Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Legyetek őszinték! Biztosra...

Legyetek őszinték! Biztosra vehetem, hogy bántani és megalázni fognak ezek a csoporttársaim?

Figyelt kérdés

Első fele sztori, ha nem érdekel hagyd ki, a --- vonal alatt a lényeg!



Az iskolai életem sosem volt jó, folyton általános iskolától gimiig végig bántottak, piszkáltak, beszóltak, kinevettek, gúnyoltak, megaláztak!

Nem én tehettem róla, nem volt rajtam semmi nevetni való, nem voltam se dagadt se szemüveges, se nyomorék, se gazdag, se szegény, semmi, csupán, csöndes!


Nem értettem sose ez miért jogosította fel őket arra, hogy "az a gyerek miért ül ott csöndben? Figyeld már! Hé te? Nem tudsz beszélni? Szólalj már meg? Sóüket vagy? Nem hallod? Nézd a pancsert! XDDD"


Persze mindig betámadtak csoportostól 3-4en minimum!

Sokszor szóltam nekik visstza, sőt volt akinek neki is mentem miután már leöntött üdítővel, de még utána még jobban bántottak!


Köpőcső, galacsin, táskám kidobták az ablakon stb.

Szóltam én tanárnak ezerszer, ofőnek milliószór, szüleimnek, a végén mindig én voltam a hibás, mert miért nem barátkoztam velük, miért nem voltam barátságos...


A tanácsok : - "Ne figyelj rájuk!"

-Elég nehéz ha elkezdenek nyálas galacsinnal köpködni, meg dobálni nem figyelni!

- "Szólj vissza nekik!"

Egyedül elég nehéz "beoltani" 3-4 havert akik egymást védik, meg fokozzák fel!



-----



Most megyek egyetemre, amiről mindenki azt ígérte, ott kibuknak az ilyen hülyék, meg el se jutnak odáig, de hétfőn volt egy eligazítás, és már 4 gyerek, akik piszkálni szoktak olyan külsővel, viselkedéssel már néztek nagyon engem!

Meg folyton beszéltek, felröhögtek, a gólyatáboros képeken röhögtek!


Volt egy szünet közte, az egyik felállt, és elkiáltotta magát, hogy "ki jön ki cigizni?"

- Na mindig ezek szoktak engem bántani, akiknek ilyen nagy a pofájuk!


Már előre félek, hogy ezek megint betalálnak az első 2 hétben!

Sokan se vagyunk olyan 30an, szóval elbújni, eltűnni nem tudok!


Most legyetek őszinték! Biztosra vehetem, hogy azok betalálnak, és elkezdenek piszkálni?

Azt mondták egyetemig nem jut el az ilyen csőcselék, de a legtöbb az fizetős, és kicsit büfé szak amire járok!

Ezek melegedni járnak oda? Biztos lehetek, hogy megfognak szólni, meg provokálni fognak?

18/F



2014. aug. 28. 19:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ismerős az amin átestél. Én is átéltem ezeket a dolgokat, csak engem még a tanárok is utáltak. Hidd el, hogy nem kell aggódnod az egyetemen ez nem így lesz. Tény, hogy esetleg ki fognak beszélni, de azt le kell szarni. Komolyabb balhéra nem kell számítani és ha túléled az első évet, akkor még könnyebb lesz az élet.


Az ilyen nagypofájú kis ge-cik általában nagyon hamar kibuknak, órákra pedig egyáltalán nem járnak, maximum ZH-ra, ahol ők is ugyanúgy be vannak szarva.


A harcművészet csak olyan szempontból lenne jó, hogy ha mégis valahol kötözködnének, akkor simán helyben tudd hagyni őket. A kung-fu-t javaslom.

2014. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
77%

Azért vicces, hogy az itteni hozzászólok nem tudják, hogy akinek ilyen fiatalkora volt, azoknak általában kialakul legalább egy szociális fóbia némi szorongással megfűszerezve. Ha pedig durvább a helyzet, még depressziós is lehet...


Mondjatok még ilyent neki és talán még fel is köti magát az első nap előtt...

2014. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Magabiztos... Tudom mindenki ezt mondta, de ha nem vagyok az? Volt mikor próbáltam annak tűnni, addig piszkáltak, még fel neme ment a pumpa, majd választottam, hogy a széket hajítom neki, vagy kimegyek a teremből!

Hát a távozást választottam, majd a röhögés jött!


A vissza szólás meg nem megy, mikor 4en röhögnek rajtam miközben beszólok az egyiknek aki elkezdett piszkálni, akkor elég nehéz nem abba hagynom a porig alázást, pláne, hogy ezek valahogy nem veszik semmibe, ha elkezdtem őket "alázni" ahogy ők szoktak!...


Mit tegyek, ha egyszerűen nincs olyan kiállásom, hogy a pitbull is összefossa magát az utcán?


turizmus-vendéglátás szak... igen, tudom csupa okos intelligens ember jár oda...

2014. aug. 28. 19:26
 14/27 anonim ***** válasza:

# 13

Sok a csaj, lehet őket pakolni.

Ami pedig eddig nem működött, itt simán sikeres lehet. Míg az osztálytársaid tudták hogy csak megjátszod a magabiztosságot, addig az idegeneke nem. Csak ne téveszd össze a karót nyelt, feszült karaktert a magabiztossal.

2014. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#12


Nagyon okos vagy. Ő tanácsot kért,és meg is kapta. Az öngyilkosság gyenge emberekre utal...Ő pedig nem gyenge, csak nem tudja a helyzetét kezelni... Nem az agyadat kellene játszanod, hanem tanácsolj te is neki valamit!


Neked meg semmitől nem kell félned. Az ilyen gyökerek hamar kibuknak az egyetemről. A benned lévő, stresszt pedig le kell győznöd. Nincs mese. 18 éves vagy. Menni fog,csak akarnod kell! Semmi más titka nincs.

2014. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
27%
Nem gondolod, hogy ha minden iskoládban bántottak veled van a gond?
2014. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Egyetemen ez azért már nem divat, próbálj meg barátokat szerezni, nem kell neked a legnagyobb szájú partyarcnak lenni, de menj oda valakihez aki szimpatikus, kezdj vele beszélgetni és így ha összeszedsz pár barátot mindjárt nem te leszel a csöndes gyerek a sarokban. Egyébként meg az egyik válaszoló aki azt írta, hogy ideje lenne felnőni, nem a cigizásre, ivásra gondolt szerintem, amit te gondoltál. Van benne némi igazság, ne viselkedj úgy mint egy 10 éves kiközösített kisgyerek. Itt ha nem szolgálsz rá nem fognak kiutálni, nem fog senki sem ismerni, legyen több önbizalmad és próbálj nyitni a többiek felé. Hajrá!
2014. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
15: Az előtte lévő válaszban leírtam a véleményemet. Csak utána érkezett a többi válasz, így fontosnak tartottam, hogy "játsszam egy kicsit az agyamat is"...
2014. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Fuhh én dagi vagyok, bántottak. Egyszer egy csapat beszólt. Borzasztóan türelmes vagyok, de akkor megálltam, ránéztem. Mélyen a szemébe a főköcsögnek. Megkérdeztem: Ha ennyire zavar hogy látnod kell, akkor adok választási lehetőséget. Most ugorjak ki a harmadikról, vagy később álljak a reggeli hatos elé? Erre mosolygott még egyet, de tovább néztem a szemébe egyenesen. Majd már a szája is lekonyult. Nem jött válasz így, kinyitottam az ablakot, és rátérdeltem az ablakpárkányra. Akkor már eléggé döbbent volt az arca. Nos ezek után rám se mert nézni. Így kell elintézni az ilyet. Vagy volt hogy elkezdtem velük nevetni. Megkérdeztem tőlük hogy vidítsam-e fel őket máskor?
2014. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
95%

A leírás alapján egyértelmű hogy van esély hogy mindez folytatódjon. Én csak azt nem értem miért kell feltétlenül nappalin elvégezni az egyetemet.


A válaszokon meg jól látszik a társadalomban nagyon mélyen gyökerezik ez a szexista férfiellenes berögződés: férfi vagy viseld el, férfi vagy megérdemled, miközben ők azok akik a leghangosabbak ha a feminizmusról, vagy a homoszexuálisok pátyolgatásáról van szó. Csicskának jó a férfi meg hogy eltartsa a társadalmat, de segítségre, vagy bármiféle toleranciára már nem tarthat igényt.

2014. aug. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!