Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskola előtti verekedés?...

Iskola előtti verekedés? Lehet belőle valami?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok, jött egy új gyerek az osztályba, aki elég lenéző mindenkivel szemben. Összesen velem meg vele együtt 5 fiú van az osztályban. Mi fiúk hárman nagyon jóban vagyunk, összetartunk. A gyerek csak 1 fiúval haverkodik, kb olyan stílusú mint ő. Folyamatosan beugattak a lányoknak is meg nekünk is - de főleg az új gyerek -. Legutóbb lecsicskázott mert nem csuktam be neki az ablakot. Ma a suli után kint beszélgettünk a bejárati ajtó előtt amikor egyszer csak hátulról meglökött én pedig nekiestem az előttem levő korlátnak. Elég ideges lettem, aztán nekimentem és ütöttem ahol értem, aztán amikor földre került még kettőt belerúgtam és elmentem. Az egyik lány azt mondta, hogy kitört az egyik foga és a szeme alatt van 1 rohadt nagy monokli, meg hogy alig tudott felállni mert fájt a bordája. A kérdésem az lenne, hogy az iskola indíthat emiatt valami eljárást velem szemben? Milyen következmények lehetnek? Nem volt még velem soha ilyen jellegű probléma. Köszi a választ!

2014. szept. 10. 21:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!
2014. szept. 10. 22:45
 12/27 anonim válasza:
41%
majd ird meg , hogy lett e belolle valami
2014. szept. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
41%
majd írj hogy mi lett
2014. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
nah ? lett valami ?
2014. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Ugyan már, biztos nem lett semmi komoly baja, csak játszotta az agyát, hogy bajba keverjen.
2014. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Bevittek az igazgatóhoz, papolt egy pár percet, hogy ezt itt nem lehet stb. és még egyszer még csak hasonlóról sem akar hallani. A többiek mondták az ofőnek, hogy mi volt, talán ő beszélte rá az igazgatót, hogy legyen elnézőbb, így nem kaptam beírást sem. A gyerek azóta nem volt suliban, a haverja meg nagyon csendben ül a hátsó padban. Most pillanatnyilag nyugalom van.
2014. szept. 14. 00:40
 17/27 anonim válasza:
oke
2014. szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
19%

Ha az én iskolámban csináljátok ezt, minimum kivágtalak volna mindkettőtöket, bár nem is juthattunk volna eddig, hiszen monitorozva vannak a nebulók.


"Elég ideges lettem, aztán nekimentem és ütöttem ahol értem, aztán amikor földre került még kettőt belerúgtam és elmentem."


Téged minimum feljelentettelek volna a rendőrségen.

(még ha "csak" ütöttél volna okés, még lenyelem rendőrség nélkül, és beérem egy eltanácsolással, de így, hogy még rúgtad is, így tuti rendőrségre mentem volna)


Mázlid, hogy nem nálunk csináltad.

2014. szept. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 hidra12 ***** válasza:

Na nem hiszem el hogy tanár vagy rendben feltételezük hogy az vagy.

A mai fiatalok rosszabak mint a régebiek sokal

Iskola:nem verekedhetsz hogy megvéd magad, nem beszélhetsz vissza ha piszkálnak is ha hivod a tanár egész osztály kiközösit mert miért csináltál ilyen + felbátorodnak, ha roma származásu ak hivja a többieket te verjük meg mert ez eltyepált , mert amikor nincs bent a tanár akkor jönnek.

2014. szept. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
22%

"A mai fiatalok rosszabak mint a régebiek sokal "


Ez nem így van. A környezet más, és az ingerküszöb, de semmivel sem jobbak, vagy rosszabbak.


"Iskola:nem verekedhetsz hogy megvéd magad, nem beszélhetsz vissza ha piszkálnak is ha hivod a tanár egész osztály kiközösit mert miért csináltál ilyen + felbátorodnak, ha roma származásu ak hivja a többieket te verjük meg mert ez eltyepált , mert amikor nincs bent a tanár akkor jönnek."


Ez pedig normális iskolában nem így van.

Meglehet beszélni a dolgokat, és erőszakmentesen megoldhatóak a konfliktusok. Az erőszak soha nem old meg semmit.


A kérdésben szereplő ifjú titán sem hiszem, hogy megbékélt, hanem most forr a saját vérében, sőt akár még társakat is szerezhet, így bosszulva meg az őt ért atrocitást. Lehet egy csatát megnyersz az erőszakkal, de háborút nem fogsz soha, hiszen egymást éltetik.



Számomra hihetetlen, hogy iskola igazgatója így reagálta le a dolgot. A srác súlyos sérülést is szenvedhetett volna, és csak egy ejnye-bejnye a válasz.... ez így nem okés.

2014. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!