Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez nagy baj? El fognak ítélni...

Ez nagy baj? El fognak ítélni ezért?

Figyelt kérdés

Szeptemberben új iskolába megyek..

Katolikus iskola,a hittan kötelező tantárgy,mivel párszor már voltam bent,tudom,hogy az egész suli tele van képekkel Jézusról,szentekről,feszületekkel..

Eléggé "metálos" vagyok külsőleg/belsőleg hosszú hajam van,zenekaros cuccok,oldallánc,ékszerek,sötét felsők,szóval piercing,tetkó ilyesmi nincs .. XD

Azt mondta unokatesóm(ő is ide járt),hogy az osztálytársát állandóan szívatták,feleltették,a tanárok lenézőek voltak vele,pedig erős 3-as 4-es volt az átlaga,a magatartásával sem volt semmi gond,csak az volt a bajuk,hogy rockzenét hallgatott,és olyan pólókban járt..De most komolyan.. egy Metallica pólót már sátánistának tartottak..Nem nagyon érdekel,ha velem is ezt csinálják,el kell beszélgetnem az igazgatóval,vagy átíratkozok..nincs bent ilyesmiről semmi az iskolai szabályzatban :P Vélemény??



2014. máj. 3. 23:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

13as vagyok: én még továbbra se értem, hogy minek olyan iskolába jelentkezni és ott több évet lehúzni, aminek a nézeteit nagyban valószínűsítem, hogy a kérdező kis mértékben se követi, és nem is igen szeretne így tenni, egyet érteni se ért vele egyet. Azért se iratkoznék be ilyen helyre, mert ez a saját részéről így lelki síkon akár önkínzás is. Az elítélést illetően, hogy mit a Biblia erről az sajnos egy dolog, de mindannyian emberekből vagyunk, nem csak a római katolikusokra, de más vallásosokra, és nyilván nem vallásosokra is jellemző vonás, hogy ha nem tetszik vmi, elítéljük azt a dolgot, innét kezdve kérdező szerintem neked vmi zenei iskolába kellene beiratkozz, ahogy fejlődhetnél is abban, amit szeretsz, ahol a környezet hasonlóan gondolkozik, mint te.

Nem biztos, hogy elfognak ítélni ilyesmikért, de ki is foghatsz akár csak egy olyan tanárt is, hogy igen, hosszú távon nem megoldás, leginkább számodra.

Ha hiszel is Istenben is, és esetleg azért is mennél oda, ez számomra hszekből se derült ki, ráérsz még szerintem "teljesen" Ő rá is ráhangolódni. A teljesen szót, hogy miért tettem idézőjelbe nem véletlen, de nem térnék ki külön arra is.

2014. máj. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
ha odamész, akkor vésd teli helyettem is fordított keresztekkel és pentagrammákkal a padokat :"DD....de nem jó választás szerintem, a kereszténység szerintem eléggé hazug (akinek nem inge nem veszi magára...) és sokkal "agresszívebb" iskolák, mintha például egy rendes gimnáziumba mennél...
2014. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%
Az első válaszolón jót röhögtem :DD
2014. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!