Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van itt olyan valaki, akit...

Van itt olyan valaki, akit bántottak már azért mert jóban volt a tanárával?

Figyelt kérdés
Talán nem a legjobb helyen van a kérdés de kérem hogy aki volt már ilyen helyzetben az írjon nekem.

2013. máj. 20. 21:00
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Hát igen...ez sajnos így van.
2013. máj. 25. 16:20
 22/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező esete nem ugyanaz, mint a sima "jó tanuló, udvarias" diák esete.

Amit Te írsz, számomra is fura,de ezt most ne vedd ítélkezésnek, mert nem ismerem a Ti eseteteket közelebbről, csak szimplán a helyzetről írok.

Nekem fura az a negyvenéves tanárember, aki a diákja (lelki vagy bármilyen) segítségére, támogatására szorul. A sokat köszönhet neked-dologból erre következtetek.

Az, ha valaki órákon kívül is tud beszélgetni a tanárával, az nem baj, sőt! Ez mindkettejük számára építő kapcsolat lehet, aki ezt kicikizi,éretlen, vagy szimplán irigy. A "barátság" viszont egy erős -megkockáztatom, nem helyes- kapcsolat tanár és jelenlegi diákja között.

Bármennyire objektívnak is tűnik, nehéz kikapcsolnia a szubjektív szűrőket. Valószínűleg elkövet néha olyan hibákat, amik a többieket zavarják. Pl. órákon feltűnően neked magyaráz, nem az egész osztálynak, feltűnően többet néz rád, mint a többiekre, akaratlanul is -mondjuk felelésnél-könnyebb kérdéseket adhat, vagy -mivel sokat beszélgettek-ismerve a nehézségeidet, ahol nem biztos a tudásodban, abba nem kérdez bele. Ha mondjuk egy felelet 4/5-öt ér, inkább hajlik az ötösre, stb.

Én a te korodban egy 28 éves tanáromnak tetszettem. Nem tettem érte semmit, ő is teljesen normális volt, de észrevehetően kivételezett.(Pl. megadta év végi felelés helyett a jobbik jegyet,míg a többiek magolták az éves anyagot...)

Szóval, hogy kicsit megértsd a többieket is... Az, hogy bántanak viszont nem helyes,és ne is engedd!

2013. máj. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy ezt a választ találtam a leghasznosabbnak és leginkább építőnek. Talán így olvasva tényleg furcsának, akár nevetségesnek tűnhet a 'barátság' szó. Elismerem, néha tényleg rezeg a léc és nem sok kell hogy az órán is átcsapjon a dolog abba, hogy 'nekem' magyarázzon. Viszont soha nem kivételez...becsületes ember.
2013. máj. 25. 20:48
 24/27 anonim válasza:
Engem cseszegettek, mert 6. osztályban új természet ismeret tanárt kaptunk, aki mellesleg ismerősünk, még fiatalkori képünk is van róla. Amikor szünet volt, akkor mindig beszélgettem vele, meg később a földrajz tanárral is, aki meg anyukámnak volt az ofő-je.
2013. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Ne is törődj velük! Mostanra én is eljutottam oda, hogy nem törődök velük. Túl sok energiát feccöltem abba, hogy megfeleljek az osztálynak. Rájöttem, hogy ezt az energiát arra is fordíthattam volna, hogy még jobbá tegyem a kapcsolatunkat :))
2013. jún. 8. 20:24
 26/27 anonim válasza:
milyen véletlen.... nekem is 1 földrajz-töriszakos tanárral van gondom.. :)
2013. jún. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Az komoly :D a tanár vagy a suli nevét elmondod? Az is jó ha üzenetben :)
2013. jún. 16. 01:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!