Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Úgy érzem hogy...

Mit tegyek? Úgy érzem hogy nem bírom tovább!

Figyelt kérdés

Lehet hogy rossz kategóriába írtam a kérdésem, de ha igen akkor elnézést kérek előre is. 

Én egy 15 éves lány vagyok Budapestről. Az életem most nagyon nehéz, nem is tudom hogy hol kezdjem. Most kezdtem egy elég erős gimnáziumba. Itt heti 10 német, és 5 óra angol van. A német nagyon nehezen megy mivel most kezdtem, és kettes hármasaim vannak belőle már most. A legrosszabb az, hogy a többieknek mind négyesük ötösük van, és csak is én vagyok ilyen rossz tanuló. Az előző sulimba mindig én voltam a legjobb mindenből, és nagyon rosszul esik hogy itt meg én vagyok a legrosszabb. Emiatt az osztálytársaim lenéznek, pedig így is csendes vagyok, és nagyon érzékeny vagyok, főleg a jegyeimre. Attól félek h hármas leszek félévkor is. Pedig ebbe a suliba csak ötös tanulók járnak. 

A másik problémám az apám. Alkoholista, és emiatt sok vita van itthon. Volt egy időszak hogy próbáltam mindent megtenni hogy leszokjon. Egyszer volt olyan is, kiöntöttem a pálinkáját és megvert. Akkor döntöttem el hogy végleg leteszek róla, de még mindig nagyon fáj. Ekkor kezdődött a szorongásom is. Ez még jobban fokozódott mióta elkezdődött a suli, mert van olyan németórán, ha valamit nem tudok (pedig sokat készülök) a tanár megaláz mások előtt. 

Úgy érzem hogy nem bírom már sokáig, minden este sírok az ágyban, és minden reggel gyomoridegem van, emiatt mindig hányok. Attól félek hogy egyszer összeomlok teljesen. Tudom hogy mi.den nap vannak depressziós kérdések, de sokat segítene ha kapnék pár tanácsot. (köszönöm annak, aki végigolvasta ezt a hosszú sztorit)



2013. szept. 27. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Húha:S:S Hát, apud ha ő maga nem akarja, ővele nem nagyon sokat tudsz kezdeni sztem:S Viszont lehetne iskolát váltani esetleg. Pl Előző osztályodból kérdezz emberkéket, hogy ahova ők járnak, ott milyenek az órák, tanárok, osztályközösség, elvárások ilyesmi....:) Remélem jobbra fordulnak a dolgaid!!:) Kitartást kívánok, fel a fejjel!!:)
2013. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*Ja meg hát remélem vannak előző osztályodból barik, akiknél néha esetleg ottaludhatnál:)
2013. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én már felnőtt nő vagyok és nekem is van egy kislányom. Ugyanilyen gyerekkorom volt. Apám miatt nem tudtam rendesen koncentrálni.. féltem tőle, többször volt részeg mint józan. Sok átsírt karácsonyunk volt miatta. Na mindegy, rég volt, és már nem is él szegény. (nem értem miért, de nagyon szerettem ennek ellenére is.. )


Szóval végigküszködtem a középiskolát gyenge eredménnyel. Édesapám az érettségi után halt meg. Aztán dolgozni kezdtem, megismertem a férjemet, és közben elvégeztem egy főiskolát is tanulás mellett.. Még évekig kísértett a gyerek és kamaszkorunk rémképe.. családot sokáig nem is akartam. Figyeltem a férjemet, milyen ember. Miután megbizonyosodtam, hogy apám ellentéte, akkor mertem csak babát vállalni. Most elégedett vagyok és boldog... és mindennek ellenére szeretettel gondolok vissza apámra! Azért voltak szép pillanatok is az életünkben vele, de sajnos a rossz jóval több volt. Fel a fejjel! Minden az életünkben csak átmeneti állapot, ez is el fog múlni. Tarts ki és gondolj arra, hányan túléltük már ezt .. így...

2013. szept. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SA_milady válasza:
81%

Próbálj magadra úgy tekinteni, hogy ne csak a német és angol jegyeiddel jellemezd magad! Nem kell ennyire drasztikusnak lenned. Rengeteg sok érték rejtőzik benned, ami a felszín alatt lapul, csak arra vár, hogy felfedezd! Ha erős osztályba csöppentél, azt fogd fel úgy, hogy szorgalomra sarkallhat, hisz messze még a tanév vége, még annyi minden történhet addig! És mivel nincsenek véletlenek, azt jelenti, joggal vagy ott, méltó vagy rá és képes vagy megcsinálni! Megértem, hogy félsz (ezen én is átmentem), de higgy magadban, meg tudod csinálni! Ne engedd, hogy a kezdeti nehézségek letörjenek, hisz már bebizonyítottad, hogy jó vagy, az előző sulidban. Minden kezdet nehéz! :)

Édesapád miatt sose legyen bűntudatod, ez az ő választása, és nem hinném, hogy azért tenné, mert téged nem szeret, vagy mert te lennél ezért a felelős. Van az úgy, hogy a felnőttek menekülni próbálnak egyes problémák elől. Vésd az eszedbe, hogy nem a te hibád! Megváltoztatni nem tudod őt, anélkül, hogy ő akarná! Ezért te csak magadra koncentrálj, mindig legyen előtted pozitív álomkép, fókuszálj arra, amire vágysz. Próbálj meg új barátokat szerezni, keress olyan elfoglaltságokat szabad idődben, amik örömet okoznak és feltöltenek. Amikor úgy érzed, nem fog a fejed, akkor lazíts, lélegezz mélyeket, ne erőltesd. Figyelj oda, hogy egyél rendesen, aludj eleget. Az apró kis sikereket is díjazd magadban, még ha a többiek nem is veszik észre. Próbálj meg beszélni a német tanároddal, aki nyílvánosan megaláz, órák után, mikor nincs már ott senki, és mondd el, hogy családi problémáid vannak, és sok dolog még új neked, izgulsz is, de igyekszel, sokat készülsz. Ne légy szomorú, kedves leányka, mert ezek a dolgok elmúlnak, és az osztályzatok sem mindig objektívek. Előtted még az egész élet, és nem dől össze a világ, ha nem vagy mindenből 5-ös! Nagyon szép lelked van, és az, hogy érzékeny vagy, arra légy nagyon büszke, mert ez azt jelenti, hogy sok olyan rejtett szépség is feltárul előtted, amit mások észre sem vesznek és még nagyon sok jót nyújthatsz az emberiségnek ebben a világban! Fel a fejjel! ;)

2013. szept. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10 év múlva nemigazán fog érdekelni hogy milyen jeget adott egy tanár.
2013. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor döbbenek rá, hogy az én problémáim mennyire kicsik másokéhoz képest...

Kortársad vagyok, és ha nem is ilyen rossz a helyzetem, együtt tudok veled érezni.

Sajnos nem tudsz sok mindent tenni. Vészeld át ezt a pár évet, és tanulj, hogy minél hamarabb a saját lábadra állhass.

Nem tudom milyen a kapcsolatod apukáddal, és hogy mennyire megértő veled szemben, ezt csak te tudod megmondani, de ha úgy érzed nem csinálna belőle problémát, megkérdezhetnéd elköltözhetsz -e kollégiumba.

Természetesen vannak kikötések minden koleszban, a lakhelyed is sokat számít, de jelenleg szerintem ez a legkézenfekvőbb megoldás.


Ha beszélgetni szeretnél valakivel írj nyugodtan, és sok kitartást kívánok neked!


15/f

2013. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

miért mentél olyan gimibe ahol több a német, ha neked az angol megy jobban?


az osztálytársaid nagyrésze bisztos, hogy tanult előtte is németül.

a tanár azért aláz meg mert valószinü, hogy még az alapokat is alig tudod. ne engedd, hogy megalázzon, ezért tanuljál. nem ok nélkül teszi ezt a tanárod. ha pedig igen, akkor az szégyen a pedagógusokra nézve. bár ő szerintem csak igy próbál motiválni.


szerintem egy pszichológus tudna segiteni. apukád alkoholizmusa ellen te nem tehetsz sokat, jobb ha nem is idegeskedsz miatta. az ő élete ez...

2013. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy azért mentem németes osztályba, mert azt gondoltam hogy nem lesz ilyen nehéz, és az angolosba nem vettek volna fel, viszont mindenképp ebbe a suliba akartam menni, mert sok jót hallottam róla, és az oktatás is jó. A szüleim pedig a legjobbat akarták nekem. Apára visszatérve, nem olyan jó a kapcsolatunk, inkább felszínes. Minden nap elmondjuk hogy milyen napunk volt és ennyi. Anyával viszont mindent megbeszélek, ha ő nem lenne nekem, fogalmam sincs hogy mit tennék.
2013. szept. 28. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!