Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan változzak meg? (lent)

Hogyan változzak meg? (lent)

Figyelt kérdés

Tehát....... szeretek utánanézni a dolgoknak, és ezáltal többet megtudni. Ezzel még nem is lenne baj, csakhogy amikor valami olyan kerül szóba, amivel kapcsolatban tudok valamit, akkor azt rögtön hangosan ki is fejtem, és ez zavar másokat. Pl.: néhány osztálytársam már csak okoskodósnak hív, és elegük van belőlem. Viszont én nem akarok nekik rosszat azzal, hogy ''okoskodok'', csak ilyen a természetem. MIT CSINÁLJAK, HOGYAN VÁLTOZZAK?????? JA, és ráadásul szeptemberben elmegyek egy másik suliba(6 osztályos gimi) és nem szeretném úgy ''itthagyni'' az osztályomat, hogy utálnak; és a következő suliba pedig nem szeretném, hogy így ismerjenek meg. Ráadásul a külsőm sem kifogástalanul szép, szóval még az sincs, hogy amíg nem szólalok meg, addig jól megvan mindenki. A válaszokat előre is köszönöm, A KIS SEGÍTSÉG IS SOKAT SZÁMÍT NEKEM!!!!!

(13/l)



2013. máj. 24. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Cuki vagy :)

Amikor elkezdenel kifejteni vmit, gondolj arra, h most meg kell allni. Nem baj, ha mar belekezdtel a szoba, mondatba, csak ne folytasd. Szep lassan majd raallsz arra, h csak akkor beszelj, ha "nyitott fulekre talalsz".

De amugy lehet, h a stilussal van inkabb valami gond, ahogy eloadod, nem? Azert tarthatnak okoskodonak. Lehet, h a stilusod kioktato. Hm?

2013. máj. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tévére hegedt fejűek eléggé kalandozó figyelműek. Pont elég beszűkültek ahhoz, hogy csak magukhoz képest tudjanak minősíteni másokat, téged is. És épp eléggé szeretethiányosak ahhoz, hogy ne is legyen szokásuk a jó oldaláról megközelíteni a dolgot, inkább lehúznak valahogy, nehogymá' te legyél a valaki.


Ez tökéletesen független attól, hogy te mennyire szerényen és alázattal, jó szándékkal, satöbbivel osztod meg, amit időt nem kímélve összeszedtél adott témában.


Az ő szemükön át megítélned magad az egyik legnagyobb ostobaság, amire vetemedhetsz. Miért kéne kedvedet szegjék?


Igaz az is, hogy miért kéne olyan bőkezűen mérned nekik az infót, ha nem HAJLANDÓK felfogni belőle semmit?

2013. máj. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es:

nem hinném, hogy a stílusommal van baj, mert pl.: múltkor volt a suliban, h magyarórán a tanár valamit rosszul írt fel a táblára, és én pedig mondtam a tanárnak, h:''Elnézést, azt rosszul tetszett felírni!'' Erre rögtön megszólalt az egyik osztálytársam, h:

''Jaj,.....(név), ne okoskodjál már folyton!'' Pedig ez nem is számít szerintem ''okoskodás''-nak, és szerintem a stílusom is megfelelő volt........ :(

2013. máj. 25. 08:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod.

Az egesz mondandomat felteteles modban irtam, mivel en nem vagyok ott, nem lathatom, h mi folyik ott. Csak tippeket tudok adni, h mire kell(ene) figyelni.

Pedig valamiert biztos, h sok vagy.

Szerintem ezzel a sulival mar ne foglalkozz, oket mar nem fogod tudni meggyozni, h nem okoskodo vagy. Majd az uj iskolaban keud mashogy.

Azzal pedig, h masok mit gondolnak rolad, ne foglalkozz, az az o dolguk. Hidd el, ha elkonyveltek valamilyennek, ha megfeszulsz sem fogsz tudni ezen valtoztatni.

2013. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te: "Elnézést, azt rosszul tetszett felírni!"

X: "Jaj (izé), ne okoskodjál már állandóan!"

Te: "X szerint jobb volt úgy, ahogy volt... Ilyen is van..."


De persze végtelen sok utolsó szó költhető, akár az is, hogy "Mit képzelsz magadról, gyökér, folyamatos beszólogatás helyett legalább örülnél, hogy van kire hallgatnod, ha már egyedül kevés vagy, töki"

2013. máj. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát.... ebben igazad van, hogy már nem fognak másnak gondolni, minden próbálkozásom ellenére sem. Mindenesetre próbálkozom.
2013. máj. 25. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!