Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskola előtti verekedés?...

Iskola előtti verekedés? Lehet belőle valami?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok, jött egy új gyerek az osztályba, aki elég lenéző mindenkivel szemben. Összesen velem meg vele együtt 5 fiú van az osztályban. Mi fiúk hárman nagyon jóban vagyunk, összetartunk. A gyerek csak 1 fiúval haverkodik, kb olyan stílusú mint ő. Folyamatosan beugattak a lányoknak is meg nekünk is - de főleg az új gyerek -. Legutóbb lecsicskázott mert nem csuktam be neki az ablakot. Ma a suli után kint beszélgettünk a bejárati ajtó előtt amikor egyszer csak hátulról meglökött én pedig nekiestem az előttem levő korlátnak. Elég ideges lettem, aztán nekimentem és ütöttem ahol értem, aztán amikor földre került még kettőt belerúgtam és elmentem. Az egyik lány azt mondta, hogy kitört az egyik foga és a szeme alatt van 1 rohadt nagy monokli, meg hogy alig tudott felállni mert fájt a bordája. A kérdésem az lenne, hogy az iskola indíthat emiatt valami eljárást velem szemben? Milyen következmények lehetnek? Nem volt még velem soha ilyen jellegű probléma. Köszi a választ!

2014. szept. 10. 21:41
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Rendőrség, illetve az iskola nem keresett meg. 17 éves vagyok.
2014. szept. 10. 21:43
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Komolyabb ügyed akkor lehet belőle, ha mondjuk eltört a bordája, egyébként 8 napon belül gyógyuló sérülés azt elintézik egy ejnye-bejnyével. A fog nem tudom mennyit számít ilyen ügyben, végülis azt mondod nem törött ki az egész foga csak egy kicsi letörött azt nem hiszem, hogy nézik.
2014. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%

Persze, hogy lehet, hiszen már rég büntethetőek vagytok.


Garázdaság, súlyos testi sértés...

2014. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%

Önvédelem, ennyi. Haverjaid tanúskodnak, hogy ő kezdte ok és előzmény nélkül a verekedést , ha esetleg ügy lesz belőle. De nem lesz.

De amúgy gratulálok, az ilyen kötekedő barmokat így kell elrendezni, nem becsicskulni nekik és évekig tűrve szótlanul a baxtatást, mint itt a gyakorin a sok szerencsétlen akik tanácsot kérnek mit csináljanak ha terrorizálja őket valaki.

2014. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
61%
allat :D
2014. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Mivel ez még az iskola területén volt, így valószínüleg az ofővel és az igazgatóval lesz egy kis beszélgetésed, de túl súlyos büntetés nem lesz.Rendőrség csak akkor lesz ha a srác feljelent, de ilyen piti ügyek miatt nem kapsz csak max egy figyelmeztetést.A másik gond hogyha a srác ilyen idióta akkor a szülei is valószínüleg ilyenek, és lehet hogy ők is elbeszélgetnek majd veled, és sok esetben még az igazgatóval jobban jársz mint a szülőkkel.


Tavaly velem is volt egy hasonló eset.Van egy srác az osztályba.Ő is mindenkivel kötekedik ok nélkül, ok nélkül ugrándozik, ordibál mindenkivel csak azért hogyha mondjuk elmegy mellette és neki ez nem tetszik.Ráadásul rendkívül agresszív.Nagyon rám volt szállva, én meg eleinte hagytam mert gondoltam valami komoly pszichés baja lehet a srácnak.Aztán mondott valami nagyon személyeset ami engem mélyen érintett, és eldurrant az agyam.Belevertem a fejét a falba, ő összeesett, én meg még megtapostam vagy 3x, utána lefogtak.Bordatörés,fejsérülések.Feljelentettek, de megúsztam egy figyelmeztetéssel.Meg kaptam egy igazgatóit.

Utána jött a srác anyja, aki még durvább mint a srác.Nagyon bevolt kattanva, hadonászott jobbra balra, mindenkin átgázolt, és meg akart verni.Nőt nem ütök meg,pláne nem felnőttet, így inkább menekültem.Biztonságiak lefogták, aztán még ott balhézott egy óráig a suliba, rendőrök vitték ki.

2014. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen esetben nem lehet hirtelen felindulásra hivatkozni?Végülis a másik kezdte.
2014. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
56%
5# vagyok . am joltetted es a 4# van igaza !!!!
2014. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

#4-es ez nem önvédelem

Mivel mikor a földön volt még akkor is belé rúgott


Ha feljelent komoly következményei lehetnek

2014. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%

Jogot tanult emberként írnék pár sort.

Ott kezdeném, ne izgulj, mert egyrészt volt tanúd, az esetet illetően, hogy mi történt, és a legfontosabb jogos védelmi helyzet állt elő, ami a nemrégi módosítást követően, engedi az állampolgárnak egyéb okokra hivatkozva(mint pl, ijedtség, csoportosan elkövetett támadás, este elkövetett támadás, csoportosan este elkövetett támadás, és ezek fegyveres verziója), hogy a jogos védelmi helyzetet állampolgári joga szerint használja saját testi épségének a megvédésére, és ezért fizikai erőszakot alkalmazzon, akár túllépve a feléje viszonozott támadást.

A menthető felindulásból, és a többi egyéb okból kifolyólag a bíróság méltányolás után korlátlanul enyhít minden szankciót, a támadó fél kárára.

Magyarul őt veszik elő, ha támadott, sőt még verbális fenyegetésnél, is fennáll a jogos védelmi helyzet, csak ezzel sokan nincsenek tisztában.

Olvasd el párszor, amit írtam, vagy keresd ki a btk ide vágó részét és tanuld meg, mik a jogaid és kötelességeid.

2014. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!