Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Menjek a tanárhoz, vagy ne?

Menjek a tanárhoz, vagy ne?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok, eszméletlen lusta, akin egyetlen szakember sem tudott segíteni, mamahotelben élek és anyám szerint ideje lenne most már elköltözni. Rühellem a munkámat (és minden munkát/tanulást sajnos) és jelenleg tervezem, hogy B terv nélkül felmondjak a g€cibe, mert ezt nem bírom tovább, már az sem érdekel, ha éhenfagyok az utcán. Ezt már egyszer eljátszottam 2 éve, hogy felmondtam a munkahelyemről és másfél évig nem találtam utána munkát, szüleim nagylelkűségén múlt, hogy eltartottak.

Lényegében az egyetlen """célom""" (nincs célom, meghalni max nemsoká) hogy külföldre menjek, hátha megjön az életkedv. Mivel nekem van egy alapdiplomám egyetemről (abba nem mennék bele, hogy mennyire erkölcsös módon megszerezve 😂😂😂) arra gondoltam, hogy kint lehetne mesterképzésre menni (bár semmi tudással befejezni nem sok esélyem van, az alapdiplomámhoz sem értek egy kukkot sem, nem hogy még mesteren teljesítsek.) Jelentkeztem és kiderült, hogy az ECL nyelvvizsgát nem fogadják el, mennem kéne IELTS-re. Az egyetlen amiből "oké" vagyok, az az angol nyelv, mert naponta intenzíven használom, de akadémiai szinten nem hinném, hogy megütöm. Feltudnék magamtól készülni, de egy lusta dög vagyok és semmi erőm munka után leülni tanulni. És már így is futok ki az időből, mert június közepéig van időm feltölteni a sikeres nyelvvizsgám.

Anyám intézett nekem egy ismerős angoltanárt. Mondta Ő majd felkészít. Igen ám, de ez a tanár a régi városunkban van, ami 40 km-re van a munkahelyemtől a másik irányba, mint ahol én lakom. És én is jelenleg 100 km-re lakom a munkahelyemtől, minden nap össz 200km-t ingázok így is, ami napi 2-2 óra utazás tömegközlekedéssel. Este 6 előtt nem érek haza így sem, ezzel a kis kitérővel 8 előtt fixen nem érnék haza... És munka után így is csak aludni van erőm hétköznaponként, meg sokszor a hétvégét is végigalszom mert ennyire lefáraszt a munkám.

Anyám szerint muszáj menni, mert ismerős és akadémiai nyelvvizsgát nem tudnék letenni, 80.000 ft menne a kukába ha megpróbálnám felkészülés nélkül. Szerintem talán menne ha magam felkészülnék, de csak rágondondolok is elalszom, mert erőbefektetés már megint. Ti mit mondtok? 😅



ápr. 15. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Igen, menj
Ne menj, felesleges
27 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tanárral is meglehet bukni.


Erre itt vagyok én mint saját példa, anno középiskolában jártam heti 2x külön tanárhoz matekból, mindig kettes voltam, majd 12.-ben megunták a szüleim, hogy így se jutok egyről a kettőre, szóval nem fizették tovább.


Érettségi előtt viszont rájöttem, hogy ez kevés lesz az egyetemhez, kerestem egy másik tanárt, 3 hétig jártam minden nap és írtam egy 98%-ost.


Ha fejben nem vagy ott akkor tanárral és nélküle is kasza lesz. Ha meg ott vagy akkor tanárral és nélküle is meglehet.

ápr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Online nem tud tanítani a tanár, videón, például Zoom vagy Messenger hívásban? Leckét meg átküldöd neki emailben. Nálunk a munkahelyen így megy az angol nyelvoktatás
ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csinál az anyád, mintha csak egyetlen angoltanár létezne! Konkrétan Dunát vagy Tiszát vagy Rábát lehet rekeszteni angoltanárokkal. Keressél a saját településeden vagy a munkahelyed településén.
ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Online ez a tanár nem vállal. Azért akarja ezt anya, mert sokkal olcsóbban vállal, mint bármelyik másik tanár. Csak közben benzinpénz és parkoláspénzzel ott vagyunk, ahol a part szakad...
ápr. 15. 20:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

...Online képzés esetleg? Én pont hogy személyesen szeretek ilyeneket csinálni, de lépten-nyomon online képzéseket találok csak.

Egyébként kint elkezdeni tanulni nem egyszerű, és ilyen bizonytalan tudással kb esélyed sincs. Miért nem azzal kezded, hogy kimész külföldre dolgozni valami egyszerűbb munkát? Akkor belejöhetnél a nyelvbe (ragadni fog rád, mint a kosz, hidd el), szokhatnád a helyet, gyűjtenéd a tőkét a tanuláshoz. Nekem nem egy ismerősöm ezt csinálta, azóta túl vannak a mesteren (külföldön szerzett diplomával), és a szakterületükön dolgoznak.

ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"az sem érdekel, ha éhenfagyok az utcán ... Anyám intézett nekem egy ismerős angoltanárt"

Inkább kérd meg őt arra, hogy azt intézze el, hogy az éhenfagyást kipróbálhasd élesben. Magyarul hogy dobjon ki végre otthonról. Az talán végre motiválna...

ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, nem lehetne inkább egy olyan magántanárt keresni, akivel online tanulhatnék? Nekem is jobb lenne, több időt tudnék egyéb dolgokra szánni, mert ha ehhez a tanárhoz járok, sok időm elmegy. Igazából tudom, hogy azért szeretnéd hogy ehhez a tanárhoz járjak, mert sokkal olcsóbban vállal, mint bármelyik másik tanár. Csak közben benzinpénzzel és parkoláspénzzel ott vagyunk, ahol a part szakad, tehát árban ugyanolyan lenne hozzá járni, mint egy online magántanárhoz."
ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Mért nem keresel elérhető helyen lévő munkahelyet? Persze, hogy elmegy az élettől is a kedved, ha egyszer nem élsz! Sőt, ennél jobb megoldás kivenni egy szobát a munkahelyed településén, és élni a saját felnőtt életedet. Minek a mamahotel? Mit ad az neked? Kimossa a ruhádat?

Egyébként ha megvan az ECL nyelvvizsgád, akkor az IELTS is meglesz, nem kell hozzá különösebb felkészülés, maximum a feladattípusok begyakorlása, elég angolul tudni hozzá. Nem a Tudományos Akadémia.

ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

"ha megvan az ECL nyelvvizsgád, akkor az IELTS is meglesz, nem kell hozzá különösebb felkészülés"

Azért erre ne vegyünk mérget...

ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Thunderfairy ***** válasza:
75%
Aki lusta az se4mmire se visszi. Tehát ezzel a hozzáállással semmit se kérdeztél itt most. Vagy legalább annyi szorgalom lesz benned hogy az angol vizsgapapir, NEM NYELVTUDÁS, meglegyen vagy menni is fogsz éhenfagyni. Majd akkor bánhatod hogy lusta voltál. Én változtatok az én lustaságomon egy módszerrel. A lusta csöves lesz vagy minimumon tengődő átlagsenki. Őssze kell kapni magát az embernek.
ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!