Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha a tanár és diák a villamosm...

Bratilla kérdése:

Ha a tanár és diák a villamosmegállóban meglátják egymást, kinek illik odamennie a másikhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy az egyik tanárommal közel lakunk egymáshoz, így sokszor látom. Általában csak megálltam tőle távolabb, hogy ne legyen kínos, de amúgy szívesen beszélgetnék vele néha, mert nagyon jófej.

Ha legközelebb látom, menjek oda hozzá, vagy az kínos lehet neki? Esetleg zavarnám és bunkóságnak venné?


2013. nov. 27. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóságnak semmiképp nem venné. Szerintem menj oda, bár én nem mennék :D.
2013. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélgetni akarsz vele, akkor nyugodtan menj oda, de mindenesetre, köszönj neki, az a minimum. Egyébként nem zavarod, ha beszélgetsz vele, és egyáltalán nem bunkóság. A tanárnak is jól esik, ha a diákjai nem egy szemétnek tartják, hanem az utcán is normálisak vele a diákok, nem csak akkor, ha félnek a beírástól.
2013. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ha meglátok valakit, akkor rá köszönök függetlenül attól, hogy idősebb, stb... Ha jó fej a tanár, akkor tuti beszélnék vele.
2013. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én meg szoktam szólítani a tanáraimat ha meglátom őket hasonló helyzetben. volt olyan is, hogy a munkahelyemen futottam össze az egyikkel, de ő el volt foglalva nem vett észre, így én szólítottam meg.
2013. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda.:)
2013. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Én szívesen odamennék hozzá, mert tényleg az egyik kedvenc tanárom, csak félek, hogy furán jönne ki, ha csak úgy odamennék, semmi konkrét cél vagy mondanivaló nélkül.

2013. nov. 27. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj oda nyugodtan, engem nem zavarna, ha az egyik tanítványom odajönne. Örülnék is neki, hogy rendes embernek tartanak.
2013. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen menj oda, pláne ha még kedveled is! Én szinte minden reggel (heti 4x minimum) egy busszal megyünk a matektanárommal. Általában a buszon csak inteni szoktam neki, vagy rámosolyogni, tudja, hogy ez köszönés volt. Úgy gondolom, hogy még a busz úton mind a kettőnknek jó, hogyha ellehetünk a saját gondolatainkkal. Viszont amikor leszállunk, akkor beszélgetni szoktunk a suli felé sétálva. Van, amikor szimpla hétköznapi témákról beszélünk, de ma reggel pl elmesélt nekem egy-két régi sztorit arról, amikor ő is gimis volt még. A tanárnőm amúgy 30 éves és nagyon jó fej.


18L végzős :)

2013. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!