Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Legyetek őszinték! Biztosra...

Legyetek őszinték! Biztosra vehetem, hogy bántani és megalázni fognak ezek a csoporttársaim?

Figyelt kérdés

Első fele sztori, ha nem érdekel hagyd ki, a --- vonal alatt a lényeg!



Az iskolai életem sosem volt jó, folyton általános iskolától gimiig végig bántottak, piszkáltak, beszóltak, kinevettek, gúnyoltak, megaláztak!

Nem én tehettem róla, nem volt rajtam semmi nevetni való, nem voltam se dagadt se szemüveges, se nyomorék, se gazdag, se szegény, semmi, csupán, csöndes!


Nem értettem sose ez miért jogosította fel őket arra, hogy "az a gyerek miért ül ott csöndben? Figyeld már! Hé te? Nem tudsz beszélni? Szólalj már meg? Sóüket vagy? Nem hallod? Nézd a pancsert! XDDD"


Persze mindig betámadtak csoportostól 3-4en minimum!

Sokszor szóltam nekik visstza, sőt volt akinek neki is mentem miután már leöntött üdítővel, de még utána még jobban bántottak!


Köpőcső, galacsin, táskám kidobták az ablakon stb.

Szóltam én tanárnak ezerszer, ofőnek milliószór, szüleimnek, a végén mindig én voltam a hibás, mert miért nem barátkoztam velük, miért nem voltam barátságos...


A tanácsok : - "Ne figyelj rájuk!"

-Elég nehéz ha elkezdenek nyálas galacsinnal köpködni, meg dobálni nem figyelni!

- "Szólj vissza nekik!"

Egyedül elég nehéz "beoltani" 3-4 havert akik egymást védik, meg fokozzák fel!



-----



Most megyek egyetemre, amiről mindenki azt ígérte, ott kibuknak az ilyen hülyék, meg el se jutnak odáig, de hétfőn volt egy eligazítás, és már 4 gyerek, akik piszkálni szoktak olyan külsővel, viselkedéssel már néztek nagyon engem!

Meg folyton beszéltek, felröhögtek, a gólyatáboros képeken röhögtek!


Volt egy szünet közte, az egyik felállt, és elkiáltotta magát, hogy "ki jön ki cigizni?"

- Na mindig ezek szoktak engem bántani, akiknek ilyen nagy a pofájuk!


Már előre félek, hogy ezek megint betalálnak az első 2 hétben!

Sokan se vagyunk olyan 30an, szóval elbújni, eltűnni nem tudok!


Most legyetek őszinték! Biztosra vehetem, hogy azok betalálnak, és elkezdenek piszkálni?

Azt mondták egyetemig nem jut el az ilyen csőcselék, de a legtöbb az fizetős, és kicsit büfé szak amire járok!

Ezek melegedni járnak oda? Biztos lehetek, hogy megfognak szólni, meg provokálni fognak?

18/F



2014. aug. 28. 19:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Egyetemen az általad leírt viselkedés már nem igazán jellemző. Idióták mindenhol lehetnek, de már nem többségben.

Szerintem koncentrálj a tanulmányaidra és továbbra is csak olyanokkal barátkozz, akikkel jól érzed magad.

A társadalmi elfogadottság érdekében megalkuvóan "szocializálódni" -alkalmazkodni ahhoz amihez egyébként nem szeretnénk - beteges hozzáállás, én nem tanácsolnám.

2014. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Valami csak lehet rajtad /benned ami szemet szúr másoknak.. kizárt,hogy ok nélkül pécézzenek ki valakit..egyébként kettőn áll a vásár szerintem, ha törekszel ismerkedésre/barátkozásra vagy legalább beszélgetésre akkor semmi gond nem lesz, egyetemen meg amúgy sem foglalkoznak egymással az emberek komolyabban..
2014. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Kicsit előítéletes is vagy (nyilván a rossz tapasztalatok miatt is): "már 4 gyerek, akik piszkálni szoktak olyan külsővel, viselkedéssel már néztek nagyon engem".

Ha valakik nevetnek, nem feltétlenül jelenti azt, hogy rajtad nevetnek, ez kicsit paranoia.

A 20-as válaszolóval egyetértek, sajnos nincs meg az együttérzés az emberekben a hasonló problémák kezelésében, de az is igaz, hogy az embernek meg kell védenie magát (legyen bármilyen nemű), mert más nem teszi meg helyette. De ha még meg is teszi, akkor sem lehet ott az az illető élete végéig mellette.

Ahhoz, hogy megszűnjön a szociális fóbia kellenek normális elfogadó emberek is, de kell a kérdező is, mert nélküle ez nem fog menni.

Kérdező, próbáld meg azt, az összesúgós, menő kinézetű emberekben ne az ellenséget lásd. Mert a félelem egyből meglátszik az emberen, és ez úgy működik mint az állatvilágban: ha megérzik a gyengeséget a falka tagjai akkor széttépik a gyengét.


"Azt mondták egyetemig nem jut el az ilyen csőcselék..."

Megnyugtatlak, még fiatal vagy, és az életed folyamán bőven lesz olyan ember aki rád fog szállni, még a munkahelyeden is, még akkor is, ha egy igazán elit munkahelyet fogsz megkaparintani. Szemét emberek mindenhol vannak, annyit tehetsz, hogy megtanulod hogy kezeld őket.

Kezdetnek hagyd ezt a "remegek, félek" az osztályban hozzáállást. Húzd ki magad. Magabiztos, és nyugodt legyen a tekinteted, előre nézz és ne lefelé. Ha valakivel beszélsz, vagy beszél hozzád, a szemébe nézz.

Az sem baj, ha kifejlesztesz valami gonosz, sorozatgyilkosos nézést. Amitől még a szar is megfagy abban akire ránézel. Nem kell, hogy erő is legyen mögötte, csak hogy lássa az illető, hogy vetted a lapot, és nem, nem tetszik amit mondott.

2014. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a korábbi hozzászólásokat, de szerintem már üldözési mániád van, hogy mindig mindenki téged akar bántani. Még a segítséget is támadásnak veszed. Egyébként nekem is voltak ilyen osztálytársaim, csoporttársaim, de én se jöttem ki velük, mert sose jöttek el semmilyen programra, kihúzóak voltak, nem érdekelte őket semmi, csak magukban voltak. Próbálj beilleszkedni, most tiszta lappal indulsz. Csak rajtad múlik, hogy hogyan fognak hozzád viszonyulni a többiek.
2014. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

Régebben engem is piszkáltak... (csöndben átnéztem a kövi órai anyagot...)

Legyen önbizalmad!

Kezdj el sportolni! (foci kézi stb nem kell hogy box vagy ilyesmi legyen őnbizalmat)

Álj ki magadért, a ne figyelj rájuk a lehető legroszabb

Ne verekedj de állj ki magadért, határozott legyen a hangod kinézeted és megjelenésed

2014. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Szia! Elég hasonló helyzetben voltam mint te csak én lány vagyok. Engem is általános iskolától kezdve folyamatosan piszkáltak,mindig kiszemelt magának az a 2-3 "vezéregyéniség" az osztályból.

Akkor még énis csak túlélni tudtam, napról napra vártam hogy kijárjam a sulit.Aztán fokozatosan javulni kezdet a helyzet. Egyre kevesebben piszkáltak, már nem én voltam az akinek beszólogattak. Igy visszatekintve már tudom ez annak volt köszönhető, hogy elkezdtem elfogadni önmagam.

Hidd el ez a kulcsa mindennek. Amig saját magad nemtudod elfogadni,addig ezek az emberek megérzik a gyengeséged sajnos :(

Bizz magadban,a saját értékrendedben és szerezz barátokat akik önmagadért szeretnek és elfogadnak úgy ahogy vagy. Nem kell ahhoz inni, cigizni, drogozni hogy menő legyél. Majd ha benő a fejük lágya és rájönnek, hogy a normális lányoknak pont a "jófiuk" kellenek akkor már irigyek lesznek rád.

2017. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Attól még hogy valaki magának való, nem hatalmaz fel másokat hogy bántsák ezért. Ez normalitás kérdése. Senkinek sem kötelessége nyitni mások felé. Nálunk az osztályban is van ehy full csendes fiu, lerí róla hogy homi, MÉGSEM BÁNTJA SENKI, hagyják élni ahogy ő is mindenkit. Az itteni hozzászólók többsége megfelelési kényszeres gyenge ember, akik nem vállalják magukat, helyette minden áron megpróbálnak másoknak tetszelegni hogy ne ők legyenek az áldozatok, és lefogadom még társulnak is a bántalmazásban, csak hogy magukat védjék. Én megvédeni szoktam a gyengébbet, nem menni a csorda után. Intelligencia kérdése, hogy egy közösség milyen kulturával bír... Ahol ilyen bántalmazás van vagy előfordul, netán az dominál, az az egész közösség primitívségét minősíti, mert egy jó közösségben az ilyen kicsinyességet nem tolerálják.
2017. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!