Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez nagy baj? El fognak ítélni...

Ez nagy baj? El fognak ítélni ezért?

Figyelt kérdés

Szeptemberben új iskolába megyek..

Katolikus iskola,a hittan kötelező tantárgy,mivel párszor már voltam bent,tudom,hogy az egész suli tele van képekkel Jézusról,szentekről,feszületekkel..

Eléggé "metálos" vagyok külsőleg/belsőleg hosszú hajam van,zenekaros cuccok,oldallánc,ékszerek,sötét felsők,szóval piercing,tetkó ilyesmi nincs .. XD

Azt mondta unokatesóm(ő is ide járt),hogy az osztálytársát állandóan szívatták,feleltették,a tanárok lenézőek voltak vele,pedig erős 3-as 4-es volt az átlaga,a magatartásával sem volt semmi gond,csak az volt a bajuk,hogy rockzenét hallgatott,és olyan pólókban járt..De most komolyan.. egy Metallica pólót már sátánistának tartottak..Nem nagyon érdekel,ha velem is ezt csinálják,el kell beszélgetnem az igazgatóval,vagy átíratkozok..nincs bent ilyesmiről semmi az iskolai szabályzatban :P Vélemény??



2014. máj. 3. 23:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
ZÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚZD LE ŐŐŐŐŐŐŐŐKEEEEEEEEEEET!!!!!!!!!!
2014. máj. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
A leírás alapján közöd sincs semmilyen valláshoz tehát akkor nem értem miért ilyen suliba akarsz járni? Persze, máshol is elítélhetnek de ilyen sulikba nagyobb az esély rá... De figyelj, kit érdekel ők mit gondolnak? Ilyen a személyiséged... Ennyi
2014. máj. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Az iskolanak lehet szabalyzata es lehet benne az oltozkodesrol is eloiras. Katolikus gimiben pl. kopenyt viselnek (amit en ismerek ott legalabbis), de alatta a lanyok pl. ugyanugy miniruci stb.). Munkahelyeken is cannak olyan eloirasok (ahol en dolgozom), hogy nem mehetnek a nok papucsban, nem loghat ki a melltarzopant, nem lehet nagyon feltuno feliratu polot, inget viselni, ferfiak nem mehetnek rovidnadragban, terdnadragban...). Ha mar egyhazi suliba kell menned (feltetelezem a szuleid valsztottak), akkor illik valamilyen szinten "beolvadnod", persze ez nem azt jelenti, hogy egyaltalan nem vehetsz metalicas polot, de ha szolnak erte, akkor a bekesseg kedveert kevesbe feltuno rockeres poloban jarj vagy hidegben veszel fole inget, vagy hordod tanitas utan es hetvegen. Normal tanarok es papok se tartjak azert satanistanak a Metallica vagy barmilyen kemeny rockzenet, maximum ha a szovegeik Istenkaromlok vagy epp olyasmire buzditanak, amit az asott vallas nem nez jo szemmel. akkor nyilvan nem fognak orulni neki, de egyebkent nincs joguk atfirmalni teged vagy megtiltani milyen zenet hallgass (kivetel, ha az orajukon tenned :-)).

A lenyeg igen barmelyik iskola megszabhatja viselj-e egyenruhat vagy mut ne viselj, foleg szigoru iskolakban.

2014. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%

tegyük hozzá hogy elég ciki dolog metálosnak lenni

nem kell ehhez katolikus iskolába menni...

2014. máj. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Az iskolai szabályzatot olvasd át még egyszer. Nem valószínű, hogy említi a rocker felszerelést, de más módon adhat iránymutatást a ruházatot, külsőt illetően. Másokat nem botránkoztathat meg, az iskola szellemiségével nem ellentétes, meg egyéb burkolt szövegek.


Minden esély megvan arra, hogy legalább 1 tanárt, diákot kifogsz, aki utálni fog csak a külsőd miatt. Ez nem csak a vallásos iskolákban lehet így, de ott fokozottan érvényes. Valós szöveg az ilyen helyeken a zenekaros pólókra, hogy "sátánista", nekik minden zenekaros póló, és fekete ruházat már az.


A tanévkezdés előtt, ha gondolod a szüleiddel keressétek fel az igazgatót és kérjétek ki a véleményét, hogy elfogadható-e a megjelenésed, annak érdekében, hogy az iskola részéről semmilyen hátrány ne érhessen téged. Ha valaki ezután mégis szarakodna, ismét fel lehet keresni az igazgatót. Arra készülj fel, hogy az igazgató simán mondhatja, hogy ezt-azt ne, és azt meg kell fogadnod.


Előre biztosan nem lehet tudni, hogy mi lesz. Ha szarul mennek ott a dolgok, minél hamarabb iskolát kell váltani, még decemberben, nehogy rosszindulatú bukta legyen már az első évben.


A láncot, ékszereket alapból dobnám. Fekete ruházat, zenekaros felső, festetlen hosszú hajjal önmagában elvileg nem kéne, hogy gondot okozzon.

2014. máj. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Már miért lenne ciki metálosnak lenni???

Menőbb lenne emósként? Mindenki olyan zenét hallgat és olyan stílusban öltözik, ahogy akar.

2014. máj. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Húú,köszönöm a válaszaitokat !

A "házirendben" semmi nem volt az öltözködésről,az a furcsa..

Első válaszoló : ZÚÚÚZOOM (de inkább a gitárt :P)

Beiratkozáskor úgy is eldől,remélhetőleg..nem vagyok olyan istenkáromló,nagyon "hard-rock"-os,de a "kemény" zenéket szeretem..sőt,az eddigi életem,egyik legfontosabb része a zenehallgatás/zenélés,ez nekem szinte egy vallás..

És időnként meg Beethoven-t,Bach-ot hallgatok,és igen,pont úgy jött ki,hogy a suli ahova megyek,eléggé katolikus,erre nyílt napon jöttem rá.

Ékszer alatt pedig pár nyakláncot,meg egy gyűrűt értettem :)

Csak a felsőim feketék inkább,az is azért,mert a legtöbb zenekaros póló,olyan színben kapható,de majd veszek egyet rózsaszínben XD vicc..

Na,remélem minden jól megy,és beiratkozáskor ha rákérdeznek,elmondom,hogy ettől még nem vagyok sátánista,és hiszek a Teremtőben,ha kell még fel is lépünk karácsonyi koncerten a bandával,és játsszuk a Mennyből az angyalt :D

2014. máj. 4. 00:33
 8/23 A kérdező kommentje:

0:22-es

Én azt nem mondtam,hogy ciki,de nem szeretném,ha rossz benyomást keltenék,és egyből sulit kéne váltanom :D

2014. máj. 4. 00:34
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg van abban a szabályzatban valami ökörség, hogy meg kell felelni a keresztény elvárásoknak, és jó náci nem sátánista.


Szvsz én amúgy vallási suliból élből kirúgatnám magam.

2014. máj. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én alapból nem értem, hogy miért olyan suliba mész, ahol Isten félő emberek, vallásosak tanulnak, és ahol a tanárok is azok, ráadásul leírtak alapján eléggé rögeszmésen is vallásosak? Miért jó ez neked, ha egyszer te minden leírásod alapján nem vagy az?
2014. máj. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!