Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azok az általános iskolai...

Azok az általános iskolai osztálytársaim akik régen sokat bántottak, vertek, megszégyenítettek hogyan vennék, ha elkezdeném nekik felhozni a múltat és mennyire gyűlölöm őket ma is?

Figyelt kérdés

Mára 32/F


És a rossz emlékek nem tünnek el sehogyan sem.



2014. júl. 23. 07:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az előző válaszolóknak igazuk van, ezen túl kell lépni, de azért elmondanám, hogy én nagyon megértelek.

Ma már 24 vagyok, de amikor 10 éve gimibe kerültem, volt ott egy srác, aki állandóan bántott (szavakkal) és minden napomat pokollá tette. Bármit viseltem, bármit tettem, a tudtomra adta a maga kedves módján, milyen szánalmas, értéktelen vagyok. Sok mindenkitől kértem tanácsot, de valahogy képtelen voltam megvédeni magam vele szemben. Ezek után volt pofája elhívni egy randira, amire persze nemet mondtam és ezután elszabadult a pokol. Minden nap zokogva mentem haza, gyűlöltem bemenni a suliba, mert minden rosszabb lett, és már mindent nyilvánosan csinált. Mindig úgy alázott meg, hogy a lehető legtöbben lássák, hallják, hazudott rólam, gyomorgörcs, stb, gondolom, érted. Egyéb okok miatt iskolát váltottam, a másik sulinak életem legszebb éveit köszönhetem.

Aztán ez a rohadvány szembe jött velem az egyetemen 21 éves koromban, majdnem nekimentem, amikor jöttem ki a tanulmányi osztályról. Amikor ránéztem, ugyanaz a biológiai reakció játszódott le bennem, mintha belöktek volna egy oroszlán ketrecébe, pont ugyanolyan.:((( Azonnal felismertük egymást, ő végigmért és ugyanúgy vigyorgott, mint régen, én meg oldalaztam pár lépést, aztán kirohantam az épületből. (Tudom, szégyen a futás, de hasznosnak éreztem) Hála az égnek soha többé nem láttam.

Ha valakinek ilyen intenzív rossz élménye volt, azon nem kell agyalni egyáltalán. A sok megaláztatás miatti fájdalom és gyűlölet magától is előtör, ha meglátjuk a kiváltó okot, akár úgy is, hogy hónapokig, évekig eszünkbe sem jutott az adott ember.

Ha elkezdenéd nekik felhozni ezeket a dolgokat, hogyha tudatosan csinálták ezeket annak idején, ők is emlékeznének rá, ez biztos. Nem tudom, mennyi időnek kell eltelnie, hogy ezek kiessenek az ember fejéből. Ha esetleg ők nem is tudtak arról, mennyire bántanak valamivel, akkor valószínűleg értetlenül néznének, vagy még ők háborodnának fel, hogy milyen sértődékeny vagy. Bár ha meg is vertek, azt nehéz nem rossz szándékkal tenni...

Nekem nincs osztálytalálkozóm azzal a csapattal, ahová ez a pasi járt, de ha velük érettségiztem volna, biztosan nem mennék el egy találkozóra sem.

Ha neked lesz mostanában osztálytalálkozód, akkor sok sikert és türelmet!:)

24/N

2014. aug. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

Azt megértem h kint nem felejted el és persze ez megváltozni nemfog.

Ahogy én sem felejtem amit velem tettek sőt engem még az apám is rendszeren vert.

Lévén egy beteg lelkű neonáci pszichopata állat volt.


De ha nem lépsz túl ezen akkor bele fogsz betegedni.

Vagy öngyilkos leszel.


25 F

2014. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak magamról olvasnèk, kivève hogy lány vagyok ès jóval fiatalabb Nálad, kedves kèrdező. Igazuk van az előttem szólóknak, tekintve az elmúlt időt, lènyegtelen előhuzakodnod a múlt sèrelmeivel. Tudom, milyen lehetett Neked, hiszen pár ève ugyanebben a szituációban voltam, mint akkor Te. Azóta már megbírkóztam vele, de elfelejteni igazán sosem tudom. Nem kevès társammal együtt endszeresen bántottak, fizikailag ès verbálisan egyaránt. A "Maffia" magyarokból ugyanannyira, mint romagyerekekből állt. A tanári munkaközössèg fülèt- farkát behúzta, ès úgy tettek, mintha "gyerekcsínytevèsek" lennènek az ott törtènt tragèdiák. Rettegtek a renites gyerekek befolyásos szüleitől, ezèrt nem mertek beavatkozni. A verekedèseket is inkább hagyták elfajulni, minthogy csírájában elfojtották volna a konfliktusokat. Sok szörnyűsèg ellenère, idővel mègis normalizálódott az áldozatok èlete. Volt aki messze elköltözött a környèkről, iskolát váltott, pszichológusi segítsèggel rendbehozta a lelkèt... De, mègis legtöbbünk továbbállt ès továbblèpett a múlton. Hidd el, nem lehetetlen, fogadd el, hogy akkor jóval gyengèbb voltál, mint most ès kezdj el cèlokat kitűzni magad elè; jó vagy jobb állás, èlettárs keresèse, családalapítás, ès keress egy ingyenes pszichológust, aki segít feldolgozni a múltodat. Az idő tènyleg gyógyít, de csak ha Te magad is akarod.


15/L

2014. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!