Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet h apróság, de nem tudom...

Lehet h apróság, de nem tudom h illik. Német középszintű szóbeli érettségin magyarul vagy németül köszönjek mikor belépek? Ha más szakos tanár is van a bizottságban nem illetlenség németül köszönni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én köszöntem így is, úgy is, a német tanár örült neki, hogy németül is köszöntem.
2013. nov. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem pont a bizottságban van olyan aki nem beszéli a nyelvet lehet hogy a terem másik felében épp más nyelvből megy az érettségi így alapvetően magyarul illik köszönni, de ha először köszönj magyarul aztán ugyanazt németül(a napszaknak megfelelően), úgy biztosra mész.
2013. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. nov. 25. 10:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt díjazzák, ha németül köszönsz. Szerintem köszönj mindkét nyelven.
2013. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Miért volna illetlenség

Még örülnek is neki

2013. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
ilyenkor németül illik :)
2013. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
88%
Angol vizsgámra egy szolid "Jónapot,elnézést"-tel estem be (nekimentem az egyik széknek az asztal felé menet)..nem örültek neki XD Egy kis ideig eltartott mire átváltott az agyam a másik nyelvre de átmentem :D
2013. dec. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!