidnek ezt és kérdezd meg tőlük mit szólnak ehhez.
márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!