Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztályfőnöki figyelmeztetést...

Osztályfőnöki figyelmeztetést kaptam, mert 18 évesen elszívtam egy szál cigit a suli előtt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tanítási idő után elszívtam egy szál cigarettát az iskola előtt, pénteken, ahol szembe jött velem az osztályfőnököm, matektanárral, akik kérdőre vontak. Ma osztályfőnökin ez volt a téma, és hangsúlyozta, hogy osztályfőnökit add, hiszen tilos cigarettázni, és szánalmasnak tartja, hogy ennyi idősen cigizek már.

Úgy gondolom, felnőtt vagyok, és azt csinálok amit akarok, és ez felháborító, hiszen én vettem, ott szívom el, ahol akarok. Nem ő add nekem vacsorát, hogy megmondja mit csináljak, s mit nem.



márc. 11. 18:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%
48 éves vagyok és nem cigizek ott, ahol nem lehet. Felnőtt vagyok.
márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
9%

Hivatalosan igen felnőtt vagy teszel amit akarsz, köze nincs hozzá, hogy órák után te hol és mit csinálsz (lefogadom nem cigizik a kis tanci néni…)

Nem tudom van e valami szabály, hogy iskola x méteres körzetében tilos e a dohányzás. Bejárattól van valamennyi azt tudom, de ha odább voltál és nem ütközik semmi jogszabályba ilyen közintézménytől való távolságos mittomén mi akkor csak szimplán k*csögségből kaptad.

Nálunk is voltak annó ilyen fax tanárok, de volt olyan is aki tüzet is adott…

Szerintem engedd el, legközelebb ne cigizz arra felé, hiába teszel bármit mégha igazad is van ő most a “főnököd” ha akar lerontja a jegyeid aztán nézhetsz…

márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
7%

Nem adhat osztályfőnökit. 18 évesen már jogod van dohányozni.

Az, hogy az iskola előtt tilos, az nem a tanár hatásköre, hanem a közterületfelügyeleté. Ha a tanár jelzi a szabálysértést, akkor lesznek következmények.

Viszont az utolsó bekezdésedet miért nem nekik mondtad ott és akkor?

Vagy be vagy te is szarva a hatalomtól? Vagyis az annak tűnő tekintélyszemélyszereptől, azaz tanártól?

márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%

"Úgy gondolom, felnőtt vagyok, és azt csinálok amit akarok"


És akkor felnőttként viseld a tetteid következményeit. Nyugodtan hívhatott volna rendőrt is.

márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%

Megérdemled!

Minek cigiztél ott, ahol nem kéne, miért nem mentél el az iskola területéről?

márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagy felnőtt, csak nagykorú. Felnőtt akkor lennél, ha vállalnád a tetteid következményét.
márc. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%

A házirend hatásköre addig tart, ameddig a házirend azt meghatározza. A házirend NEM jogszabály, szóval teljesen abszurd a felvetés, hogy egyazon kihágásra csak az egyik vonazkozatna, illetve egyáltalán nincs olyan korlátozás, hogy iskolán kívüli tevékenységre ne terjedhetne ki a fegyelmezés. A fegyelmezés csak akkor lenne releváns, hogy ha jogszabályi következménye lenne a (értsd: kizárás).


Értsd: nem ért semmilyen jogi hátrány, ellenben a jog felruházza az iskolát azzal, hogy a magatartásodat különböző fokozatokkal minősítsék.

márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%

Vagy nem hagytad még el a kaputól 5 métert, vagy még lett volna egy órád.

Azert mert betöltötted a 18at, az iskola szabályai rád is vonatkoznak.

Egyébként nem szívhatsz el egy cigit ott ahol akarsz, ha rendőr jön veled szemben 50ezernél kezdődik a bünti, nem egy beírásnál.

márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%
Baromira nem mindegy, hogy dohányzásért kaptad a figyelmeztetést, vagy mert olyan helyen dohányoztál, ahol tilos. Utóbbi esetben te sem “ott szívod el, ahol akarod”, akármennyire vagy, vagyis inkább gondolod magad felnőttnek.
márc. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
És akkor most a szüleid megtudják, hogy cigizel?
márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!